Hore
Fórum » Nikon fórum
 

nikon r12

ludy
2011-04-06 01:09:50+02
caute,

dnes som si vsimol, ze stavovy display mi na d300 pri polovicnom zmacknuti spuste napise r12

nemam pri sebe momentalne manual, ale na forach som nasiel, ze by to malo byt nieco s plnym bufferom, resp. pokazenou sd kartou, kvoli comu na nu nemoze zapisovat a zaplni buffer

mal som slabu baterku, ale fotit sa este dalo, naformatoval som sd kartu a spravil asi dva zabery s vyuzitim CLS. potom mi zacalo vypisovat toto r12 a zacala blikat baterka, takze mi uz nedovolilo exponovat...tak som ju nabil, ale r12 mi tam stale vyskakuje...

fotit ide v pohode, spravim viacej fotiek ako tych 12, aj ked som si vsimol, ze niekedy to po par fotkach napise r11 resp r9

mate s tym niekto skusenost pls? hlavne ako sa toho zbavit? vdaka
 
Marcel Rebro
2011-04-06 05:59:41+02
príspevok od: ludy
caute,

dnes som si vsimol, ze stavovy display mi na d300 pri polovicnom zmacknuti spuste napise r12

nemam pri sebe momentalne manual, ale na forach som nasiel, ze by to malo byt nieco s plnym bufferom, resp. pokazenou sd kartou, kvoli comu na nu nemoze zapisovat a zaplni buffer

mal som slabu baterku, ale fotit sa este dalo, naformatoval som sd kartu a spravil asi dva zabery s vyuzitim CLS. potom mi zacalo vypisovat toto r12 a zacala blikat baterka, takze mi uz nedovolilo exponovat...tak som ju nabil, ale r12 mi tam stale vyskakuje...

fotit ide v pohode, spravim viacej fotiek ako tych 12, aj ked som si vsimol, ze niekedy to po par fotkach napise r11 resp r9

mate s tym niekto skusenost pls? hlavne ako sa toho zbavit? vdaka
Je to naozaj zriedkava chyba. Znamena to ze Ti ostava uz len 12 (11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0) kontinualnych zaberov v sekvecnii. Da sa to riesit len vymenou optoradioposometra priamo v Sendai.
 
ludy
2011-04-06 08:37:52+02
príspevok od: Marcel Rebro
Je to naozaj zriedkava chyba. Znamena to ze Ti ostava uz len 12 (11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0) kontinualnych zaberov v sekvecnii. Da sa to riesit len vymenou optoradioposometra priamo v Sendai.
ty si frajer..
 
Marcel Rebro
2011-04-06 10:53:33+02
príspevok od: ludy
ty si frajer..
za málo. rád Ti nahradím manuál aj nabudúce ....
 
ludy
2011-04-06 11:43:02+02
napisal som, ze nemam manual pri sebe, prepac, ze som si dovolil sa nieco spytat

ale stiahol som si manual teraz a asi som blby, ale nenasiel som tam nic, co by mi pomohlo...ale na zahranicnych forach som uz aj predtym nasiel nejake veci, ktore som skusal a nepomohli...preto sa pytam tu...

btw. na inych forach som si vsimol, ze ked ludia nevedia odpovedat, tak neodpovedaju... prave vcera som tu cital jednu temu vo fore, kde sa asi prvych 5 prispevkov tykalo otazky a na dalsich 4 stranach si liecili urcity ludia svoje komplexy...ale o tom sa nepotrebujem bavit, kazdy sme nejaky, takze ak mi vies pomoct, tak by som Ti bol vdacny
 
Marcel Rebro
2011-04-06 11:48:54+02
príspevok od: ludy
napisal som, ze nemam manual pri sebe, prepac, ze som si dovolil sa nieco spytat

ale stiahol som si manual teraz a asi som blby, ale nenasiel som tam nic, co by mi pomohlo...ale na zahranicnych forach som uz aj predtym nasiel nejake veci, ktore som skusal a nepomohli...preto sa pytam tu...

btw. na inych forach som si vsimol, ze ked ludia nevedia odpovedat, tak neodpovedaju... prave vcera som tu cital jednu temu vo fore, kde sa asi prvych 5 prispevkov tykalo otazky a na dalsich 4 stranach si liecili urcity ludia svoje komplexy...ale o tom sa nepotrebujem bavit, kazdy sme nejaky, takze ak mi vies pomoct, tak by som Ti bol vdacny
Precitaj si este raz moju prvu odpoved. Je to pocet fotiek ktore sa ti zmestia do buffra, cize kolko spravis kontinualne na jedno stlacenie spuste pri sekvencnom snimani. Ak zacnes snimat cislo sa (zaplnanim buffra) zmensuje. Ak sa dostane na nulu, znizi sa Ti rychlost kontinualneho snimania ... pocet snimok este zavisi od zvolnej kvality (JPEG, RAW, JPEG + RAW)
 
SK_8er
2011-04-06 11:57:27+02
v podstate ti s tym pomohol... r + nejake cislo ... ti ukazuje kolko fotiek mozes spravit pri kontinualnom snimani .... Ked mas dajme tomu r 10 ... nastav si kontinualne snimanie drz spust a cvakaj... viac ako 10 fotiek nespravis a ked spravis tychto 10 fotiek a hned na to zmacknes spust do polovice tak ti tam mozno ukaze r 3... podla toho ako sa ti rychlo zapisuju fotky na kartu. Ale ked vydrzis dakych par sekund tak tam budes mat zase tych r 10 ... alebo r 12 alebo kolko mas. Ja mam na nikon d7000 teraz max r 10 , neviem ci sa to da zvysit v nastaveniach, nejako ma to zatial nezaujimalo pretoze to moc nevyuzivam.
 
ludy
2011-04-06 13:09:39+02
dakujem chalani, mrco tu prvu odpoved som nebral vazne lebo tak ani nevyzera ale ja nemam nastavene kontinualne snimanie, praveze mi to zobrazuje aj pri single alebo ako sa to vola, proste pri normalnom snimani, kedy spravi zatlacenie spuste jednu fotku...a nevsimol som si, ze by mi to zobrazovalo aj predtym...preto sa pytam, ci je to bezne, ze mi to zobrazuje aj pri normalnom rezime? mam taky pocit, ze aj zapisovanie na kartu mu trva o nieco dlhsie...

inak to cislo sa nemeni, ani ked znizim kvalitu fotiek...nemalo by sa zvysit, ked pri horsej kvalite sa pracuje s mensim mnozstvom dat?
 
Marcel Rebro
2011-04-06 13:14:48+02
príspevok od: ludy
dakujem chalani, mrco tu prvu odpoved som nebral vazne lebo tak ani nevyzera ale ja nemam nastavene kontinualne snimanie, praveze mi to zobrazuje aj pri single alebo ako sa to vola, proste pri normalnom snimani, kedy spravi zatlacenie spuste jednu fotku...a nevsimol som si, ze by mi to zobrazovalo aj predtym...preto sa pytam, ci je to bezne, ze mi to zobrazuje aj pri normalnom rezime? mam taky pocit, ze aj zapisovanie na kartu mu trva o nieco dlhsie...

inak to cislo sa nemeni, ani ked znizim kvalitu fotiek...nemalo by sa zvysit, ked pri horsej kvalite sa pracuje s mensim mnozstvom dat?
v pohode. uz som si zvykol ze ludia maju sem tam so mnou maly "komunikacny problem"
ze to vypisuje stale je OK, lebo aj v Single mode mozes davat ranu za ranou a teda plnit buffer dost kontinualne. s tym znizovanim kvality nemam osobnu skusenost. fotim stale do RAW + Fine JPEG. ty nemas so sebou manual, ja pre zmenu (teraz) D300 ale vecer sa na to pozriem ...
 
NefroniK
2011-04-06 13:27:18+02
Zvacsit sa to da akurat znizenim kvality alebo rozlisenia ktore je nastavene. Kontiualne a single snimanie sa lisi akurat tym, ze pri kontinualnom staci drzat spust. Ked mas ale rychly prst a zvladnes cvakat 5-10x za sekundu, tak to bude "skoro to iste".
 
ludy
2011-04-06 13:40:25+02
znizenim kvality sa mi praveze max pocet fotiek v bufferi nezvysil...aspon podla toho r12 nie...tiez fotim do RAW + Fine JPEG

je mi jasne, ze ked nacvakam v single v rychlom slede za sebou viac fotiek, tak buffer sa moze zaplnit, ale do vcera som takuto vec nepostrehol...preto chcem vediet pricinu alebo som si to skratka len naozaj nevsimol...
 
NefroniK
2011-04-06 13:41:23+02
príspevok od: ludy
znizenim kvality sa mi praveze max pocet fotiek v bufferi nezvysil...aspon podla toho r12 nie...tiez fotim do RAW + Fine JPEG

je mi jasne, ze ked nacvakam v single v rychlom slede za sebou viac fotiek, tak buffer sa moze zaplnit, ale do vcera som takuto vec nepostrehol...preto chcem vediet pricinu alebo som si to skratka len naozaj nevsimol...
Naozaj si si to nevsimol.
 
ludy
2011-04-06 16:00:46+02
len pre info, nasiel som to v manualy na strane 77 a 78, pisu tam, ze "V jedné sérii lze zhotovit až 100 snímků...", mne sa podarilo dostat na najnizsej kvalite, pri vypnutom d-lighting, high ISO NR a podobnych funkciach, ktore zeru procesor myslim na 48 snimkov
 
NefroniK
2011-04-06 16:11:22+02
príspevok od: ludy
len pre info, nasiel som to v manualy na strane 77 a 78, pisu tam, ze "V jedné sérii lze zhotovit až 100 snímků...", mne sa podarilo dostat na najnizsej kvalite, pri vypnutom d-lighting, high ISO NR a podobnych funkciach, ktore zeru procesor myslim na 48 snimkov
Zalezi to aj od karty aku pouzivas, vid tieto testy:

http://www.dpreview.com/reviews/nikond300/page13.asp
Continuous Drive mode a Burst of JPEG/Burst of RAW.

Pri 2 GB SanDisk Extreme IV CF a JPEG Large/Fine 6fps tam skutocne spravili 100 snimkov.
Jediny pripad. Vsetko ostatne je nizsie.

 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()