Hore
Fórum » Nikon fórum
 

NIKON D3100 jeho obsluha

elementa
2011-10-05 17:16:19+02
vie mi niekto pomoct?
 
Horak Martin
2011-10-05 17:22:12+02
V takomto prípade ti poradím, prečítať si manuál. Alebo druhá rada, otoč vypínač do polohy ON a na druhom voliči (na ľavej hornej strane fotoaparátu) zvoľ možnosť AUTO (označené zelenou farbou a malým fotoaparátom) a komponuj snímky
 
SK_8er
2011-10-05 17:30:40+02
príspevok od: elementa
vie mi niekto pomoct?
nikon d3100 uz nemoze byt lahsi, je to prvy fotak s cestinou a je plny navodov, vsetko sa da precitat co na co sluzi a tusim su tam aj ku vsetkemu fotky co sa stane ked posunies casom, clonou atd atd...
 
hladacvody
2011-10-05 18:01:30+02
manual
 
viking81
2011-10-05 18:05:28+02
mozno treba odbornu pomoc...ale na to nie sme kvalifikovany....navstiv najblizsiu nemocnicu....tak si budu vediet rady a k teme....pomoc s cim ?
 
duroslav
2011-10-05 18:42:55+02
Ja mám taký dojem (podľa príspevkov k jednomu článku), že slečna sa nám chystá fotiť svadbu.
Možno už tento víkend...
 
Paulie
2011-10-05 18:46:54+02
Ponúkam služby: fotenie svadieb a akcií
To fakt?
 
markato1
2011-10-05 18:48:37+02
príspevok od: SK_8er
nikon d3100 uz nemoze byt lahsi, je to prvy fotak s cestinou a je plny navodov, vsetko sa da precitat co na co sluzi a tusim su tam aj ku vsetkemu fotky co sa stane ked posunies casom, clonou atd atd...
no hej,ale mozno potrebuje poradit ako to vobec zapnut..
 
elementa
2011-10-05 19:10:23+02
ste strasne vtipny .... mala som dojem ze mi tu niekto poradi ale vidim ze medzi ludmi vasho tipu pomoc nenajdem .... viem kde sa zapina a mam aj manual ale v anglictine a as tak dobre ju neovladam .... som v ba a nebyvam tu dlho tak ani neviem kde by som si co zistila .... a ak mi nemate zaujem poradit .... tak nereagujte a trapne pripomienky si strcte kam len budete raaaacit ..... vy ste tiez z neba uceny nespadli..... clovek sa snazi a chce sa bv niecom zdokonalit ale ludia ktory by mu vedeli moradit sa nanom racej smejuuu .... ale to je CHARAKTER .....dakujem dopo
 
PRINST
2011-10-05 19:26:29+02
príspevok od: elementa
ste strasne vtipny .... mala som dojem ze mi tu niekto poradi ale vidim ze medzi ludmi vasho tipu pomoc nenajdem .... viem kde sa zapina a mam aj manual ale v anglictine a as tak dobre ju neovladam .... som v ba a nebyvam tu dlho tak ani neviem kde by som si co zistila .... a ak mi nemate zaujem poradit .... tak nereagujte a trapne pripomienky si strcte kam len budete raaaacit ..... vy ste tiez z neba uceny nespadli..... clovek sa snazi a chce sa bv niecom zdokonalit ale ludia ktory by mu vedeli moradit sa nanom racej smejuuu .... ale to je CHARAKTER .....dakujem dopo
Tu je odkaz na jednu českú stránku výhradene pre Nikon D 3100 :

http://nikond3100.cz/

je tam veľa zaujímavostí a mmimo iného i návod v CZ

Dúfam, že Vám to pomôže.
 
Amen
2011-10-05 19:27:28+02
príspevok od: elementa
ste strasne vtipny .... mala som dojem ze mi tu niekto poradi ale vidim ze medzi ludmi vasho tipu pomoc nenajdem .... viem kde sa zapina a mam aj manual ale v anglictine a as tak dobre ju neovladam .... som v ba a nebyvam tu dlho tak ani neviem kde by som si co zistila .... a ak mi nemate zaujem poradit .... tak nereagujte a trapne pripomienky si strcte kam len budete raaaacit ..... vy ste tiez z neba uceny nespadli..... clovek sa snazi a chce sa bv niecom zdokonalit ale ludia ktory by mu vedeli moradit sa nanom racej smejuuu .... ale to je CHARAKTER .....dakujem dopo
snazi? vies ako by mala vyzerat tvoja snaha? Ak nemas manual tak si ho vyziadaj nech ti ho poslu postou tam, kde si si ho kupila..vacsinou sa to da. Alebo ak robis s internetom dlhsie aspon ako tyzden, urcite vies ze existuje stranka google.sk a tam sa da najst napr aj ako sa varia párky.
na rozne sposoby..
a aby si tolko neplakala ze ti nikto nepomaha tu mas: http://nikond3100.cz/wp-content/uploads/2011/07/navod_nikon_d3100_cesky.pdf
trvalo mi to asi 5 minut.
a ked si to precitas a nebude ti jasne nieco ohladom obsluhy..(fakt sa s tym daju robit aj veci zlozitejsie)..tak sa opytaj..alebo si zaplat nejaku fotoskolu..proste sa snaz inac a nie takto..toto nikto nepovazuje za snahu
 
elementa
2011-10-05 19:37:54+02
dakujem .... a ja neplacem ale necham co ste hned seci taky protivny .... je tu na to preistor tak som sa spytala nemusite hned byt hned seci arogantny ... nechces pommoct alebo sa ti to zda stupid tak nepisem nie jednoducha vec .... nevadi budem vediet .... nepotrebovala som vediet secky detaili len niektore veci ... je to tak strasne ....asi ano ako pozeram ... neva nikdy viac
 
8martin5
2011-10-05 19:41:21+02
príspevok od: elementa
dakujem .... a ja neplacem ale necham co ste hned seci taky protivny .... je tu na to preistor tak som sa spytala nemusite hned byt hned seci arogantny ... nechces pommoct alebo sa ti to zda stupid tak nepisem nie jednoducha vec .... nevadi budem vediet .... nepotrebovala som vediet secky detaili len niektore veci ... je to tak strasne ....asi ano ako pozeram ... neva nikdy viac
Nevzdavaj to. Chalani sa vyblaznili a bude pokoj. Hlavne sa zameraj na konstruktivne prispevky. Stiahni si to pdfko a studuj. Najlepsie im to ukazes, ked pridas {aj ked neskor} nejaku poriadnu foto z D3100 {..moc ich tu nie je..}.
 
Amen
2011-10-05 19:44:36+02
hlavne su tu ludia, ktori ti mozu dat ovela uzitocnejsie rady..a myslim si ze je zbytocne sa pytat toto..
 
tomis.ales
2011-10-05 19:44:42+02
Viem ze si tu ludia robia z takychto tem srandu a teraz sa neda nereagovat. To si ozaj myslis, ze ti tu bude niekto radit ako ovladat fotak??? Vies co je to google??? Co cakas, ze ti ludia v zivote budu neustale ochotne panackovat na kazdu debilinu, co si zmyslis? Ofucana si a leniva jak svina. Ani ja som mudry z neba nespadol, ale ak si mozem pomoct sam, tak si pomozem sam a neplytvam svoj cas na zakladanie takejto hlupej temy. Vies kolko mi trvalo najst tento odkaz z navodom na D3100???
http://sk.diplotop.com/414.php?k=ec87b6912aca5de00a7921bd04fe0df1&ID=3007610&q=NIKON%20D3100
Asi 20 sekund, predstav si magicke svova ?Nikon D3100 navod". Ano je to tak jednoduche. Staci to zadat do vyhladavaca. Nevies ovladat zrkadlovku, tvrdis, ze nevies fotit a pod to si napises, ze fotis svadby ??? Hmm.."mam auto, neviem ako sa ovlada ale ponukam sluzby taxikara". Ozaj myslis ze si ta niekto najme??? Pridi sem za 5-6 rokov ked budes mat 20 a ak budes mat normalne otazky, ludia tu ti urcite rozumne a ochotne poradia.
Sory, ale nedalo sa inak.
 
viking81
2011-10-05 19:47:03+02
príspevok od: elementa
ste strasne vtipny .... mala som dojem ze mi tu niekto poradi ale vidim ze medzi ludmi vasho tipu pomoc nenajdem .... viem kde sa zapina a mam aj manual ale v anglictine a as tak dobre ju neovladam .... som v ba a nebyvam tu dlho tak ani neviem kde by som si co zistila .... a ak mi nemate zaujem poradit .... tak nereagujte a trapne pripomienky si strcte kam len budete raaaacit ..... vy ste tiez z neba uceny nespadli..... clovek sa snazi a chce sa bv niecom zdokonalit ale ludia ktory by mu vedeli moradit sa nanom racej smejuuu .... ale to je CHARAKTER .....dakujem dopo
moja mila elementa....nazov temy je Nikon d3100 a jeho obsluha...vsetko co si k tejto teme napisala je "vie mi niekto pomoct?" takze prepac...ale vestecku gulu som si zabudol v robote takze nevie co konkretne chces ohladom oblsuhy poradit...a este k tomu snazeni...ja som sa ucil hlavne na nete...ale nie na forach kde som zakladal zbytocne vlakna...takze sa nauc googlit ked sa chces nieco dozvediet
 
Amen
2011-10-05 19:48:45+02
príspevok od: tomis.ales
Viem ze si tu ludia robia z takychto tem srandu a teraz sa neda nereagovat. To si ozaj myslis, ze ti tu bude niekto radit ako ovladat fotak??? Vies co je to google??? Co cakas, ze ti ludia v zivote budu neustale ochotne panackovat na kazdu debilinu, co si zmyslis? Ofucana si a leniva jak svina. Ani ja som mudry z neba nespadol, ale ak si mozem pomoct sam, tak si pomozem sam a neplytvam svoj cas na zakladanie takejto hlupej temy. Vies kolko mi trvalo najst tento odkaz z navodom na D3100???
http://sk.diplotop.com/414.php?k=ec87b6912aca5de00a7921bd04fe0df1&ID=3007610&q=NIKON%20D3100
Asi 20 sekund, predstav si magicke svova ?Nikon D3100 navod". Ano je to tak jednoduche. Staci to zadat do vyhladavaca. Nevies ovladat zrkadlovku, tvrdis, ze nevies fotit a pod to si napises, ze fotis svadby ??? Hmm.."mam auto, neviem ako sa ovlada ale ponukam sluzby taxikara". Ozaj myslis ze si ta niekto najme??? Pridi sem za 5-6 rokov ked budes mat 20 a ak budes mat normalne otazky, ludia tu ti urcite rozumne a ochotne poradia.
Sory, ale nedalo sa inak.
tu mas este lepsieho googlistu..inak nechapem..ja som to hladal fakt asi 5 minut..chvilu som si myslel ze su na nete fakt len anglicke a nemecke
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-05 19:50:16+02
Necakaj, ze prvy den po rozbaleni sa naucis s fotakom manipulovat. Je to prepojene so znalostou fotografie. Bude to trvat mesiace. Zabudni na svadobnu fotku. Tvoje fotky na Facebooku svedcia o tom, ze vies len minimum. Neovladas ani zaklady kompozicie.
1. Pracuj na sebe POCTIVO aspon rok a potom o tom zacni slabunko uvazovat
2. Studuj knihy a nasu Fotoskolu
3. Vsetko si neudtale overuj v praxi
4. Chod na jeden poriadny workshop
5. Skontaktuj sa s rovnako postihnutymi, cize fotografmi amatermi, napr. sa pripoj k nejakej skupinke v sekcii komunita. Spolu pojdete vpred omnoho rychlejsie.


O rok dovidenia. Potom zacneme riesit veci, ktore sa normalnym sposobom a v normalnom case nevies sama naucit.
 
8martin5
2011-10-05 19:56:47+02
pred par dnami sem {do galerie}, ista "fotografka" uploadla 376 {!!!!} foto. Jednu za druhou, pekne porade. Trvalo jej to cca hodinu a pol. Ked som sa jej asi pri stej uploadnutej foto spytal, ci toho este nie je dost- urazila sa a napisala, ze potrebuje iba pomoct a ma trochu casu.... Nadalej usilovne pokracovala v uploade. To dievca si skutocne myslelo, ze pri kazdej fotografii dostane kritiku, radu, hodnotenie. Tato tema vyzaduje opacny extrem. Niekedy je menej viac {to som napisal spominanej- iba dalsie urazenie..}. No tuna to neplati, treba sa trosku viac posnazit. A hlavne porozmyslat, na co {a komu} je urceny tento portal
 
yanoschick
2011-10-05 20:08:43+02
príspevok od: 8martin5
pred par dnami sem {do galerie}, ista "fotografka" uploadla 376 {!!!!} foto. Jednu za druhou, pekne porade. Trvalo jej to cca hodinu a pol. Ked som sa jej asi pri stej uploadnutej foto spytal, ci toho este nie je dost- urazila sa a napisala, ze potrebuje iba pomoct a ma trochu casu.... Nadalej usilovne pokracovala v uploade. To dievca si skutocne myslelo, ze pri kazdej fotografii dostane kritiku, radu, hodnotenie. Tato tema vyzaduje opacny extrem. Niekedy je menej viac {to som napisal spominanej- iba dalsie urazenie..}. No tuna to neplati, treba sa trosku viac posnazit. A hlavne porozmyslat, na co {a komu} je urceny tento portal
To chcem vidiet!!!
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()