Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Doma vyrobene GPS pre Nikon

slado
slado 2011-02-09 20:47:00+01
Vyzera to celkom jednoducho, staci android telefon a doma vyrobeny bluetooth modul.
http://sandrworkshop.info/bbgps.php
 
Marcel Rebro
2011-02-09 22:28:36+01
príspevok od: illusion
vzdy ma zaujimalo, kam tie davky dopadnu. kam ?
no tie (moje) socialne niekam na Lunik IX ... tipujem ...
 
Marcel Rebro
2011-02-09 22:29:26+01
príspevok od: illusion
ved adresu vies
ja viem ze vies ze viem ... ale spravam sa ako keby som nevedel
 
illusion
2011-02-09 22:32:41+01
príspevok od: milos
Áno,som za home-made a vždy je to sranda.Ale len v prípadoch,keď to má logické odôvodnenie.

Akože,nič v zlom,ak to niekoho baví,tak je to v poriadku.Ale v tomto prípade je to akoby si sa snažil doma vyrobiť digitálky vo veľkosti mydlovej krabičky a nosiť ich na ruke.To je blbosť,podľa mňa,lebo ich na blšáku kúpiš za 2 E a vo veľkosti a dizajne hodiniek.A fungujú.
O tom som hovoril.
A ten Phottix GPS nestojí cca 280 E ako Nikon a pritom funguje a vyzerá presne ako on.

Keď to niekoho baví,nech si doma vyrobí hoc aj fotoaparát.
predsa to nebude robit ten koho to nebavi. jednak tomu nebude rozumiet (kedze ho to nebavi) a po druhe, ked raz tak nutne potrebuje GPS, tak tych 90 eur najde. tu ide o inu hodnotu, ako financnu
 
illusion
2011-02-09 22:33:52+01
príspevok od: Marcel Rebro
no tie (moje) socialne niekam na Lunik IX ... tipujem ...
aj moje ... a zvysok do TEKO, a.s.
 
illusion
2011-02-09 22:34:05+01
príspevok od: Marcel Rebro
ja viem ze vies ze viem ... ale spravam sa ako keby som nevedel
 
Marcel Rebro
2011-02-09 22:36:48+01
príspevok od: illusion
aj moje ... a zvysok do TEKO, a.s.
TEKO ma teraz riadnu spotrebu. Ale spotrebitelov nevypatras ani skreze GPS ... si 90tis odstupne skromne a potichu uzivaju ...
 
illusion
2011-02-09 22:38:41+01
príspevok od: Marcel Rebro
TEKO ma teraz riadnu spotrebu. Ale spotrebitelov nevypatras ani skreze GPS ... si 90tis odstupne skromne a potichu uzivaju ...
co dodat ... nic
 
milos
2011-02-09 22:39:01+01
príspevok od: illusion
predsa to nebude robit ten koho to nebavi. jednak tomu nebude rozumiet (kedze ho to nebavi) a po druhe, ked raz tak nutne potrebuje GPS, tak tych 90 eur najde. tu ide o inu hodnotu, ako financnu
Tak tak.Treba recyklovať.Minieš mydlo a čo s krabičkou?Snáď ju nevyhodíš.Buď dokúpiš nové mydlo,alebo vyrobíš GPS.
 
Misoo79
2011-02-09 22:42:20+01
príspevok od: milos
Tak tak.Treba recyklovať.Minieš mydlo a čo s krabičkou?Snáď ju nevyhodíš.Buď dokúpiš nové mydlo,alebo vyrobíš GPS.
Nové mydlo-nová krabička. Ostáva jedine to GPSko
 
Paulie
2011-02-09 22:51:12+01
príspevok od: Marcel Rebro
ta dodo ... ja mam v kare dva GPSky ... jeden ma naviguje kam ist a druhy hovori policajtom kde mi auto ukradli ... tak to si k nemu este privyrobim dva fotaky a mozem fotit stereoGPS ...
http://www.loupak.cz/video/srandicky/4786-slovenska-gps-navigace
 
anton julény
2011-02-10 00:11:20+01
príspevok od: Marcel Rebro
ta dodo ... ja mam v kare dva GPSky ... jeden ma naviguje kam ist a druhy hovori policajtom kde mi auto ukradli ... tak to si k nemu este privyrobim dva fotaky a mozem fotit stereoGPS ...
kedysi sa na meranie používali dve gps, jednou sa meralo, druhá bola \"ukotvená\" na známom bode a na základe rozdielu voči známej súradnici sa posielal údaj, na základe ktorého sa upravila súradnica na meracej gps. po vypnutí generátora chýb gps (na americkej strane) už nebolo nutné používať DGPS signál.

v tých časoch sa predávali aj gps-stavebnice (spravidla potrebovali zdroj a krabičku), ale ich cena bola zlomkom ceny gps používaných v geodetickej praxi, a presnosťou postačovali na nižšie triedy presnosti merania.
 
bonifacko
2011-02-10 06:11:11+01
príspevok od: Emilio
Ja to chápem. Kedysi boli ludia, ktorí si stavali kryštálku a tí ktorí dostali tranzistorák. Hádaj ktorí mali viac radosti!
Je to tak. Inak, navrhujem dať funkciu na forum - udeliť suhlas. To by mali doprogramovať.
 
dodo_bb
2011-02-10 09:35:54+01
Ja to vcelku chápem a dokonca tomu fandím Ibaže je rozdiel zobrať pájku, kopu starých súčiastok a analógový merák a pokúsiť sa s tých 50 nesúvisiacich vecí postaviť funkčný elektrónkový prístroj - dávam klobúk dole pred takýmto nadšencom. Iné je pospájať hotové GPS v hotovom mobile s použitím hotového BLUETOOTH rozhrania s hotovým foťákom cez hotový kábel Keby tam urobil aspoň to BLUETOOTH v elektrónkpvej verzii (aj keď uznávam, že ešte navyše nosiť olovený akumulátor na žhavenie elektróniek by trochu obťažovalo obsluhu
 
Dodo PO
2011-02-10 09:49:44+01
príspevok od: dodo_bb
Ja to vcelku chápem a dokonca tomu fandím Ibaže je rozdiel zobrať pájku, kopu starých súčiastok a analógový merák a pokúsiť sa s tých 50 nesúvisiacich vecí postaviť funkčný elektrónkový prístroj - dávam klobúk dole pred takýmto nadšencom. Iné je pospájať hotové GPS v hotovom mobile s použitím hotového BLUETOOTH rozhrania s hotovým foťákom cez hotový kábel Keby tam urobil aspoň to BLUETOOTH v elektrónkpvej verzii (aj keď uznávam, že ešte navyše nosiť olovený akumulátor na žhavenie elektróniek by trochu obťažovalo obsluhu
Dodo, keby len akumulátor, ale aj menič .... čo riešite, zvuk? Dnes sa dá všetko kúpiť (skoro), horšie bol v minulom storočí. Vtedy kamarát hovoril: - kupic še nedá nič, ale zohnac šicko!
 
illusion
2011-02-10 14:44:42+01
príspevok od: dodo_bb
Ja to vcelku chápem a dokonca tomu fandím Ibaže je rozdiel zobrať pájku, kopu starých súčiastok a analógový merák a pokúsiť sa s tých 50 nesúvisiacich vecí postaviť funkčný elektrónkový prístroj - dávam klobúk dole pred takýmto nadšencom. Iné je pospájať hotové GPS v hotovom mobile s použitím hotového BLUETOOTH rozhrania s hotovým foťákom cez hotový kábel Keby tam urobil aspoň to BLUETOOTH v elektrónkpvej verzii (aj keď uznávam, že ešte navyše nosiť olovený akumulátor na žhavenie elektróniek by trochu obťažovalo obsluhu
 
MarkyV547
2011-02-10 14:58:25+01
príspevok od: bonifacko
Je to tak. Inak, navrhujem dať funkciu na forum - udeliť suhlas. To by mali doprogramovať.
Presne na to som hned pomyslel ked som si precital prispevok od - Emilia
 
imajtan
2011-02-10 15:06:28+01
príspevok od: slado
Vyzera to celkom jednoducho, staci android telefon a doma vyrobeny bluetooth modul.
http://sandrworkshop.info/bbgps.php
slado : Možno je zbytočné to robiť. Keď máš telefón s androidom a GPS, stačí ti GPS logger, ktorý zaznamenáva trasu pohybu. Zosynchronizuješ čas s časom vo fotoaparáte (prípadne pred výletom) a v softe priradí automaticky údaje podľa času zhotovenia foto.

Podaktorým tu diskutujúcich : Skúste sa nad sebou zamyslieť o čom je toto vlákno a nie len toto. Zasviníte ho svojimi trápnymi komentmi a výsmechmi. Potom sa budete rozčuľovať, že niekto založí nové vlákno a hneď ho doj....e, že sa to tu riešilo 1000x. Ale rieši sa to tak ako vidno v tomto vlákne. Len reči o h...e. Takže keď si nováčik niečo vyhľadá, nájde samé humorné komenty.
 
slado
2011-02-11 21:54:20+01
Ja viem, ze mozem pouzit logger, dal som to sem len preto aby sa ludia inspirovali. Ako vidim, inspirovali sa...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()