Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D300 - prach?

RadOOOOA3
2011-01-29 11:19:11+01
Zdravim vas...chcel by som sa spytat, ci sa niekto stretol uz stym, ze mal prach neviem ci v objektive, alebo na zrkadlach, alebo dakde inde...
proste ked fotim s najnizsou clonou tak je to fajn, ale ked pridavam clonu, tak uz sa mi zobrazuju na fotkach necistoty. stretli ste sa stym?

prvy je f/25
druhy f/13
treti f/4.2

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=7616ec81e90cdb7c8952f4deaf4fe437
aj som skusal v menu - clean image sensor a nic

dakujem za aku kolvek radu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-29 11:32:24+01
Vycistit snimac mokrou cestou a zmierit sa s tym, ze pri zaclonenom objektive tam vzdy nieco bude.
 
NemesiS
2011-01-29 11:35:04+01
ultrazvukové čistenie v menu odstráni len prach ktorý drží slabo na snímači...nedá sa na to spoliehať stále.

vezmi baterku, daj dole objektív, otvor clonu naplno, zasvieť doňho z jednej strany a sleduj či tam je najaká špina. potom doňho zasvieť z druhej strany a zvyšná špina by sa mala ukázať. ak je čistý, máš špinavý snímač čo je bežná vec. buď si ho budeš vedieť vyčistiť sám alebo ti ho za poplatok vyčistia v servise. (alebo ak máš na nikona záruku, maly by si mať kartičku na 10 bezplatných čistení senzora zadarmo v autorizovanom servise nikon)
 
RadOOOOA3
2011-01-29 11:46:21+01
príspevok od: NemesiS
ultrazvukové čistenie v menu odstráni len prach ktorý drží slabo na snímači...nedá sa na to spoliehať stále.

vezmi baterku, daj dole objektív, otvor clonu naplno, zasvieť doňho z jednej strany a sleduj či tam je najaká špina. potom doňho zasvieť z druhej strany a zvyšná špina by sa mala ukázať. ak je čistý, máš špinavý snímač čo je bežná vec. buď si ho budeš vedieť vyčistiť sám alebo ti ho za poplatok vyčistia v servise. (alebo ak máš na nikona záruku, maly by si mať kartičku na 10 bezplatných čistení senzora zadarmo v autorizovanom servise nikon)
poslal som Ti spravu snad mas trochu nervov na mna
 
Fatty
2011-01-29 11:50:08+01
ja mám pocit že to nebude v objektíve ale na čipe...nie je to nič čo by nevyriešil ofuk balónom...alebo aspoň podstatne zlepšil
 
RadOOOOA3
2011-01-29 11:56:17+01
príspevok od: Fatty
ja mám pocit že to nebude v objektíve ale na čipe...nie je to nič čo by nevyriešil ofuk balónom...alebo aspoň podstatne zlepšil
Fathy, a ako sa dostanem k tomu cipu? vies az tak sa do vnutra nevyznam...skus nejak povedat ako lajkovi
 
NemesiS
2011-01-29 11:57:02+01
príspevok od: Fatty
ja mám pocit že to nebude v objektíve ale na čipe...nie je to nič čo by nevyriešil ofuk balónom...alebo aspoň podstatne zlepšil
len aby tú špinu nezafúklo ešte ďalej
je to síce dosť jednoduché a možno pomôže, no môj názor je že ak má ten foťák už dlhšie a má nárok na čistenie, prečo to nedať zadarmo vyčistiť?
 
RadOOOOA3
2011-01-29 12:01:19+01
príspevok od: NemesiS
len aby tú špinu nezafúklo ešte ďalej
je to síce dosť jednoduché a možno pomôže, no môj názor je že ak má ten foťák už dlhšie a má nárok na čistenie, prečo to nedať zadarmo vyčistiť?
nie nie pani.. ja ho dlho nemam, ale nekupoval som ho novy. a urcite davno po zaruke...kupovany z USA
 
rbr69
2011-01-29 12:09:47+01
ziaden stres ... spina na snimaci je normalna vec, ak castejsie menis sklo napr. krajinkari to poznaju ... mozes si ho cistievat aj sam, kopa navodov na youtube pre nazornost ... myslim, ze netreba sa bat cistit snimac aj doma, v servise mozno raz za cas vyfukat celu komoru, sklo, snimac, matnicu ale ak casto budes vonku na luke a menit skla ten prach tam bude
 
Fatty
2011-01-29 13:01:43+01
príspevok od: RadOOOOA3
Fathy, a ako sa dostanem k tomu cipu? vies az tak sa do vnutra nevyznam...skus nejak povedat ako lajkovi
tak neviem či si laici bežne kupujú D300, ale tak nechajme to...
k čipu sa dostaneš tak, že navolíš v menu vyklopenie zrkadla a otvorenie shutteru, neviem presne pod akým názvom to tam je, poradí ti nejaký Nikonista...
 
RadOOOOA3
2011-01-29 13:09:19+01
príspevok od: Fatty
tak neviem či si laici bežne kupujú D300, ale tak nechajme to...
k čipu sa dostaneš tak, že navolíš v menu vyklopenie zrkadla a otvorenie shutteru, neviem presne pod akým názvom to tam je, poradí ti nejaký Nikonista...
uz som nato prisiel....trochu som fukol, tie necistoty ktore tam boli nisu, ale su zas druhe ale mensie
 
Fatty
2011-01-29 13:15:16+01
fúkni ale snímačom otočeným k zemi aby odfúknuté vypadlo von
 
RadOOOOA3
2011-01-29 13:23:35+01
príspevok od: Fatty
fúkni ale snímačom otočeným k zemi aby odfúknuté vypadlo von
ano ano. tak to robim. to som cekol na youtube ako pisal rbr69
 
Ondra
2011-01-29 13:24:58+01
Nechcu dělat reklamu, ale je to myslím to NEJ, s čím si senzor vyčístíš doma sám. Já jsem si to tím dělal již 3 x a vždy v pohodě. Žádná věda to není.

http://www.megapixel.cz/green-clean-cistici-tycinky-wet-and-dry-non-full-frame-1ks


PS: foukání na snímač ti nepomůže, jen ty nečistoty přemístíš .-)
 
RadOOOOA3
2011-01-29 13:55:13+01
Taaak uz je to ciste..teda aspon nevidno ziadnu necistotu..Dakujem vsetkym za rady a pomoc..
Ondro - to co tu spominas, videl som to na jednom videu...a celkom fajn..nabuduce vyskusam

takze este raz dakujem
 
rawer
2011-01-29 15:17:56+01
príspevok od: Fatty
tak neviem či si laici bežne kupujú D300, ale tak nechajme to...
k čipu sa dostaneš tak, že navolíš v menu vyklopenie zrkadla a otvorenie shutteru, neviem presne pod akým názvom to tam je, poradí ti nejaký Nikonista...
menu-setup menu-lock mirror up for cleaning

baterka musi byt full nabita
 
NIKON D666
2011-02-04 13:40:39+01
Presne tento problém aj ja
Keď so mal Nikona D100 tak som to spravil vysavačom a čuduj sa svete je čistý mám ho ešte doma
Teraz mám D2x a je tam čmuha v pravohore tiez na fotkách pri vyššom clonovom čísle /vysavačm to nejde takže to tam je asi nalepene.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()