Hore
Fórum » Nikon fórum
 

ZOOM-Nikkor + DIGITAL

leclercq
2011-07-23 22:39:55+02
zdravim damy a pani mam taku otazocku, mam objektiv
Zoom-Nikkor 35-105mm f/3.5~4.5s macro z 80tych rokov (povodne na nikon f3)
ktory by som chcel pouzivat s digitalom ktory planujem niekedy zakupit...

viem ze nikonacke DSLR maju rovnaky (podobny) F-mount ako stare nikony,
cize by to malo teoreticky fungovat, rad by som vedel ci tam budu nejake obmedzenia,
napriklad neviem ako to funguje na dx senzoroch kedze urcite nebudem kupovat full frame
vdaka
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-07-23 22:45:03+02
príspevok od: leclercq
zdravim damy a pani mam taku otazocku, mam objektiv
Zoom-Nikkor 35-105mm f/3.5~4.5s macro z 80tych rokov (povodne na nikon f3)
ktory by som chcel pouzivat s digitalom ktory planujem niekedy zakupit...

viem ze nikonacke DSLR maju rovnaky (podobny) F-mount ako stare nikony,
cize by to malo teoreticky fungovat, rad by som vedel ci tam budu nejake obmedzenia,
napriklad neviem ako to funguje na dx senzoroch kedze urcite nebudem kupovat full frame
vdaka
ano obmedzenia tam su - hlavne budeš mať rozsah cca 50-150mm čo je skôr kratky telezoom ako základné ohnisko. Preto kup DSLR s objektívom 18-55 VR čo bude tvoj nový záklaďák ďalšia vec je že musíš kúpiť telo s AF motorom lebo to sklo asi nemá (od D80 a D90 vrátane a vyššie) Ak môžem odporučiť tak skus tu D90 tku ak ti fin. dovolia. Ak nie tak aspon tu D80tku z bazaru.
 
dmedia
2011-07-23 22:56:39+02
Nikon a Pentax nema obmedzenia,oproti inym znackam, co sa tyka bajonetu, teda na najnovsie telo nasadis aj 50 rocne sklo, jedna z perfektnych vlastnosti Nikonu pre ludi co roky robia touto znackou a cast skiel maju a mozu pouzit.

Obmedzeny si iba AF-kom u lowendov, ako ti vyssie napisal JozefNR.

Dalsie obmedzenie je, ze niektore starsie skla ti nemusia podavat take vysledky ako nove, ktore su prisposobene na digi, ale to clovek moze na rozbeh ignorovat.

Taktika ale je, ako uz JozefNR napisal, kupit s lacakom 18-55VR, ktory v sete skoro nic nestoji, mas poistku , ze mas novy objektiv, a so vsetkymi starymi si mozes v klude experimentovat.
 
leclercq
2011-07-24 00:08:24+02
diky pani, urcite chcem kupovat telo+kit objektiv.
inak zistil som ze tento objektiv je manual focus (AI-S), cize predpokladam odpada problem s AF

este by som rad vedel; cize to ze nebudem mat full frame senzor sa prejavi tak ze sa mi "zmeni" ohniskova vzdialenost? a neprejavi sa to aj tak ze budem mat nejako zrezany obraz?

 
Crazy41
2011-07-24 00:56:10+02
príspevok od: leclercq
diky pani, urcite chcem kupovat telo+kit objektiv.
inak zistil som ze tento objektiv je manual focus (AI-S), cize predpokladam odpada problem s AF

este by som rad vedel; cize to ze nebudem mat full frame senzor sa prejavi tak ze sa mi "zmeni" ohniskova vzdialenost? a neprejavi sa to aj tak ze budem mat nejako zrezany obraz?

DX format ti vynasobi kazde ohnisko 1,5x,dalej na aparatoch tisickovej rady budes muset merat expoziciu od ocka a bude fungovat iba maualny rezim,od D300 vyssie maju meter coupling lever (neviem ako to definovat slovensky) takze tak uz funguje vsetko ako ma
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()