Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D90 vs Alpha 200

ales
2011-07-16 18:55:24+02
Chcel by som vas poziadat o nazor, mam Sony Alpha 200 a uvazujem o kupe D90, je to citelny rozdiel medzi tymito aparatmy v kvalite obrazu, ci je lepsie sa pozriet po D7000 ci Canon 60D? Dakujem
 
TTL
2011-07-16 19:30:42+02
V kvalite obrazu je rozdiel dost maly a v tom ostatnom tiez. Ja by som dalej fotil na A200, kym neskape alebo kym nezacnu silne obmedzovat objektivy. Ale aj ked investovat do novych skiel Sony sa velmi neoplati, bazare su plne starych lacnych Minolt. Lepsie je peniaze minut tam.
 
Bubak
2011-07-16 19:52:17+02
Tak ak je jediný dôvod opustiť Sony/MInoltu len preto, že A200 je v rámci triedy už nedostatočná ani nie je dôvod... to je nič. Záleží naozaj ako si objektívovo vybavený a čo vôbec máš, ako spomenul TTL ona tá Minolta ani Sony objektívy nie je po stránke kresby vôbec zlé. Na margo toho čo povedal TTL je to zložité, niektoré sú skvelé a určite by som si ich kúpil (pevnú 24 F2 alebo 16-35 F2.8, prípadne pevné sklá, či dosť opomínanú 70-400 SSM teda v rámci výkonu a porovnania s konkurenciou). Vo všeobecnosti je známy fakt, že Sony chýba stredná trieda. Ale je treba mať, ako aj inde, peňáze....ale ak presne vieš čo chceš (to už teraz píšem alesovi) tak to môže byť v celku zaujímavá a ekonomická vôľba...

Treba to brať ako celok, nie len ako telovú záležitosť.
 
Bubak
2011-07-16 19:56:10+02
Môj názor je taký, že si počkaj čo prinesie A77 (to je otázka troch mesiacov), prípadne je tu voľba v podobe A580, čo je v podstate ak to zoberiem tak polopaticky foťák triedy D7000 a 60D, lenže nemá magnéziové telo, tak stojí menej, v podstate niečo medzi D7000 a D5100 inak povedané... alebo A55.

Ak by som si mal vybrať nový,tak A580, za mňa môj čisto osobný názor je taký, že by som išiel do A700 aby som naplnil osobné chute a ak by som na to naozaj mal, tak môj ideál dokonalosti je A850.
 
ales
2011-07-16 20:00:12+02
Dakujem za postrehy K tej alphe mam sony 50mm f1.8 a minolta 17-35 f2.8-4D. Dovod, preco premyslam o zmene je ten, ze mi ten aparat pride dost pomaly a chcel by som nieco, co produkuje menej sumu. Video pre mna nehra rolu, ani vela megapixelov, chcem len kvalitnejsie fotografie ci co
 
Bubak
2011-07-16 20:02:22+02
Za seba poviem, že ako prechodný majiteľ (A700 dosť už nechcem a čakám čo bude z A77, resp. ešte ma to nepustí do FF) A300+BG teraz spolu napríklad s objektívom Minolta AF 80-200 F2.8 APO to telo fakt ožíva (široké kvalitné sklá mi chýbajú, keďže ešte neviem či pôjdem primárne do FF alebo APS-C), a produkuje dobrý výstup (len sa musí trafiť AF, hlavne bočné AF nie sú na to vôbec stavané ) . Jedine čo ma štve je neergonómia na úrovni A700/Dynaxu 7D a strašne tmavý hladáčik (nuž kto okúsi na nejaký čas A900 už sa to na ňom pozná ) .
 
ales
2011-07-16 20:15:28+02
A medzi alphou 200 a 580 je nejaky vyraznejsi rozdiel v kvalite obrazu, hlavne pri vyssom ISO?
 
wayne
2011-07-16 20:33:50+02
Ja som mal A200 a vymenil som ju za D90. Neoplati sa, ak mas nejake lepsie lacne minolta objektivy. je pravda, ze so sumom je na tom D90 lepsie, dnes by som vymenil telo a200 za a580 alebo a33/55, to sa rozhodne oplati viac.

navyse, A200 ma CCD snimac, aj s fakt starymi minoltackymi objektivmi, ktore stali dokopy 100 eur ked tak prezeram archiv som v dobrom svetle vytiahol to, co sa mi s nikonom nepodari, kym nan nekupim lepsi objektiv

Som samozrejme spokojny, no druhykrat by som uz znacku nemenil, fakt to nema zmysel...
 
Bubak
2011-07-16 20:38:28+02
príspevok od: ales
Dakujem za postrehy K tej alphe mam sony 50mm f1.8 a minolta 17-35 f2.8-4D. Dovod, preco premyslam o zmene je ten, ze mi ten aparat pride dost pomaly a chcel by som nieco, co produkuje menej sumu. Video pre mna nehra rolu, ani vela megapixelov, chcem len kvalitnejsie fotografie ci co
Tak to je teda slušné na APS-C, DT 50 F2.8 je veľmi fajn pevná 50, do KM 17-35 pôjdem asi časom aj ja, pretože nemám samozrejme na CZ a Géčko F3.5 sa mi dosť nepáči (aberácia, i ostrosť v rohoch zas neni super), jediný problém s tým sklom je asi ten že v priamom protisvetle má za ten úplne posledný segment odlesky. Tak ak by si sa zbavoval náhodou tej KM 17-35 tak daj vedieť.

O pomalosti je dosť zložité hovoriť. Aparát ako taký nepatrí medzi najrýchlejšie, to je pravda, v rámci triedy je to povedal by som možno v niektorých aspektoch mierne podpriemerné, čo sa týka reakcií teda hlavne spracovania snímky, ale tam kam patrí to zas také zlé nie je. V niečom je lepší D3000 (v reakciách všeobecne) v niečom je zas horší Canon (EOS 1000D v RAW bolo utrpenie). Spracovanie dát má za CF na vysokej úrovni, i keď medzipamäť brzdí a nepodporuje žiadny UDMA protokol (5-6) a mňa ako majiteľa 300x kárt Lexar to je trošku podpriemerné. Ale nemal som problém dostať v sériovom snímaní na RAWká z A300 10-12 snímkov v 3-4 sekundách a po dvoch troch opäť pokračovať ďalej na takej istej rýchlosti. RAW+JPG to je horšie, pre príklad keď som naposledy držal v ruke D90 (čo bolo veľmi často, teda nie ako majiteľ ) na Nikon Day Ephota tak sériové snímanie na RAW+JPG bolo tiež pre mňa nedostatočné. Trvalo to až príliš dlho na SD zapísať. Takže nič supiš sa nekoná u D90.

AF u A200/300, nuž všetko záleží od motora v tele. A200 vie prevetrať objektívy čo na to majú (HSká Minolty, prípadne i Moja čierna 80-200 F2.8 APO na tom vôbec nie je zle a to nemá v sebe žiadny motor!), dokonalé to nie je (A900 po update firmwaru je neprekonateľná) , A700 i A900 je v tom lepšia. Ale poviem príklad, taký surový: Rýchlosť AF ako takéto je dostačujúci, mám napríklad plno kinofilmov, pomalé telo na AF je napríklad taká prvá Minolta AF 7000, tam ide 80-200 F2.8 ešte o 1/3 pomalšie ako Beercan na 210mm pri A200. Presnosť AF to je vec iná, ako som spomenul krížový snímač je len stredový, o citlivosti len F5.6, bočné sa nie dosť chytajú u A200. AF je proste taký... Len toto samotné o tom niečo povie. Nie je dokonalý. Vôbec... ale čo by sme chceli od low-endu?

Snímač: Netreba zabúdať na to, že sa jedná o CCD ešte stále. Nikon D60 to isté napr. A mnohé problémy s tým spojené. Vo všeobecnosti sa hovorí, že A200 je foťák tak do ISO800. Sony to vyriešilo CMOSom novým a novším a najnovším (A500 12Mpix, potom A550 14Mpix a teraz A580 16Mpix). Každý zo senzorov má síce viac bodov, ale i lepšie spracovanie obrazu a je kvalitnejší. Sony je aktuálne s týmito foťákmi na úrovni Nikonu či Canonu. A580 je foťák tak do ISO1600/3200 s dobrým výstupom. Je to zložité. FF to rieši (i tam je taká teoretická záležitosť prečo nie je dobrá v tomto A900, teda len v skratke pretože do tých IT vecí sa tiež dosť nevyznám má A900/850 prioritu vo farebnom výstupe, teda šumu je viac a má to vplyv i v dynamickom rozsahu, napríklad opačný príklad je Pentax s K5 kde to presne optimalizovali už na ISO80 a ťahajú sa na super dynamickým rozsahom a spravovaním RAWu ako takéto, takže i menej šumu. ). A Nikon D3s je kráľ tak či tak!

Naozaj je toho veľa, takto povedať všetko.
 
Bubak
2011-07-16 20:43:57+02
príspevok od: ales
A medzi alphou 200 a 580 je nejaky vyraznejsi rozdiel v kvalite obrazu, hlavne pri vyssom ISO?
Tak krátko (naozaj je si treba pozrieť výstupy na nete, tie dosť povedia) ale z toho akú mám krátku skúsenosť s A580 (a A33) a viem čo mi povedali ostatní, resp. aké sú ich reakcie tak: Áno, a dosť značný! Je to v podstate na úrovni D7000.
 
ales
2011-07-16 21:09:48+02
dakujem za vycerpavajucu odpoved v podstate je to tak, ze pri "vybave" aku mam, k spominanym objektivom este mam externy blesk hv-fl42am, samyang rybie oko, sa mi nevyplati menit komplet celu zostavu za hore spominane fotaky, k nim aj objektivy, jednoduchsie, lacnejsie, je len vymenit telo za povedzme a580 prip. ine lepsie sony. objektivy co mam, pasuju aj na FF od sony? nebude obraz nejaky orezany, ci mensi a neviem...
 
javelin
2011-07-16 22:02:09+02
príspevok od: wayne
Ja som mal A200 a vymenil som ju za D90. Neoplati sa, ak mas nejake lepsie lacne minolta objektivy. je pravda, ze so sumom je na tom D90 lepsie, dnes by som vymenil telo a200 za a580 alebo a33/55, to sa rozhodne oplati viac.

navyse, A200 ma CCD snimac, aj s fakt starymi minoltackymi objektivmi, ktore stali dokopy 100 eur ked tak prezeram archiv som v dobrom svetle vytiahol to, co sa mi s nikonom nepodari, kym nan nekupim lepsi objektiv

Som samozrejme spokojny, no druhykrat by som uz znacku nemenil, fakt to nema zmysel...
A kvôli CCD sa nehodlám nikdy zbaviť D80....až pokiaľ nelahne od vyčerpania.......
Robí totiž pekné obrázky.....
 
Bubak
2011-07-16 22:20:08+02
príspevok od: ales
dakujem za vycerpavajucu odpoved v podstate je to tak, ze pri "vybave" aku mam, k spominanym objektivom este mam externy blesk hv-fl42am, samyang rybie oko, sa mi nevyplati menit komplet celu zostavu za hore spominane fotaky, k nim aj objektivy, jednoduchsie, lacnejsie, je len vymenit telo za povedzme a580 prip. ine lepsie sony. objektivy co mam, pasuju aj na FF od sony? nebude obraz nejaky orezany, ci mensi a neviem...
Určite, je tam treba počítať so stratou, a naozaj je to nerentabilné. A zas tá obmena u Nikonu či Canonu by nebola vôbec lacná k tomu, tiež. Aktuálne je lepším telom u Sony nad A580 jedine FF, ale to by sa malo čoskoro zmeniť. Objektívy čo máš, tak na FF pasuje jedine KM 17-35 F2.8-F4 D, ostatné sú len na APS-C (u Sony názov DT naznačuje pre APS-C). Teda ak by sa nasadili na FF tak by bez problémov fungovali (i fungujú!) i DT, ale majú menším obrazový kruh a bolo by vidieť silnú vinetáciu a musel tam byť orez. Ale A900 má crop mód na APS-C. Ale nemáš toho zas toľko veľa, v podstate sa to týka len tej DT 50 F1.8 SAM kde to nahnevá, nuž mohla byť FF. Osobne mám práve preto Minoltu AF 50 F1.7 (mám i kinofilm) čo je samozrejme čistokrvné FF sklo, i keď nie zas až tak ostré na plnú dieru. Samyang je tiež len pre APS-C snímač, ale o rybiny sa to až trošku čaká aby to bolo čisto 180 stupňové sklo už na APS-C.
 
b0baz
2011-07-17 16:17:40+02
príspevok od: ales
Chcel by som vas poziadat o nazor, mam Sony Alpha 200 a uvazujem o kupe D90, je to citelny rozdiel medzi tymito aparatmy v kvalite obrazu, ci je lepsie sa pozriet po D7000 ci Canon 60D? Dakujem
Ahoj. D90 je výborný. Porovnávať Entry level so strednou triedou nie je fér. Ktosi tu spomenul, že Sony chýba stredná trieda, tak poopravím, potom A580/A55 je presne stredná trieda. Byť tebou kúpim A580 je to výborná mašinka minimálne tak dobrá ako D90 ak nie lepšia.. Teraz nejak sa očakáva A77, tak uvidíme čo soudruzi z Japonska vymyslia ďalej.
 
ales
2011-07-17 17:25:07+02
Velmi pekne dakujem vsetkym za cenne rady, po prezreti recenzii som sa tak nejak rozhodol pre A580, uvidime co rozpocet, ale zda sa to byt fajn fotak
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()