Hore
Fórum » Nikon fórum
 

nikon D7000

miskokovacik
2017-11-12 12:21:45+01
ahojte, mozno to tu uz niekde je, ale tych tem po vyhladani D7000 je asi milion kupil som si D7000 tokina 12-24 f4 a 24-70 f2.8. Volakedy som sa trochu fotke venoval, ale je to davno a technika isla hodne dopredu. Chcel som sa preto opytat Vas, co sa tomu venujete, fotite a hlavne na tento fotak, poradte, rady na zaciatok, nastavenia, nejaky knowhow popripade by som sa rad zucastnil nejakeho fotenia vychod, zapad slnka, krajina atd. Proste a jednoducho aby mi niekto ukazal alebo aspon napisal po lopate toto a toto a toto a bude s toho toto dakuejm za kazdu odpoved
 
Jastojan
2017-11-12 12:54:16+01
Je škoda, že nie si okolia PB. Síce nemám Nikon, ale pomôcť by som snáď vedel Podľa mňa sa niekto určite nájde. Držím palce.
 
JakubH
2017-11-12 16:36:51+01
príspevok od: miskokovacik
ahojte, mozno to tu uz niekde je, ale tych tem po vyhladani D7000 je asi milion kupil som si D7000 tokina 12-24 f4 a 24-70 f2.8. Volakedy som sa trochu fotke venoval, ale je to davno a technika isla hodne dopredu. Chcel som sa preto opytat Vas, co sa tomu venujete, fotite a hlavne na tento fotak, poradte, rady na zaciatok, nastavenia, nejaky knowhow popripade by som sa rad zucastnil nejakeho fotenia vychod, zapad slnka, krajina atd. Proste a jednoducho aby mi niekto ukazal alebo aspon napisal po lopate toto a toto a toto a bude s toho toto dakuejm za kazdu odpoved
Ahoj, neviem odkiaľ si (keď napíšeš ľahšie sa s niekým dohodneš) .toto telo používam stále ako zálohu, je to fajn foťák. Skús napísať konkrétne čo ťa zaujíma, univerzálne nastavenia neexistujú, takže tvoja otázka nesmeruje veľmi na d7000. Na začiatok skús pozrieť nejaké videa na youtube, je ich aj veľa v SK/CZ, či tu vo fotoškole. Pozri niečo o manuálnych nastaveniach, kompozícii, práci so svetlom, postrpocese atď
 
miskokovacik
2017-11-14 18:14:47+01
ano je pravda ze som to napisal prislis "globalne" ano navodov a tutorialov je milion, ale nikdy to nieje ako ked to clovek pocuje a vidi. Som z Velkeho Krtisa, ale za dobrodrzstvom sa oplati vycestovat, takze z miestom nieje problem. Zaujima ma timelapse, to je taky hlavny smer preco som sa rozhodol pre fotak. Stym je spojena priroda a fotogafie prirody a krajiny. Takze tento smer ma zaujima asi najviac. dakujem za odpovede a cas
 
DaliborKralik
2017-11-17 21:15:33+01
Ak chceš vedieť čo a ako, bez zbytočných kecov, odporúčam knihy od Scotta Kelbyho. Asi najlepšia kniha pre začiatočníkov. Máš tam rozpísané čo máš presne urobiť aby si dosiahol určitý výsledok. Keď som začínal, čítal som jeho knihy a v podstate ma naučil ako nastaviť foťák na určitú fotografiu a naučil ma "fotiť". Je to digitalní fotografie, má 5 častí.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()