Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon MB-D10 funkcia multi-selectoru

WildSammy
2011-04-16 21:30:55+02
Zdravim ePhoto Nikonaci

Pouzival som s mojou D700 neoriginalny grip Meike, s ktorym mi vsak blblo napajanie aparatu, tak som ho vratil a kupil si original.

Na Meike gripe sa mi s multi-selectorom(joysticom) dalo hybat vo vsetkych 8 smeroch. Na tomto originalnom sa mi da hybat iba v 4 smeroch, tj. hore/dole/vlavo/vpravo. Na gripe su tieto 4 smery vyznacene sipkami a ostatne bodkami. V manuale sa nikde nepise v kolkych smeroch to ma fungovat.

Klika mi to iba v tych 4roch smeroch. Chcem sa Vas teda spytat, ci sa s tym da pohybovat iba v 4roch smeroch alebo by sa s tym malo dat hybat v 8smich, presne tak ako sa da aj s multi-selectorom na tele aparatu?

Dakujem za odpoved, lebo som z toho patricne zmateny
 
pepo27
2011-04-16 21:50:41+02
pouzivam MB-D10 s D300s a ten multi selektor na gripe funguje presne ako na tele fotoaparatu akurat je to trosku viac citlive ako na tele, chce to len trochu cviku
 
WildSammy
2011-04-16 21:57:18+02
príspevok od: pepo27
pouzivam MB-D10 s D300s a ten multi selektor na gripe funguje presne ako na tele fotoaparatu akurat je to trosku viac citlive ako na tele, chce to len trochu cviku
aha, no musim vyskusat.. moj je praveze dost tvrdy a viem s nim hybat iba v 4roch smeroch mozno to chce viac sily, aby isiel vo vsetkych 8smych ako moc ho treba zatlacit palcom na tu poziciu, ktora je oznacena bodkou, aby sa obraz hybal sikmo ak prezeram zazoomovanu foto?
 
pepo27
2011-04-16 22:04:58+02
príspevok od: WildSammy
aha, no musim vyskusat.. moj je praveze dost tvrdy a viem s nim hybat iba v 4roch smeroch mozno to chce viac sily, aby isiel vo vsetkych 8smych ako moc ho treba zatlacit palcom na tu poziciu, ktora je oznacena bodkou, aby sa obraz hybal sikmo ak prezeram zazoomovanu foto?
ja ten multi selektor pouzivam viacmenej len na rychly vyber ostriaceho bodu, kedze preferujem len jeden a potom prekomponujem ...
pri zazumovanej foto som to neriesil... ale idem vyskusat...
 
WildSammy
2011-04-16 22:09:07+02
príspevok od: pepo27
ja ten multi selektor pouzivam viacmenej len na rychly vyber ostriaceho bodu, kedze preferujem len jeden a potom prekomponujem ...
pri zazumovanej foto som to neriesil... ale idem vyskusat...
netreba uz sa mi to podarilo mal si pravdu, chce to len viac cviku a viac to zatlacit do boku, aby to kliklo uff, hned mi odlahlo, ze nemam vadny grip lol takze potvrdzujem, ze aj na d700 to ide vo vsetkych 8smych smeroch, len to nie je take easy ako to bolo na tom Meike, ale tam to bolo zas az moc citlive.
 
Pospo
2012-05-18 10:29:47+02
príspevok od: WildSammy
netreba uz sa mi to podarilo mal si pravdu, chce to len viac cviku a viac to zatlacit do boku, aby to kliklo uff, hned mi odlahlo, ze nemam vadny grip lol takze potvrdzujem, ze aj na d700 to ide vo vsetkych 8smych smeroch, len to nie je take easy ako to bolo na tom Meike, ale tam to bolo zas az moc citlive.
Ked uz mas skusenost s gripmi... ak by ti ten Meike fungoval menil by si? Ze ci je v zhotoveni a pozitych materialoch gripov nejaky vyrazny rozdiel (rozdiel hodny 200 eur). Ja som bol v tom ze genuine je magerziovy, ale co som ho letmo osahaval v obchode tak sa mi zdal plastovy.
 
WildSammy
2012-05-18 15:12:39+02
príspevok od: Pospo
Ked uz mas skusenost s gripmi... ak by ti ten Meike fungoval menil by si? Ze ci je v zhotoveni a pozitych materialoch gripov nejaky vyrazny rozdiel (rozdiel hodny 200 eur). Ja som bol v tom ze genuine je magerziovy, ale co som ho letmo osahaval v obchode tak sa mi zdal plastovy.
original Nikon grip aspon ten moj je magneziovy.. je podstatne tazsi nez ten Meike a uchytenie na stativ je pevnejsie. Je zapustene do ramu gripu a v Meike to bolo len v umelej hmote. Na Meike navyse nedosadal bateriovy drziak a hybal sa.. Tazko posudit, ci by som menil, ale kedze mi nefungovali 3 kusy Meike, resp. fungovali, ale fotak robil blbosti alebo sa rychlo vybili baterie, tak som isiel do originalu, ktory je bezproblemovy. Vyhotovenie Meike inac nebolo zle.. maksie gumy, citlivejsi joystick, aj citlivejsia spust. Boli na nom trocha ine prelisy ako na originale, cize sa trocha horsie drzal v porovnani s originalom. Hmm, ale keby funguje asi by som nemal dovod menit. Otazka je este taka, keby aj fungoval, tak aka by bola jeho zivotnost a ci by fungoval bezproblemovo aj po dlhsej dobe
 
lubox
2012-05-18 17:04:31+02
príspevok od: Pospo
Ked uz mas skusenost s gripmi... ak by ti ten Meike fungoval menil by si? Ze ci je v zhotoveni a pozitych materialoch gripov nejaky vyrazny rozdiel (rozdiel hodny 200 eur). Ja som bol v tom ze genuine je magerziovy, ale co som ho letmo osahaval v obchode tak sa mi zdal plastovy.
mne funguje Meike na D300s ako aj na D700 bez problémov , baterky vydržia rovnako ako v samotnom tele (používam originálne baterky nikon). jedine sa po čase zmazal popis AE na tom tlačítku na aretáciu expozície, ale je tam len jedno, tak sa to nedá s niečim zameniť. dokonca ani v tom uchytení závitu problém nevidím, lebo keď mám ťažší objektív (70-200 alebo 300), tak ten mám uchytený na ňom a nie na gripe - myslím uchytenie na popruh sunsniper. jasné je, že do dažďa by som to nebral, lebo utesnenie určite nebude ako originál, ale nejaké mrholenie to už prežilo.
 
Pospo
2012-05-18 18:11:57+02
príspevok od: WildSammy
original Nikon grip aspon ten moj je magneziovy.. je podstatne tazsi nez ten Meike a uchytenie na stativ je pevnejsie. Je zapustene do ramu gripu a v Meike to bolo len v umelej hmote. Na Meike navyse nedosadal bateriovy drziak a hybal sa.. Tazko posudit, ci by som menil, ale kedze mi nefungovali 3 kusy Meike, resp. fungovali, ale fotak robil blbosti alebo sa rychlo vybili baterie, tak som isiel do originalu, ktory je bezproblemovy. Vyhotovenie Meike inac nebolo zle.. maksie gumy, citlivejsi joystick, aj citlivejsia spust. Boli na nom trocha ine prelisy ako na originale, cize sa trocha horsie drzal v porovnani s originalom. Hmm, ale keby funguje asi by som nemal dovod menit. Otazka je este taka, keby aj fungoval, tak aka by bola jeho zivotnost a ci by fungoval bezproblemovo aj po dlhsej dobe
Este mozno jedna otazka. Vias podla obrazkov povedat ci vidno rozdiel medzi genuine gripom (co mas ty) a tymto: http://www.ebay.com/itm/Nikon-Battery-Grip-NEW-MB-D10-for-Nikon-D700-D300-D300S-DSLR-Camera-IN-BOX-/280827866052?pt=US_Camera_Battery_Grips&hash=item4162a52bc4

Ide o to ze asi kupim original, ale bazarovy. Kedze ho ale nemam poriadne ohmatany, tak nechem byt napaleny nejakou napodobeninou. Vdaka.
 
WildSammy
2012-05-18 18:50:52+02
príspevok od: Pospo
Este mozno jedna otazka. Vias podla obrazkov povedat ci vidno rozdiel medzi genuine gripom (co mas ty) a tymto: http://www.ebay.com/itm/Nikon-Battery-Grip-NEW-MB-D10-for-Nikon-D700-D300-D300S-DSLR-Camera-IN-BOX-/280827866052?pt=US_Camera_Battery_Grips&hash=item4162a52bc4

Ide o to ze asi kupim original, ale bazarovy. Kedze ho ale nemam poriadne ohmatany, tak nechem byt napaleny nejakou napodobeninou. Vdaka.
neporovnaval som uplne do detailu, ale na mojom je na tej spodnej gumenej casti, kde je uchyt na stativ iny popis.. jednak tam mam Nikon logo a pismena su ineho tvaru a vystupuju smerom von z tej gumy.. potom na tej ploche, kde je seda nalepka a kde su kontakty mam tu umeluhmotu viacmenej rovnu, matnu, mierne zdrsnenu a nevystupuju z nej take akoby kvapky ako su na tom ebay linku.. su tam, ale akoby zapustene v tej umelejhmote.. na sedej nalepke som nenasiel rozdiel akurat, ze mam vyssie seriove cislo. Dalej je na tej ploche vidno o jeden srobik viac ako je na mojom gripe. Dalej na mojom gripe jeden z kontaktov je o nieco nizsie. Je to koli tomu, ze ten kontakt sa spoji az po zasrobovani gripu a vtedy ho zaregistruje fotak. Bolo to tak aj na Meike. Na tom ebay gripe su vsetky kontakty v rovnakej vysske. Na tlacitku AF-ON su pismena ineho fontu ako na mojom gripe. Porovnavane s originalom. Meike uz nemam. Tazko povedat ci ten grip na ebay je original a jedna sa len o vyrobnu variaciu, ale aj skatula je ina. Iny font, ine srafovanie, nie je taka matna a na tej ebayovej chyba aj Nikon logo. Nizsie v popise najdes aj "MB-D10 is a third-party manufacturing", cize pravdepodobne sa bude jednat o Cinsku napodobeninu ako to bolo aj s baterkami, ktore sa predavaju u nas veselo na bazosi. Ved napis predajcovi, mal by Ti dat jasnu odpoved.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()