Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D90 a "rozhasene" fotky?

corinth
corinth 2011-04-07 21:52:45+02
Zdravim,
mam mensi problem s Nikonom D90. Sem-tam sa stane, ze fotka po nacitani z pamatovej karty je trochu rozhasena. T.j. je rozdelena ako keby na 4 kvadranty, ktore sa medzi sebou poprehadzuju. Nazorna ukazka vid. prilozene foto.
Stava sa to nepravidelne, pricom priblizne kazda 50-ta fotka ja takto znicena.
Nestretli ste sa s tym? Uvital by som pomoc. Neviem ci je chyba vo fotoaparate, alebo v karte.
Vdaka,
Tomas
 
corinth
2011-04-08 19:12:33+02
príspevok od: NefroniK
Ved to sa nazyva "nahodna automaticka kolaz" - funkcia D90 po upgrade na najnovsi firmware, ktory sa deje automaticky cez horny stavovy displej pod priamym slnecnym svetlom.

Aka to je karta? Ja cez moj Sandisk preslo asi 18000 cvakov (vacsina RAW + JPG) a kartu som formatoval mozno dva krat - aj to v pripade, ked som zabudol fotky zmazat po nahrati do PC.
4 ur info:
Ide o kartu SDHC Pretec 8GB Class 10, kupovaná pred pár mesiacmi.
Asi sa treba spoliehať len na iné osvedčené značky..
 
corinth
2011-04-09 16:34:18+02
Smutná správa..
Problém sa vyskytol opäť a to aj po naformátovaní karty.
Pravdepodobne to budem riešiť novou kartou.
 
keko
2011-04-09 17:15:53+02
príspevok od: corinth
Smutná správa..
Problém sa vyskytol opäť a to aj po naformátovaní karty.
Pravdepodobne to budem riešiť novou kartou.
No mne sa to obcas stane tiez a to mam D2X. Vymenim kartu a nejaky cas zas ficim. Pouzivam gigovky po 8 EUR, takze ma to nesrdi. Neodhovaram ta od rychlich kariet, ibaza dve 4GB je vzdy viac ako jedna 8GB. K tomu len tolko.
Osobne som presvedceny, ze ide o problem kvality a cistoty kontaktov. Nemam na to dokaz, ale obcas sa to stane aj ked skor vytiahnes kartu, alebo umru baterky skor, ako sa dozapisuju data na kartu. Okrem samotnych dat as este vpisuju nejake udaje do FAT-ky. Ak dojde k tomu, ze data v poli a data vo FAT su nekonzistentne, potom vzniknu kolaze. Ale skus napred inu kartu ...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()