Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Clonovy krúžok nikkor 35-70 3.3-4.5

miskokovacik
2019-12-19 09:40:10+01
Ahojte, zohnal som si starší objektív. Predávajúci mi ho poslal poštou, keď som ho rozbalil a nahodil na nikon d7000 vyhodilo chybu fEE.po prezreli objektívu som zistil že clonovy krúžok je poškodení a chyba mu kúsoček ktorý presne nedotlači na tele tu páčku a telo potom nerozozná objektív. Predávajúci prestal komunikovať, resp vôbec neodpísal za posledných 24hod na moje e-maily. Chcem sa zatail opýtať, ako sa odborne (anglicky) preloží ten clonovy krúžok, že by som to začal hľadať na ebay Amazon Alí a opravil si to už keď to mám doma... ďakujem za rady
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-12-19 10:15:44+01
Je to babracka uprava. Kedysi sa to robilo bezne, robili sme to aj v servise Prolaika. Osobne by som sa na to vykaslal. Neviem, preco si zvolil prave tento uplne obycajny objektiv, akoby nebolo na trhu dost lepsich za super ceny?
 
miskokovacik
2019-12-19 10:22:50+01
Práveže som dosť obmedzený finančne, a mám len široké sklo 12-24 f4 a chcel som niečo čo nebude drahé. Áno mohol som posetrit a kúpiť niečo iné, ale padli mi tieto staršie skla japan nikkor do oka. Za ďalšie na to že je starý fotí veľmi pekne, a aj zahraničné recenzie o ňom celkom pozitívne píšu.
 
Krtko fotografom
2019-12-19 13:15:31+01
príspevok od: miskokovacik
Práveže som dosť obmedzený finančne, a mám len široké sklo 12-24 f4 a chcel som niečo čo nebude drahé. Áno mohol som posetrit a kúpiť niečo iné, ale padli mi tieto staršie skla japan nikkor do oka. Za ďalšie na to že je starý fotí veľmi pekne, a aj zahraničné recenzie o ňom celkom pozitívne píšu.
Mam ten objektiv. Kupil som ho, ako setovy, spolu s Nikonom F-401X, v roku 1991. Potom som ho pouzival na F-90X. Skusal som ho aj na digitali, ale mam pocit, ze je na digitali mäkší.
 
miskokovacik
2019-12-20 08:45:56+01
Ďakujem, tak si to skúsme zhrnúť! Dá sa taký clonovy krúžok ešte zohnať a ak áno kde a pod akým názvom to mám hľadať. Ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-12-20 10:09:45+01
príspevok od: miskokovacik
Ďakujem, tak si to skúsme zhrnúť! Dá sa taký clonovy krúžok ešte zohnať a ak áno kde a pod akým názvom to mám hľadať. Ďakujem
Vyroba dielov pre tento objektiv skoncila pred mnohymi rokmi a pochybujem, ze v autorizovanych servisoch skoncilo nieco na sklade. AK nejaky majsterko nema stary pokazeny kus z ktoreho by dany diel zobral, mas smolu.
Je to pre teba poucenie, enekupovat macku vo vreci. Rad by som vedel, koloko ten objektiv stal. Pretoze napr. 18-105 sa da kupit za velmi rozumne peniaze, ma ovela lepsi rozsah a je optimalizovany pre digital. Ty si k D7000 nemal setovy objektiv?
 
miskokovacik
2019-12-21 11:34:41+01
objektiv stal 40e a uz sme sa s predavajucim dohodli, objektiv som vratil. 18-105 stoji na bazosi od 130e co je pre mna momentalne nerealne. D7000 som kupil ako telo a k tomu 12-24 f4. dakujem teda za rady a prajem pekne vianoce vsetkym
 
brnj
2019-12-22 19:47:55+01
Nechcem zakladat novú tému preto píšem tu, kúpil som Nikon AF-S 300mm f/4D IF-ED z druhej ruky za dobrú cenu. Funguje všetko automatická clona, manuálna clona, ostrenie. Ked som dal autofokus na Af-C tak objektív dal dosť nepríjemný zvuk ale len raz inak je to OK. Ale čo mi vadí je clonový krúžok ked je zaistený a funguje clona na automatiku fotáku, tak sa dá clonovým krúžkom pohnúť, ide to trochu tuhšie ale ide. Čo mám 50 1/4D tak tam je to pevné ako skala. Nemá niekto skúsenost? zatial objektív nechcem menit, možno časom servis alebo ak zoženiem nový za dobrú cenu ale zatial nie. Dík.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-12-23 10:04:21+01
príspevok od: brnj
Nechcem zakladat novú tému preto píšem tu, kúpil som Nikon AF-S 300mm f/4D IF-ED z druhej ruky za dobrú cenu. Funguje všetko automatická clona, manuálna clona, ostrenie. Ked som dal autofokus na Af-C tak objektív dal dosť nepríjemný zvuk ale len raz inak je to OK. Ale čo mi vadí je clonový krúžok ked je zaistený a funguje clona na automatiku fotáku, tak sa dá clonovým krúžkom pohnúť, ide to trochu tuhšie ale ide. Čo mám 50 1/4D tak tam je to pevné ako skala. Nemá niekto skúsenost? zatial objektív nechcem menit, možno časom servis alebo ak zoženiem nový za dobrú cenu ale zatial nie. Dík.
Prva generacia AF-S motorcekov je znama prave tym, ze ked chcilu nebezi, tak pri prvom raze neprijemne zapiska.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()