Hore
Fórum » Nikon fórum
 

NIKON D80 funkcia TRIM

p3eek
2011-03-16 20:35:59+01
Ahojte pouzivam CANON takze nie som velmi zorientovany v NIKONOCH....moj tatko ma taky problem, decka mu pocas prehliadania fotiek na zrkadlovke daco postlacali a teraz ma nejak pokazenu funkciu TRIM. Ked si chce orezat fotku a vyberie funkciu TRIM tak sa mu fotografia zobrazi uz v zmensenej velkosti 2560x1920...a neda sa ani odzumovat do originalnej velkosti. Vraj to predtym slo. Pozeral som manual ale nic mi nepomohlo. Viete mi niekto pomoct? Dik.
 
kralik_j
2011-03-16 20:53:24+01
pri tom trimovani ako si nastavis orez tak ti ju oreze a podla toho vypocita velkost finalnej fotky.
Mne po trimovani ide zoomovat i ten original i ten uz orezany subor

Neviem o moznosti tuto funkciu este nejako nastavovat

 
p3eek
2011-03-16 21:21:48+01
....nie asi som problem zle popisal...ide o to ze teraz to funguje tak, ze ked si vyberie nejaku fotografiu a da TRIM, tak mu ju automaticky zobrazi v rozmere 2560x1920 a moze si este zvacsovat vyrez ale nemoze si ho zmensit do povodnej cize originalnej velkosti...teda mam namysli este v procese orezavania pred potvrdenim OK. A vravel mi ze predtym si vybral obrazok dal TRIM a zobrazil sa mu v originalnej velkosti a az po zvacsovani vyrezu sa zobrazila velkost 2560x1920 a menej a menej....ale zacinalo to na originalnej velkosti...teraz to zacina na druhej najvacsej...
 
mllpo
2011-03-16 21:45:14+01
príspevok od: p3eek
....nie asi som problem zle popisal...ide o to ze teraz to funguje tak, ze ked si vyberie nejaku fotografiu a da TRIM, tak mu ju automaticky zobrazi v rozmere 2560x1920 a moze si este zvacsovat vyrez ale nemoze si ho zmensit do povodnej cize originalnej velkosti...teda mam namysli este v procese orezavania pred potvrdenim OK. A vravel mi ze predtym si vybral obrazok dal TRIM a zobrazil sa mu v originalnej velkosti a az po zvacsovani vyrezu sa zobrazila velkost 2560x1920 a menej a menej....ale zacinalo to na originalnej velkosti...teraz to zacina na druhej najvacsej...
zrejme napisem blbost, ale nezmenili mu tie decka velkost fotky/suboru? samozrejme ak sa bavime o jpg fotkach, nie o rawoch...
 
p3eek
2011-03-16 21:50:45+01
nie...pri prehliadani sa zobrazuju fotky v originalnej velkosti....ale ked si vyberie funkciu TRIM tak uz to je mensie a orezane....v manualy sa ani nepise nic o tom zeby sa dala nejak nastavit vychodzia velkost orezania....prehrabaval som sa aj v menu ci daco nenajdem nejake nastavenie velkosti fotografie pred editaciou alebo vychodzie nastavenie pri orezavani ale nic....ale ako vravim v nikonoch nie som doma...ja osobne by som ani vo fotaku fotku needitoval ale tatko zase s pocitacom nie je moc kamarat....
 
RLCV
2011-03-16 22:12:27+01
no prave som to vyskusal na mojom ale ked dam TRIM tak mi to takisto zobrazi v rozmere 2560x1920 a "odzoomovat" nejde, takze predpokladam ze to tak aj ma byt (nekupoval som ale moj ako funglovku takze neviem ci to tak je od zaciatku)... mozno by pomohol reset na tovarenske nastavenia.
 
p3eek
2011-03-16 22:24:00+01
príspevok od: RLCV
no prave som to vyskusal na mojom ale ked dam TRIM tak mi to takisto zobrazi v rozmere 2560x1920 a "odzoomovat" nejde, takze predpokladam ze to tak aj ma byt (nekupoval som ale moj ako funglovku takze neviem ci to tak je od zaciatku)... mozno by pomohol reset na tovarenske nastavenia.
dik za vyskusanie...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()