Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D500 problem s baterkov

JigSaw
JigSaw 2017-06-05 19:53:08+02
Zdravim vospolok a hlavne majitelov nikonu d500 kedze nikon pise standardne na jedno nabitie 1200 fotiek cca baterka je vymenena uz za novsiu verziu Li-ion20 a ja spravim 60fotiek a ostane mi 61percent baterky .. ma este dakto takyto problem alebo to mam ist reklamovat ?
 
belco
2018-01-14 19:06:38+01
Aj si skúšal, koľko urobíš reálne záberov, kým sa vybije úplne batéria? Lebo zatiaľ vidím, že riešiš len percentá, ale nevieme koľko reálne urobíš záberov na jedno nabitie. Mne sa tiež rýchlo vybila bateria asi na 2/3 a potom bez problémov držala.
 
arika
2018-01-14 19:33:55+01
príspevok od: belco
Aj si skúšal, koľko urobíš reálne záberov, kým sa vybije úplne batéria? Lebo zatiaľ vidím, že riešiš len percentá, ale nevieme koľko reálne urobíš záberov na jedno nabitie. Mne sa tiež rýchlo vybila bateria asi na 2/3 a potom bez problémov držala.
Ďakujem, neskúšal som, no od zajtra idem na to, musím odskúšať aj to, ešte raz ďakujem
 
Emilio
2018-01-15 10:49:46+01
Tá zvýšená spotreba môže byť spôsobená aj objektívom. Pri časozbernom fotení nepreostruješ, môžeš vypnúť VR a spotreba bude kdesi úplne inde. A najmä v zime je spotreba vyššia, objektív ide ťažšie a baterka tiež stráca kapacitu skôr.
 
arika
2018-01-15 17:06:42+01
zasa mám novú skúsenosť, vytiahol som z nabíjačky akumulátor, vložil do Nikonu D500, ukázal mi kapacitu akumulátora 95%, pomaly som cca 1 hod. robil rôzne zábery a menil hlavne ohniská aby stále bol odber z akumulátora a po 200 záberoch je stav akumulátora stále 95%, som z toho magor, pripomína mi to sovietsku techniku a nie japonskú, nechám to radšej už tak, keby mi to niekto toto písal, alebo hovoril, tak neuverím
 
belco
2018-01-15 19:03:56+01
Myslím, že až príliš riešiš percentá a nie reálnu výdrž. Ono zo začiatku aj trvá niekoľko nabijacich cyklov kým nová batéria dosiahne plný výkon.
 
arika
2018-05-24 15:45:22+02
Dobrý deň,
chcem poradiť aké pamäťové karty použivate v Nukone D500,

ďakujem
 
JigSaw
2018-05-25 21:08:39+02
príspevok od: arika
Dobrý deň,
chcem poradiť aké pamäťové karty použivate v Nukone D500,

ďakujem
Mas na vyber len dve bud drahe XQD alebo obycajne SD ja mam obe vo fotaku
 
arika
2018-05-26 07:50:39+02
Výborne, to mám aj ja a ešte mi povedz kolko urobiš fotiek na jeden nabitý akumulátor
 
JigSaw
2018-05-27 08:55:27+02
príspevok od: arika
Výborne, to mám aj ja a ešte mi povedz kolko urobiš fotiek na jeden nabitý akumulátor
Relativne malo okolo 600
 
arika
2018-05-27 11:51:43+02
príspevok od: JigSaw
Relativne malo okolo 600
Presne aj ja t mám teraz som prišiel z jedného podujatia urobil som 292 záberov a minul som 49% kapacity akumulátora, vraj to má vydržať cez 1240 zaberov a mal som to dvakrat na reklamácii v Prahe v servise a oni to skúšali ako časozberné fotografovanie a urobili toľko ako píše výrobca a napísali že foták je v poriadku a aby som to dal ked sa mi nepáči cez súdneho znalca na súd, teraz si vyber čo robiť
 
JigSaw
2018-05-28 07:32:10+02
príspevok od: arika
Presne aj ja t mám teraz som prišiel z jedného podujatia urobil som 292 záberov a minul som 49% kapacity akumulátora, vraj to má vydržať cez 1240 zaberov a mal som to dvakrat na reklamácii v Prahe v servise a oni to skúšali ako časozberné fotografovanie a urobili toľko ako píše výrobca a napísali že foták je v poriadku a aby som to dal ked sa mi nepáči cez súdneho znalca na súd, teraz si vyber čo robiť
Presne pre toto som to na reklamaciu ani nedaval lebo som tiez cital ze s tym vlastne nic nespravia a iba mi tam bude fotak stat mesiac.. Kúpim este bateriu a mam pokoj
 
arika
2018-05-28 22:00:03+02
ja mám štyrii kúpené, plné vrecká bateriek nosím zo sebou, vraj Japonský výrobok, ako zo sovietskeho zväzu dovezený, hanba 1899€, hurá kupujte
 
obje
2018-05-29 07:01:59+02
Neviem,kde je chyba,ja robím bežne 1200-1400 snímok. Mám namontovaný N 200-500.
 
arika
2018-05-29 11:27:01+02
príspevok od: obje
Neviem,kde je chyba,ja robím bežne 1200-1400 snímok. Mám namontovaný N 200-500.
Chyba je vo výrobcovi, lebo pustil na trh haraburdu, lebo má servis, ktorý ťa presvedčí, že to tak musí byť
ked dám von z fotoaparátu pamäťové karty, tak štyridsať snímkov spotrebuje iba 2% kapacity akumulátora, ked su tam karty tak štyridsať snímkov ma spotrebu takmer 15%, zaleží ako rýchlo snímaš
 
Pacho225
2018-05-31 22:02:20+02
Mne sa to stalo tiež včera, baterka deň pred fotením nabitá, alebo dva dni predtým, neviem presne, vo foťáku len XQD 64GB, používal som aj sekvenčné snímanie, aj živý náhľad, prepínal som medzi hľadáčikom a ním, no a nafotil som cca. 340 snímkov a baterka takmer prázdna...ale neviem povedať či to bola staršia, alebo tá nová čo som dostal k D500, to už som zabudol pozrieť, no čo sa stavu týka, ktorý foťák vykazuje, tak pri oboch mi ukazuje že sú ešte ako nové, i keď to môže byť veľmi skreslený údaj, ťažko povedať, no a použité boli obe Nikon originálne, jedna v gripe, druhá priamo v tele, tá v gripe sa vybila tak rýchlo.
 
arika
2018-06-01 08:31:16+02
Nie je na ten foťák spoľahnutie, aj to som si všimol, že pri prepínaní na živý náhľade a vôbec prezeraní si nafotených fotiek rýchlo sa vybíja akumulátor, je to nedokončená a slabo premyslená verzia fotoaparátu, maximálne nespoľahlivá, lebo ťa sklame v situácii, ked to najmenej môžeš čakať, vypadne ti akumulátor a konec, najväčšiu spotrebu má ked sú tam obe pamäťové karty, potom menšia je ked je vonku XQD karta a keby sa dalo fotiť bez pamäťových kariet, tak to by bolo toľko snímkov nafotených koľko deklaruje výrobca, som sklamaný z toho fotoaparatu, je rýchli, krásne obrázky, no nespoľahlivy, nekupval by som ho už
 
Emilio
2018-06-03 22:27:35+02
Ja ako elektrikár by som to tu zhodnotil asi takto: Kúpim si auto, najlepšie Hummer, obsah valcov okolo 4 litre, hmotnosť na hranici 3t. Šliapem na plyn, aby ma bolo na každej križovatke počuť a čudujem sa, že mám priemernú spotrebu nad 30 litrov. To isté je pri fotoaparáte. Ten žerie baterku. Pri časozbernom snímaní nepreostruje, zábery iba ukladá, s minimálnym zaťažením vyrovnávacej pamäte bez zapnutia displeja. Tam spraví aj tých deklarovaných 1200 snímkov. ALE! Ak sa rozhodnem preostrovať pri každom zábere, ten objektív potrebuje na to energiu, presne tak, ako karta na zápis a o displeji pri kontrole obrázkov ani nehovorím. A tie procesory si tiež čosi potiahnu, aby zvládli všetko nastavť a spracovať kdotej kvality, ktorú očakávate od foťáku za tie peniaze. Na záver iba toľko: Pri fotení je potrebné rozmýšľať, nie iba cvakať s tým, že možno čosi z toho výjde. Rád by som vás videl s kinofilmom. Tam by ste reklamovali, že film mal iba 36 obrázkov? Aj tam sa dalo pri troche šikovnosti spraviť 38 snímkov. .
 
novy
2018-06-04 08:01:32+02
príspevok od: Emilio
Ja ako elektrikár by som to tu zhodnotil asi takto: Kúpim si auto, najlepšie Hummer, obsah valcov okolo 4 litre, hmotnosť na hranici 3t. Šliapem na plyn, aby ma bolo na každej križovatke počuť a čudujem sa, že mám priemernú spotrebu nad 30 litrov. To isté je pri fotoaparáte. Ten žerie baterku. Pri časozbernom snímaní nepreostruje, zábery iba ukladá, s minimálnym zaťažením vyrovnávacej pamäte bez zapnutia displeja. Tam spraví aj tých deklarovaných 1200 snímkov. ALE! Ak sa rozhodnem preostrovať pri každom zábere, ten objektív potrebuje na to energiu, presne tak, ako karta na zápis a o displeji pri kontrole obrázkov ani nehovorím. A tie procesory si tiež čosi potiahnu, aby zvládli všetko nastavť a spracovať kdotej kvality, ktorú očakávate od foťáku za tie peniaze. Na záver iba toľko: Pri fotení je potrebné rozmýšľať, nie iba cvakať s tým, že možno čosi z toho výjde. Rád by som vás videl s kinofilmom. Tam by ste reklamovali, že film mal iba 36 obrázkov? Aj tam sa dalo pri troche šikovnosti spraviť 38 snímkov. .
Nedá mi nereagovať. Nikon D500 a Nikon D7000. U obidvoch deklarované výrobcom 1200 snímkov. Zapnuté vedľa seba. Obidva bez objektívu, (namontované na ďalekohľade) rovnako nastavené všetky parametre. Tá istá teplota, rovnaké pamäťové karty, vypnutý živý náhľad. Expozičný čas 180 sec. D7000 - 80 snímkov, D500 - 30 snímkov. Mne ani tak nevadí tá kratšia výdrž ako to, že výrobca nepovie pravdu. Aby sme vedeli, že to nekúpiť... Ak u obidvoch deklarujú 1200 snímkov, tak musia v rovnakých podmienkach vydržať ROVNAKO dlho.
 
novy
2018-07-12 21:32:57+02
Vybral som xqd kartu z fotoaparátu a výdrž vyskočila na dvojnásobok (odhadom). Prosím majiteľov D500-vky aby to vyskúšali a dali vedieť... Aj predtým som zapisoval na sd kartu, iba 4k video na xqd.
 
arika
2018-07-13 06:58:05+02
príspevok od: novy
Vybral som xqd kartu z fotoaparátu a výdrž vyskočila na dvojnásobok (odhadom). Prosím majiteľov D500-vky aby to vyskúšali a dali vedieť... Aj predtým som zapisoval na sd kartu, iba 4k video na xqd.
Áno mám to odskúšané, presne ako píšeš, s oboma kartami obrovská spotreba, ako náhle dám von XQD kartu tak sa dá urobiť cca 500 - 600 záberov, stale málo oproti deklarovanému tvrdeniu výrobcu
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()