Hore
Fórum » Nikon fórum
 

D7000 -"kopanie" uzávierky

marvi
2011-04-24 09:39:56+02
Ahojte,
premyslam nad kupou D7000. Avsak cital som,ze uzavierka dost kope. Chcel som sa spytat ci s tym mate nejake skusenosti? Znizuje to nejak dramaticky casy udrzatelne z ruky? Citit to moc?
A este jedna vec. taktiez sa casto stretavam s pripadom,ze D7000 trpi na back-focus. Udajne to bolo len pri prvych modeloch. Ak mate nejake skusenosti alebo info aj o tomto, rad privitam kazdy nazor a radu. Dakujem
 
Atok
2011-04-24 10:29:24+02
Ahoj, mam D7000 a ja to kopanie teda necitim... Cital som o tom tiez, nez som ho kupil, a som sa bal trosku tiez, ale ako hovorim (teda pisem), ziaden problem s tym nemam.
 
beholder
2011-04-24 10:29:58+02
....navrhujem dokúpiť kompenzátor zdvihu a spätného rázu.....
 
stefansk
2011-04-24 10:32:18+02
príspevok od: marvi
Ahojte,
premyslam nad kupou D7000. Avsak cital som,ze uzavierka dost kope. Chcel som sa spytat ci s tym mate nejake skusenosti? Znizuje to nejak dramaticky casy udrzatelne z ruky? Citit to moc?
A este jedna vec. taktiez sa casto stretavam s pripadom,ze D7000 trpi na back-focus. Udajne to bolo len pri prvych modeloch. Ak mate nejake skusenosti alebo info aj o tomto, rad privitam kazdy nazor a radu. Dakujem
Kopanie osobne nevnímam ani oproti D90, ktorú som skúšal pred kúpou. (avšak porovnanie bude predsa len lepšie od niekoho, kto má nafotené viac ako ja )
 
inkubbus
2011-04-24 10:40:02+02
príspevok od: marvi
Ahojte,
premyslam nad kupou D7000. Avsak cital som,ze uzavierka dost kope. Chcel som sa spytat ci s tym mate nejake skusenosti? Znizuje to nejak dramaticky casy udrzatelne z ruky? Citit to moc?
A este jedna vec. taktiez sa casto stretavam s pripadom,ze D7000 trpi na back-focus. Udajne to bolo len pri prvych modeloch. Ak mate nejake skusenosti alebo info aj o tomto, rad privitam kazdy nazor a radu. Dakujem
ale ved to nie je samopal. pri foteni z ruky to nemoze mat zieden vplyv a pri foteni z vetcheho stativu sa to riesi predsklopenim zrkadla.

ale fakt zaujimave sledovat, co vsetko uz ludia riesia pred kupou fotaku.
 
wlad
2011-04-24 10:40:11+02
pri vacsine tych staznosti na backfocus nejde o problem fotaku, ale samotneho fotografa - vacsinou sa stazuju lamy ktore doteraz fotili na kompaktoch a teraz fotia na D7000 v AF-A mode s 39 focus pointami. ..a divia sa ze fotak nedokaze citat ich myslienky...

co sa tyka "kopania", neviem ci kope viac ako D80, v kazdom pripade pri prezerani fotiek na 100% je drobny pohyb fotaku viac viditelny na 16mpix ako na 12mpix.
 
beholder
2011-04-24 10:50:56+02
príspevok od: wlad
pri vacsine tych staznosti na backfocus nejde o problem fotaku, ale samotneho fotografa - vacsinou sa stazuju lamy ktore doteraz fotili na kompaktoch a teraz fotia na D7000 v AF-A mode s 39 focus pointami. ..a divia sa ze fotak nedokaze citat ich myslienky...

co sa tyka "kopania", neviem ci kope viac ako D80, v kazdom pripade pri prezerani fotiek na 100% je drobny pohyb fotaku viac viditelny na 16mpix ako na 12mpix.
..tá moja déosemdesiatka má len 10,2 MPx, ale to bola asi špeciálna edícia: )...
 
Misoo79
2011-04-24 11:00:28+02
Kopanie necítim, aj keď je pravda, že nemám veľmi s čím porovnávať. Pokiaľ ide o backfocus tak pomaly zisťujem, že fotiť s 39 focus pointmi je hovadina. Chce to trochu cviku a fotoaparát začne robiť presne to, čo od neho chceš. A netreba ani čítanie myšlienok
 
keko
2011-04-24 12:02:57+02
príspevok od: wlad
pri vacsine tych staznosti na backfocus nejde o problem fotaku, ale samotneho fotografa - vacsinou sa stazuju lamy ktore doteraz fotili na kompaktoch a teraz fotia na D7000 v AF-A mode s 39 focus pointami. ..a divia sa ze fotak nedokaze citat ich myslienky...

co sa tyka "kopania", neviem ci kope viac ako D80, v kazdom pripade pri prezerani fotiek na 100% je drobny pohyb fotaku viac viditelny na 16mpix ako na 12mpix.
Mam kolegu, je vlastnikom fotoaparatu istej nemenovanej znacky Canon. A prva cast tvojho vyhlasenia je pre neho tazkou urazkou. Front/backfocus existuje a nie je to iba subjektivna zalezitost. To, ze ho ty, ako nikonista nevnimas, tak to je snad len prejav spravneho vyberu znacky a a triedy apapratu.
 
wlad
2011-04-24 12:18:22+02
príspevok od: keko
Mam kolegu, je vlastnikom fotoaparatu istej nemenovanej znacky Canon. A prva cast tvojho vyhlasenia je pre neho tazkou urazkou. Front/backfocus existuje a nie je to iba subjektivna zalezitost. To, ze ho ty, ako nikonista nevnimas, tak to je snad len prejav spravneho vyberu znacky a a triedy apapratu.
nikde netvrdim ze neexistuje.
Tvrdim ale ze absolutna vacsina staznosti na "sharpness", "backfocus", "overexposure" a "hot pixels" je od uplnych lam, ktore nevedia fotit, pouzivaju spot metering a netusia co robi a fotia 30sekund krytky objektivov na iso 25600.
 
S3030150
2011-04-24 12:21:28+02
príspevok od: keko
Mam kolegu, je vlastnikom fotoaparatu istej nemenovanej znacky Canon. A prva cast tvojho vyhlasenia je pre neho tazkou urazkou. Front/backfocus existuje a nie je to iba subjektivna zalezitost. To, ze ho ty, ako nikonista nevnimas, tak to je snad len prejav spravneho vyberu znacky a a triedy apapratu.
))))))))))))))))
 
keko
2011-04-24 12:22:44+02
príspevok od: wlad
nikde netvrdim ze neexistuje.
Tvrdim ale ze absolutna vacsina staznosti na "sharpness", "backfocus", "overexposure" a "hot pixels" je od uplnych lam, ktore nevedia fotit, pouzivaju spot metering a netusia co robi a fotia 30sekund krytky objektivov na iso 25600.
Ved hej.
 
beholder
2011-04-24 12:41:16+02
príspevok od: wlad
nikde netvrdim ze neexistuje.
Tvrdim ale ze absolutna vacsina staznosti na "sharpness", "backfocus", "overexposure" a "hot pixels" je od uplnych lam, ktore nevedia fotit, pouzivaju spot metering a netusia co robi a fotia 30sekund krytky objektivov na iso 25600.
: )....pobavil si ma.......vďaka
 
Kaiman81
2011-04-24 13:08:32+02
príspevok od: marvi
Ahojte,
premyslam nad kupou D7000. Avsak cital som,ze uzavierka dost kope. Chcel som sa spytat ci s tym mate nejake skusenosti? Znizuje to nejak dramaticky casy udrzatelne z ruky? Citit to moc?
A este jedna vec. taktiez sa casto stretavam s pripadom,ze D7000 trpi na back-focus. Udajne to bolo len pri prvych modeloch. Ak mate nejake skusenosti alebo info aj o tomto, rad privitam kazdy nazor a radu. Dakujem
Keď už tak kope zrkadlo a nie uzávierka.
Nemal som ho síce v rukách,ale mal som EOS3 a tam to zrkadlo kopaklo riadne,ni i tak to nebol problém,teda predpokladám že u D7000 kde má zrkadlo polovičnú veľkosť to problém nebude určite...
 
wlad
2011-04-24 13:13:11+02
príspevok od: beholder
: )....pobavil si ma.......vďaka
preco ? ty si mal nejaky vadny kus ?

Opakujem, netvrdim ze problemy sa nevyskytuju, v realnom svete ich je ale podstatne menej, ako by clovek mal pocit z diskusie na forach - mam teraz na mysli hlavne dpreview, kde neprejde den bez toho, aby niekto neriesil nejaky "problem".. a uplne samostnatnou kategoriou su potom ludia zaregistrovani vcera, ktori napisu len jeden prispevok o tom ako vratili fotak znacky X lebo ABCDEFG a kupuju fotak znacky Y. Ziadna fotka ilustrujuca problem, nic.
 
beholder
2011-04-24 13:17:55+02
príspevok od: wlad
preco ? ty si mal nejaky vadny kus ?

Opakujem, netvrdim ze problemy sa nevyskytuju, v realnom svete ich je ale podstatne menej, ako by clovek mal pocit z diskusie na forach - mam teraz na mysli hlavne dpreview, kde neprejde den bez toho, aby niekto neriesil nejaky "problem".. a uplne samostnatnou kategoriou su potom ludia zaregistrovani vcera, ktori napisu len jeden prispevok o tom ako vratili fotak znacky X lebo ABCDEFG a kupuju fotak znacky Y. Ziadna fotka ilustrujuca problem, nic.
..nie nemal....len sa úprimne bavím na Tvojich triezvych príspevkoch....s ktorými sa mnohokrát sám stotožňujem...
 
L.U.B.O
2011-04-24 13:21:09+02
ja som sa docital, ze si ho mozes vyskusat v Nitre vo Fotolabe a dokonca aj v Nay-i... a nepremyslaj tolko, lebo ta rozboli hlava
 
Trevor
2011-04-24 17:55:39+02
smejem sa strašne na týchto témach backfocus, frontfocus, kopanie zrkadla...keby o tom nečítaš a nevieš, čo to znamená, kúpiš si ten foťák a on bude trpieť týmito všetkými blbosťami a bude mať krivé nohy naviac, tak si to ani nevšimneš...poďme radšej fotiť, aby sme sa to aspoň trocha naučili.
 
Misoo79
2011-04-24 18:06:02+02
príspevok od: Trevor
smejem sa strašne na týchto témach backfocus, frontfocus, kopanie zrkadla...keby o tom nečítaš a nevieš, čo to znamená, kúpiš si ten foťák a on bude trpieť týmito všetkými blbosťami a bude mať krivé nohy naviac, tak si to ani nevšimneš...poďme radšej fotiť, aby sme sa to aspoň trocha naučili.
Žiaľ bohu. toto je daň za ľahký prístup k veľkému množstvu informácií. Keby som si neprečítal, že senzor sa dá zašpiniť, tak by som nezisťoval, či je špinavý aj ten môj. Keby som to nezisťoval, tak by som nezistil, že je špinavý a mohol by som spokojne spávať Kto nedokonalosť hľadá, ten ju nájde a potom vznikajú témy na ktorých sa ty môžeš strašne smiať
 
xaxaxa
2011-07-22 12:59:09+02
príspevok od: Misoo79
Kopanie necítim, aj keď je pravda, že nemám veľmi s čím porovnávať. Pokiaľ ide o backfocus tak pomaly zisťujem, že fotiť s 39 focus pointmi je hovadina. Chce to trochu cviku a fotoaparát začne robiť presne to, čo od neho chceš. A netreba ani čítanie myšlienok
a na kolko ostriacich bodov fotis?
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()