Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Problém s battery gripom

jancis
2017-04-02 10:51:52+02
Zdravím všetkých, kúpil som staršiu D700 s neoriginálnym gripom, pri asi desiatom nasadení a doťahovaní gripu na telo niečo jemne puklo a grip nedokážem z tela odmontovať - koliesko na dotiahnutie a uvoľnenie sa pretáča, na starej D90 som mal originál grip a nič podobné sa mi nestalo. Bol by som rád ak niekto kto mal podobný problém a vie poradiť s opravou bez zaslania do Nikon servisu touto cestou poradil. Za každú podnetnú radu vopred ďakujem.
 
marcel3032
2017-04-02 16:32:05+02
Ak je to rovnako ako na D7000 a neoriginálnom (Meike) battery gripe, tak je to tak, že to koliesko na uvoľnenie a dotiadnutie je cez nejaký ozubený prevod. Tento prevod potom otáča statívovou skrutku. Skús či sa nedostaneš k tomuto mechanizmu po vybratí akumulátora z BG.
 
jancis
2017-04-02 21:00:22+02
príspevok od: marcel3032
Ak je to rovnako ako na D7000 a neoriginálnom (Meike) battery gripe, tak je to tak, že to koliesko na uvoľnenie a dotiadnutie je cez nejaký ozubený prevod. Tento prevod potom otáča statívovou skrutku. Skús či sa nedostaneš k tomuto mechanizmu po vybratí akumulátora z BG.
Ďakujem, je to tak ako píšeš aj vidno z boku biele plastové ozubené koliesko prevodu, ktoré sa asi opotrebilo, ale kovová skrutka je z vnútra gripu v plaste a nedá sa k nej dostať.
 
marcel3032
2017-04-03 20:57:08+02
No, battery grip na D7000 je tak, že zvrchu je 6 skrutiek, ku ktorým sa ale nedostaneš, keďže je grip na foťáku. Zospodu je potom na gripe tiež 6 skrutiek, ktoré sú zrejme pod gumeným spodkom gripu, ktorý je tam asi nalepený (ten gumený spodok). Hlavičky tých skrutiek som nevidel, len je ich vidno keď sa pozrieš dovnútra gripu naspodok, tak sú tam podľa mňa konce tých skrutiek. Ešte sú skrutky okolo kúska kovu do ktorého zapadá poistka tej vložky na baterky.

Tak môžeš skúsiť rozšroubovať ten kúsok kovu, do ktorého zapadá poistka a skúsiť zospodu zlepiť tú gumu a vyšroubovať tie skrutky zospodu, že či sa potom ten grip nejako nebude dať rozobrať.
 
jancis
2017-04-04 13:03:42+02
príspevok od: marcel3032
No, battery grip na D7000 je tak, že zvrchu je 6 skrutiek, ku ktorým sa ale nedostaneš, keďže je grip na foťáku. Zospodu je potom na gripe tiež 6 skrutiek, ktoré sú zrejme pod gumeným spodkom gripu, ktorý je tam asi nalepený (ten gumený spodok). Hlavičky tých skrutiek som nevidel, len je ich vidno keď sa pozrieš dovnútra gripu naspodok, tak sú tam podľa mňa konce tých skrutiek. Ešte sú skrutky okolo kúska kovu do ktorého zapadá poistka tej vložky na baterky.

Tak môžeš skúsiť rozšroubovať ten kúsok kovu, do ktorého zapadá poistka a skúsiť zospodu zlepiť tú gumu a vyšroubovať tie skrutky zospodu, že či sa potom ten grip nejako nebude dať rozobrať.
Tak a je to. Skúsil som ako píšeš, ale dostal som sa len ku kovovej doštičke so závitom na statív a čiastočnému oddeleniu spodnej časti gripu. Nakoniec som sa tenkým mikro skrutkovačom dostal vedľa uťahovacieho koliečka k ozubenému na šróbe a zub po zube pomaly uvoľňoval. Sláva bez poškodenia tela je po probléme. S gripom Meike som sa rozlúčil. Ešte raz ďakujem za prejavený záujem a snahu pomôcť. Možno tento môj problém a jeho vyriešenie niekomu pomôže.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()