Hore
Fórum » Nikon fórum
 

nikon d90 problem

SKJECOK
2011-02-15 18:35:40+01
Zdravim, pred nedavnom som tu mal temu...ale neviem ju najst tak zakladam novu...riesim problem ohladom "skackajuceho" obrazu v hladaciku...mozno si este nietko pamata...prikladam aj video

http://www.youtube.com/watch?v=CRfUAPb30FM

vie mi niekto ohladom tohto poradit?
 
MarioV
2011-02-15 19:46:57+01
to robí stabilizátor a je to normálne. keď ho vypneš, tak to robiť nebude
 
SKJECOK
2011-02-15 19:56:40+01
skusal stabilizator vypnut...a nic sa nezmenilo....vypol som aj AF a nic....a robi mi to iba na tomto objektive 18-108mm , na 50/1.8 mi to nerobi

aj tak diky za radu
 
Jakub.Rovný
2011-06-26 20:20:33+02
Autorovy sa ospravedlnujem ze pisem do jeho temy, ziadnu podobnu som nenasiel a nechcem zakladat novy topic...
Dnes sa mi stala taka neprijemna vec... zaostril som na objekt a ked som domackol spust tak sa mi na displeji zobrazila hlaska Err. Musel som stlacit spust este raz aby som nieco videl v hladaciku.,...Potom sa to zapakovalo este cca 2-3x ale v priebehu 20min, a k tomu este pripudla dalsia hlaska CHA
Najprv mi to zacalo robit na Sigme 70-300,prehodil som objektiv 18-105 a aj na tom mi ta hlaska vyskocila cca 2x
Tak neviem co si mam o tom mysliet, v manualy pisu, ak sa ta hlaska zobrazuje casto tak mam odniest fotak do servisu... :nono: mam ho necele dva mesiace (nikon D90) viem ze jediny servis je v CR tak nechcem byt mesiac/dva bez fotaku... hmky.. mali ste niekto podobnu skusenost???
 
trnavsky
2011-06-26 21:26:49+02
príspevok od: Jakub.Rovný
Autorovy sa ospravedlnujem ze pisem do jeho temy, ziadnu podobnu som nenasiel a nechcem zakladat novy topic...
Dnes sa mi stala taka neprijemna vec... zaostril som na objekt a ked som domackol spust tak sa mi na displeji zobrazila hlaska Err. Musel som stlacit spust este raz aby som nieco videl v hladaciku.,...Potom sa to zapakovalo este cca 2-3x ale v priebehu 20min, a k tomu este pripudla dalsia hlaska CHA
Najprv mi to zacalo robit na Sigme 70-300,prehodil som objektiv 18-105 a aj na tom mi ta hlaska vyskocila cca 2x
Tak neviem co si mam o tom mysliet, v manualy pisu, ak sa ta hlaska zobrazuje casto tak mam odniest fotak do servisu... :nono: mam ho necele dva mesiace (nikon D90) viem ze jediny servis je v CR tak nechcem byt mesiac/dva bez fotaku... hmky.. mali ste niekto podobnu skusenost???
takúto nie, ale záručný servis cez Penta (v inej veci - BF) vybavený do 3 týždňov.
 
Jakub.Rovný
2011-06-26 21:37:47+02
Nieco som vygooglil a chyba CHA je komunikacia medzi pamat.kartou...ked som stahoval foto z karty do pc,tak som si vsimol ze min 15 fotiek sa mi stratili skusil som ju naformatovat uvidim pri dalsiom foteni ci vyskoci nejaka chyba,..
 
TTL
2011-06-26 21:56:18+02
Ked pise Err a v hladaciku je tma, tak sa zrkadlo zasekava vo vrchnej polohe. Moze to byt vadnou bateriou, vyskusaj inu. Ak nepomoze, tak je chyba v elektronike.
 
Nico 1
2011-06-26 23:09:53+02
príspevok od: Jakub.Rovný
Autorovy sa ospravedlnujem ze pisem do jeho temy, ziadnu podobnu som nenasiel a nechcem zakladat novy topic...
Dnes sa mi stala taka neprijemna vec... zaostril som na objekt a ked som domackol spust tak sa mi na displeji zobrazila hlaska Err. Musel som stlacit spust este raz aby som nieco videl v hladaciku.,...Potom sa to zapakovalo este cca 2-3x ale v priebehu 20min, a k tomu este pripudla dalsia hlaska CHA
Najprv mi to zacalo robit na Sigme 70-300,prehodil som objektiv 18-105 a aj na tom mi ta hlaska vyskocila cca 2x
Tak neviem co si mam o tom mysliet, v manualy pisu, ak sa ta hlaska zobrazuje casto tak mam odniest fotak do servisu... :nono: mam ho necele dva mesiace (nikon D90) viem ze jediny servis je v CR tak nechcem byt mesiac/dva bez fotaku... hmky.. mali ste niekto podobnu skusenost???
Mne to robilo pri Sigme 120-400mm a poslal som telo aj s objektívom do servisu na sigmu a do troch dní bola chyba odstránená.Robil to objektív respektíve clona!Tiež mám D90..
 
Jakub.Rovný
2011-06-27 00:07:48+02
príspevok od: TTL
Ked pise Err a v hladaciku je tma, tak sa zrkadlo zasekava vo vrchnej polohe. Moze to byt vadnou bateriou, vyskusaj inu. Ak nepomoze, tak je chyba v elektronike.
Mam aj podozrenie na jednu bateriu,..sa mi aj stalo ze stav baterie ukazoval este 4 palicky a na kontrolnom panely mi baterka blikala... kedze pouzivam grip tak napajanie sa berie z baterie ktora je viac vybita a ked je asi aj vadna robi neplechu....
 
TTL
2011-06-27 05:31:41+02
A aj ako pise Torr, clona sa moze zasekavat tiez - hlavne pri pouziti vacsich clon a seriovom snimani sa nemusi clona stihat vratit do otvorenej polohy. Typicke pri Sigmach.
 
Jakub.Rovný
2011-06-27 06:37:24+02
No v jednom pripade som mal clonu vysoku (5,6) a ohniskovu vzdialenost 60mm vtedy mi hodilo Err (obj 18-105)
Na sigme som mal clonu 9 a max zoom (300mm)
Hlavne sa skusim pozriet na tu baterku,pripadne ju vyberiem ,pofotim a uvidim ci Err mi esre vyhodi..
 
kuko7
2012-07-02 23:24:32+02
Pekny den, hadam nevadi ze pisem do temy, ale tyka sa to problemu s nikonom, d90,,,,neviem preco, ale niekedy ked ten moj zapnem, tak nereaguje a spusti sa az po chvilke,,,,potom ide normalne,,,nerobi to vzdy, len niekedy, ale neviem cim to moze byt,,,dakujem za kazdu radu, Peta
 
viking81
2012-07-03 07:10:52+02
príspevok od: kuko7
Pekny den, hadam nevadi ze pisem do temy, ale tyka sa to problemu s nikonom, d90,,,,neviem preco, ale niekedy ked ten moj zapnem, tak nereaguje a spusti sa az po chvilke,,,,potom ide normalne,,,nerobi to vzdy, len niekedy, ale neviem cim to moze byt,,,dakujem za kazdu radu, Peta
nie je to nejkae cistenie snimaca po spusteni ? ak ano....skus to vypnut....pripadne resetnut do tovarenskych nastaveni a ak to bude robit aj potom....smer servis ak je este v zaruke...
 
StefanB
2012-07-03 08:01:43+02
podla mna sa ti tam uvolnil ten hranol alebo zrkadlo a ked potukas na fotak tak sa jednoducho zacne otriasat...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()