Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D300s - nezapína sa

stmirec
2018-01-02 11:53:28+01
Ahojte. Mám Nikon D300s. Som prvý majiteľ (od 04/2010) a včera sa mi pri fotení vypol a už sa nedá zapnúť. Fotil som na statíve cez káblovú spúšť, v interiéri. Pri poslednom vkladani nabitej beterky (potom ešte išiel), nachvíľu zblbla stavová ikonka baterky, ale potom som nafotil ešte asi 250 fotiek. Doteraz fungoval bez problémov. Posledná fotka na karte je. Baterku som skúsil nabit naplno, no teraz ani blik. Stalo sa vám niečo obdobné ? Napadá mi: zlá baterka, chyba elektroniky .. je niečo čo môžem vyskúšať pred tým než ho pošlem do Nikonu ? A ak, naozaj je jediná možnosť poslať ho do Prahy, alebo Budapešte ? Za rady ďakujem.
 
Emilio
2018-01-02 21:42:07+01
V prvom rade by som skúsil prečistiť kontakty v šachte fotoaparátu pomocou liehu štetcom alebo tyčinkou s vatou. / tri ploché kontakty/ To isté na baterke. Za ďalšie, by som kúpil novú baterku - viem, nie je najlacnejšia, ale vždy sa zíde. Fotím iba pre vlastné potešenie, ale napríklad na dovolenke vystačím s dvomi baterkami a nemám strach, že budem bez možnosti čosi jedinečné odfotiť len kôli vybitej baterke. Ak nič nepomôže, tak iba servis. K tým možnostiam v Prahe a Budapešti by som doporučil Nikon servis vo Viedni, zatiaľ, čo som čítal má veľmi dobré renomé. Našťastie som zatiaľ servis nepotreboval, tak osobné skúsenosti nemám.
 
stmirec
2018-01-04 15:15:58+01
Vďaka za odpoveď. Kontakty som skúšal čisťiť. Ešte by som mohol skusiť tú baterku.. Asi zavolám do čiech po nejakú radu a potom ho možno skusim poslať do niektorého zo servisov.
 
ivan1
2018-01-11 18:52:04+01
neviem odkial si ak nie si daleko od TO mam D300s mozes prist a odskusame baterku atd.
 
pepos
2018-01-18 19:10:29+01
Takýto stav mi nastal, už dávnejšie s d70. P.Matuňák konštatoval chybu elektroniky, oprava nemala zmysel. Kúpil som d300s, neskôr d3s a tu som mal problém s káblovou spúšťou. Vo Viedni stála oprava 300€. Takže navrhujem, ak všetko logické zlyhá radšej potom kúpiť nejakú inú funkčnú. Vyjde to na rovnako ako oprava.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()