Hore
Fórum » Nikon fórum
 

V režime live view zle zaostruje.

belolop
2011-08-01 14:06:28+02
Mám Nikon D 5100 a v režime Live View nechce zaostriť. Pokial prepnem na fotenie cez hladáčik žiaden problém nieje. Skúšal som meniť všetko možné ale nejak to nepomáha. Mimochodom v mode LIVE VIEW to rozostruje v každom režime. Som len začiatočník takže je možné že som niekde urobil len hlúpu chybu. Za rady vopred ďakujem .
 
calven
2011-08-01 14:43:05+02
príspevok od: belolop
Mám Nikon D 5100 a v režime Live View nechce zaostriť. Pokial prepnem na fotenie cez hladáčik žiaden problém nieje. Skúšal som meniť všetko možné ale nejak to nepomáha. Mimochodom v mode LIVE VIEW to rozostruje v každom režime. Som len začiatočník takže je možné že som niekde urobil len hlúpu chybu. Za rady vopred ďakujem .
Nemám Nikon, takže budem len teoretizovať a poviem ako je to na Canone.
Pri prepnutí na Live view sa automatický vypína autofocus na klasickej spúšti. Zaostruje sa buď manuálne alebo pomocou špeciálneho tlačidla, kde sa zaostrenie prevedie tak, že sa na okamih live view vypne, zaostrí sa klasicky "zrkadlovkovo" a potom sa už zaostrený obraz zasa objaví na LCD a môže sa fotiť. V mojom prípade môj Canon nemá vôbec ostrenie na základe porovnávania kontrastu na scéne.
Odporúčam klasickú radu v štýle skratky RTFM. V slušnom slovenskom preklade to znamená, že by bolo celkom vhodné naštudovať si manuál...
 
viking81
2011-08-01 14:46:59+02
príspevok od: belolop
Mám Nikon D 5100 a v režime Live View nechce zaostriť. Pokial prepnem na fotenie cez hladáčik žiaden problém nieje. Skúšal som meniť všetko možné ale nejak to nepomáha. Mimochodom v mode LIVE VIEW to rozostruje v každom režime. Som len začiatočník takže je možné že som niekde urobil len hlúpu chybu. Za rady vopred ďakujem .
a ostril si na kontrastnu hranu ci ani nie ?
 
Fotograf77
2011-08-01 14:59:47+02
A precital si si taku prilozenu kniuzku s nazvom manual. . . ???


To odporucam aj ostatnym, kto zaklada podobne temy ..
 
calven
2011-08-01 15:05:06+02
Ako máš nastavený focusing v menu?
Nemáš tam náhodu nastavené MF? Skontroluj, či máš nastavené AF-S alebo AF-F. A keby Ťa to zaujímalo, tak problematiku Live View máš v manuále od strany 99
 
martin9113
2011-08-01 15:09:39+02
príspevok od: belolop
Mám Nikon D 5100 a v režime Live View nechce zaostriť. Pokial prepnem na fotenie cez hladáčik žiaden problém nieje. Skúšal som meniť všetko možné ale nejak to nepomáha. Mimochodom v mode LIVE VIEW to rozostruje v každom režime. Som len začiatočník takže je možné že som niekde urobil len hlúpu chybu. Za rady vopred ďakujem .
neostry vobec alebo iba pomaly?
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-08-01 15:33:31+02
príspevok od: Fotograf77
A precital si si taku prilozenu kniuzku s nazvom manual. . . ???


To odporucam aj ostatnym, kto zaklada podobne temy ..
Ale no, veď manuál sa číta až vtedy keď zlyhajú ostatné možnosti
 
piggee
2011-08-01 15:33:59+02
príspevok od: calven
Nemám Nikon, takže budem len teoretizovať a poviem ako je to na Canone.
Pri prepnutí na Live view sa automatický vypína autofocus na klasickej spúšti. Zaostruje sa buď manuálne alebo pomocou špeciálneho tlačidla, kde sa zaostrenie prevedie tak, že sa na okamih live view vypne, zaostrí sa klasicky "zrkadlovkovo" a potom sa už zaostrený obraz zasa objaví na LCD a môže sa fotiť. V mojom prípade môj Canon nemá vôbec ostrenie na základe porovnávania kontrastu na scéne.
Odporúčam klasickú radu v štýle skratky RTFM. V slušnom slovenskom preklade to znamená, že by bolo celkom vhodné naštudovať si manuál...
To mas aky canon? lebo mne na 550 ostri normalne aj v live view, pri polostlaceni spuste..
 
calven
2011-08-01 15:40:32+02
príspevok od: piggee
To mas aky canon? lebo mne na 550 ostri normalne aj v live view, pri polostlaceni spuste..
40D a dúfam, že som nenapísal hovadinu
Ale priznávam sa bez mučenia, live view som použil snáď dva krát. Raz nad hlavou a raz keď som fotil padajúce kvapky. Inak pre mňa nemá význam.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-08-01 15:42:48+02
príspevok od: calven
40D a dúfam, že som nenapísal hovadinu
Ale priznávam sa bez mučenia, live view som použil snáď dva krát. Raz nad hlavou a raz keď som fotil padajúce kvapky. Inak pre mňa nemá význam.
Myslím, že aj 40D má ostrenie na základe kontrastu. Len to treba nastaviť, rovnako ako aj treba nastaviť, aby aj pri LiveView ostril na základe spúšte.
 
calven
2011-08-01 15:53:13+02
príspevok od: Martin Brojo
Myslím, že aj 40D má ostrenie na základe kontrastu. Len to treba nastaviť, rovnako ako aj treba nastaviť, aby aj pri LiveView ostril na základe spúšte.
Myslím že sa mýliš. Teraz som ešte raz bleskom prebehol manuál a jediné automatické ostrenie je to, ako som popísal. Mám pocit, že 40D bola jedna z prvých live view zrkadloviek u Canonu a tam to jednoducho ešte nebolo.
Ale to sme už trošku odbočili od témy tohto vlákna.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-08-01 16:09:44+02
príspevok od: calven
Myslím že sa mýliš. Teraz som ešte raz bleskom prebehol manuál a jediné automatické ostrenie je to, ako som popísal. Mám pocit, že 40D bola jedna z prvých live view zrkadloviek u Canonu a tam to jednoducho ešte nebolo.
Ale to sme už trošku odbočili od témy tohto vlákna.
V manuále to bolo písané tak všelijako. Ten foťák som dal bratovi, ale môžem to pozrieť a presne ti povedať. Ale malo by to byť niekde v menu - live view a následne nastavíš ostrenie na nejaké ostrenie 2 a to je práve na základe kontrastu. Pokiaľ sa nemýlim, malo by to tak byť.
 
calven
2011-08-01 16:20:29+02
príspevok od: Martin Brojo
V manuále to bolo písané tak všelijako. Ten foťák som dal bratovi, ale môžem to pozrieť a presne ti povedať. Ale malo by to byť niekde v menu - live view a následne nastavíš ostrenie na nejaké ostrenie 2 a to je práve na základe kontrastu. Pokiaľ sa nemýlim, malo by to tak byť.
Ak sa Ti bude chcieť, tak budem len rád.
A to som si myslel, že o mojom C40D viem po tých rokoch všetko
Aj keď dpreview o live view hovorí:
Live View
The EOS 40D provides a Live View mode which gives you a true 'Through The Lens' view, once enabled you activate Live View by pressing the SET button. Optional Auto Focus can be activated using the AF-ON button, this drops the mirror momentarily to achieve focus and then lifts it again to restore the Live View. Other Live View features include magnification (5x or 10x), information display, exposure simulation and Silent Shooting (a quieter but delayed mirror movement is used).
 
belolop
2011-08-04 10:42:41+02
príspevok od: Martin Brojo
Ale no, veď manuál sa číta až vtedy keď zlyhajú ostatné možnosti
Nuž neosrtí to zaostrí a následne rozostrí skúšal som už všetko menil som čo sa dalo a nič. Aj AF-S a nič. Manuál som čítal aj skôr ako problém začal. Volal som do servisu ( original Nikon). Povedal že to bude asi nejaký senzor na základnej doske a je to nákladná oprava ale je v záruke čiže sa spolieham že to vyreklamujem. Zatial fotím cez hladáčik a zas tolko mi to nevadí.
 
fct.sk
2011-08-04 11:29:17+02
príspevok od: belolop
Mám Nikon D 5100 a v režime Live View nechce zaostriť. Pokial prepnem na fotenie cez hladáčik žiaden problém nieje. Skúšal som meniť všetko možné ale nejak to nepomáha. Mimochodom v mode LIVE VIEW to rozostruje v každom režime. Som len začiatočník takže je možné že som niekde urobil len hlúpu chybu. Za rady vopred ďakujem .
nezufaj..jednoducho live view nepouzivaj, nech pri foteni nevyzeras ako japonsky turista
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-08-04 13:53:14+02
príspevok od: belolop
Nuž neosrtí to zaostrí a následne rozostrí skúšal som už všetko menil som čo sa dalo a nič. Aj AF-S a nič. Manuál som čítal aj skôr ako problém začal. Volal som do servisu ( original Nikon). Povedal že to bude asi nejaký senzor na základnej doske a je to nákladná oprava ale je v záruke čiže sa spolieham že to vyreklamujem. Zatial fotím cez hladáčik a zas tolko mi to nevadí.
Ano, už som na to prišiel aj ja. Nemám ten foťák už nejaký ten piatok doma, takže nie všetko si dobre pamätám.
 
palo17
2011-08-19 22:07:27+02
life view funguje len za dobrych svetelnych podmienok.. kedze pocas ostrenia LV rezime nepouziva pomocne AF svetlo, moze mat pri menej osvetlenych a menej kontrastnych scenach znacne problemy.. v opacnom pripade to je vada a treba to reklamovat co najskor.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()