Hore
Fórum » Nikon fórum
 

d 5100 versus eos 550d/600d/nex5n

winch
2011-10-10 23:06:48+02
ahojte, velmi uvazujem nad kupou nejakeho start-up mirroru alebo mirrorlesu.
neviem si však vybrať...
otázka - čo znamená v recenzii na d 5100 ze nemá kompletnú podporu CLS ?
otázka - ten problém s neostrými časťami fotiek v rohoch u nex5n sa dá nejak odstrániť?
otázka - ak si máte vybrať medzi týmito 4 strojmi ako nadšení začiatočník, čo sú v názve témy, ktorý by to bol+stručne dôvod..resp. v stručnosti také základné zásadné rozdiely...

na dpreview je napísané niečo v zmysle, ze u d 5100 je možné, že po čase nadšeného fotografa omrzí...čo tým mysleli? je ochudobnená o nejaké funkcie? trochu sa mi nepáči ze tam neni live histogram a zrejme to nemá ani funkciu virtualneho horizontu ako d7000 napr. či myslíte, že je to aj tak zbytočná funkcia?

ďakujem za názory...
 
planco
2011-10-10 23:20:20+02
547 tema rovnaka, ale aspon si si co to nastudoval a kladies uz presne otazky
CLS: je system ktory nikonom dovoluje odpalovat externe blesky mimo tela, funguje to tak ze blesky
rozmiestnis kam chces a fotak ich potom pomocou vstavaneho blesku odpali..canon tuto funkciu nema tka dokonale spravenu ako nikon, a tusim je to len v tele 7D...

ostrost v rohoch: vyriesit sa to da orezom fotky, neostrost v rohoch sa vsak prejavuje aj na zrkadlovkach neboj

otazka 3: kazdu a ani jednu, ja osobne by som ti poradil popozerat sa po bazaroch a kupit si nikon D80-D90 alebo canon 40D-50D, su to tela o treidu vyssie od tychto.. ak uz budes chciet ale kupit jednu z tychto tak si chod rovno do obchodu popozerat a ohmatat, zober si tu ktora sa ti bude najlepsie drzat,ktora ti bude sympaticka atd.. predsa len TY snou budes fotit nikto z ludi co ti tu poradia a este ten nex5n by som z vyberu asi dal prec..
 
DJW_
2011-10-11 02:48:05+02
A. Treba použiť vyhľadávanie, D5100 vs. Canony - to sa tu už riešilo.
B. Nenapísal si čo chceš fotiť a aký je rozpočet - lebo telo je jedna vec, aké budú sklá je vec druhá, no nemenej dôležitá.
C. Riešil som niečo veľmi podobné nakoniec to vyzerá na D5100, má o dosť vyššie použiteľné ISO a výborný dynamický rozsah. Staršie veci by som neriešil, elektronika sa vyvíja pomerne rýchlo. Pre orientačné porovnanie si pozri toto: http://snapsort.com/compare/Canon-600d-vs-Nikon-D5100
D. nie všetko čo si prečítaš na nete je pravda. Často nájdeš na rôznych serveroch protichodné informácie. Odporúčam snažiť sa najhorúcejších kandidátov na kúpu niekde naživo ohmatať a vyskúsať.. Najlepšie s niekým, kto sa trochu foteniu rozumie.
E. Ak sa chceš pobaviť, prečítaj tému D5100 v D7000, tam sa toho o 5100-ke písalo dosť. Len miestnym preboha nenapíš, že nechceš stavový displej a že ťa netrápi ergonómia! Za také kacírstva sa tam trestá smrťou.
 
viking81
2011-10-11 07:57:16+02
doplnenie informacii.....CLS ma aj canon 60D a pokial nemas viacero externych bleskov tak ta to nemusi trapit...s neostrymi rohmi sa vysporiadas priclonenim objektivu a k tomu vyberu....kasli nanex....na dve veci sa to drzi a nie je to ani u daleka take rychle ako zrkadlovka....takze nejaky nikon alebo canon....a vezmi ten ktory ti sadne do ruky....neries stranky kde hodnotia max pouzitelne iso...dynamicky rozsah a ine kraviny....to su lab testy...a nie testy z praxe...pozri si tu na fore fotky ktore boli s tymi telami robene a podla toho sa rozhodni a v neposlednom rade tam nasrobuj kvalitne skla !!! takze ked das rozpocet poradime aj s tym
 
winch
2011-10-12 17:42:40+02
príspevok od: winch
ahojte, velmi uvazujem nad kupou nejakeho start-up mirroru alebo mirrorlesu.
neviem si však vybrať...
otázka - čo znamená v recenzii na d 5100 ze nemá kompletnú podporu CLS ?
otázka - ten problém s neostrými časťami fotiek v rohoch u nex5n sa dá nejak odstrániť?
otázka - ak si máte vybrať medzi týmito 4 strojmi ako nadšení začiatočník, čo sú v názve témy, ktorý by to bol+stručne dôvod..resp. v stručnosti také základné zásadné rozdiely...

na dpreview je napísané niečo v zmysle, ze u d 5100 je možné, že po čase nadšeného fotografa omrzí...čo tým mysleli? je ochudobnená o nejaké funkcie? trochu sa mi nepáči ze tam neni live histogram a zrejme to nemá ani funkciu virtualneho horizontu ako d7000 napr. či myslíte, že je to aj tak zbytočná funkcia?

ďakujem za názory...
ďakujem páni za vaše postrehy, každý jeden beriem do úvahy a každý si vážim..

doplním, že môj rozpočet sa pohybuje v závislosti najmä od objektívu..čiže telo by som asi chcel predsa len tú d5100 a objektív neviem..nechcem sa hneď špecializovať napr. na 35 mm ohnisko alebo 55mm ...resp. nejaký širokáč... chcem asi nejaký rozsah..nie zas tele alebo niečo prehnané...ale asi nie seťák, lebo som k ním dosť skeptický, ale asi len predsudok...

môj rozpočet tak cca 1000€ ..čiže hlavne chcem poriadne sklo...na 5100 ...

čo by som chcel fotiť je dosť závažná a dôležitá otázka..odpoveď je - všetko okolo mňa ..čiže od street, cez portrét až po krajinu...proste žiadna extra špecializácia... ale viem, že na street asi nebude vhodné zrkadlo a kvôli tomu som uvažoval nad niečim ako nex... ale zase keďže to nie je bohvieako rýchle, na rýchle street momentky typu skate a pod. to tiež neni vhodné...a snáď tá 5100 čo-to ucvaká...


 
Trevor
2011-10-12 19:25:25+02
príspevok od: winch
ďakujem páni za vaše postrehy, každý jeden beriem do úvahy a každý si vážim..

doplním, že môj rozpočet sa pohybuje v závislosti najmä od objektívu..čiže telo by som asi chcel predsa len tú d5100 a objektív neviem..nechcem sa hneď špecializovať napr. na 35 mm ohnisko alebo 55mm ...resp. nejaký širokáč... chcem asi nejaký rozsah..nie zas tele alebo niečo prehnané...ale asi nie seťák, lebo som k ním dosť skeptický, ale asi len predsudok...

môj rozpočet tak cca 1000€ ..čiže hlavne chcem poriadne sklo...na 5100 ...

čo by som chcel fotiť je dosť závažná a dôležitá otázka..odpoveď je - všetko okolo mňa ..čiže od street, cez portrét až po krajinu...proste žiadna extra špecializácia... ale viem, že na street asi nebude vhodné zrkadlo a kvôli tomu som uvažoval nad niečim ako nex... ale zase keďže to nie je bohvieako rýchle, na rýchle street momentky typu skate a pod. to tiež neni vhodné...a snáď tá 5100 čo-to ucvaká...


Prečo by zrkadlo nebolo vhodné na street? To mám predať môj Nikon teraz? Nekúpiš? Neboj, s D5100 nacvakáš dobre
 
winch
2011-10-13 21:44:54+02
príspevok od: Trevor
Prečo by zrkadlo nebolo vhodné na street? To mám predať môj Nikon teraz? Nekúpiš? Neboj, s D5100 nacvakáš dobre
pretože ludia sa boja tých velkych aparatov ktore na nich vytiahnes.... musis zapadnut medzi bežný dav,...nie ziadne modelky a modely ale bežný ludia, bežné emocie zachytené možno v nie bežných situáciach...či mýlim sa?
 
planco
2011-10-13 22:30:42+02
príspevok od: winch
pretože ludia sa boja tých velkych aparatov ktore na nich vytiahnes.... musis zapadnut medzi bežný dav,...nie ziadne modelky a modely ale bežný ludia, bežné emocie zachytené možno v nie bežných situáciach...či mýlim sa?
fotim street D2Hs-kou a percento ludi co si nieco vsimne je minimalne..
k teme: kup si D5100 a k nemu pohladat 17-70.. tato kombinacia by mala byt fajn
 
superoman
2011-10-13 23:52:47+02
CLS by mal mat aj Canon 600D, myslim ze okrem otocneho displeja je toto jedna z dvoch odlisnosti od 550D
 
Trevor
2011-10-14 18:05:08+02
príspevok od: winch
pretože ludia sa boja tých velkych aparatov ktore na nich vytiahnes.... musis zapadnut medzi bežný dav,...nie ziadne modelky a modely ale bežný ludia, bežné emocie zachytené možno v nie bežných situáciach...či mýlim sa?
Podľa mňa, keď Ťa niekto zbadá s foťákom v ruke, je mu jedno, či máš kompakt alebo zrkadlovku...Myslieť si, že zrkadlovka je nápadnejšia je podľa mňa mierna utópia, je to ako si myslieť, že favorit idúci po ceste si všimnete neskôr ako 1203-ku...Je to to "isté". Naviac, mne osobne by vadilo skôr to, že niekto ma fotí kompaktom ako zrkadlom...práve kvôli tomu, že by som hneď vedel, že nechce byť nápadní a asi by ma mátalo, načo mu to asi bude...Neviem, či som to správne vysvetlil
 
chance
2011-10-14 21:39:15+02
príspevok od: winch
ďakujem páni za vaše postrehy, každý jeden beriem do úvahy a každý si vážim..

doplním, že môj rozpočet sa pohybuje v závislosti najmä od objektívu..čiže telo by som asi chcel predsa len tú d5100 a objektív neviem..nechcem sa hneď špecializovať napr. na 35 mm ohnisko alebo 55mm ...resp. nejaký širokáč... chcem asi nejaký rozsah..nie zas tele alebo niečo prehnané...ale asi nie seťák, lebo som k ním dosť skeptický, ale asi len predsudok...

môj rozpočet tak cca 1000€ ..čiže hlavne chcem poriadne sklo...na 5100 ...

čo by som chcel fotiť je dosť závažná a dôležitá otázka..odpoveď je - všetko okolo mňa ..čiže od street, cez portrét až po krajinu...proste žiadna extra špecializácia... ale viem, že na street asi nebude vhodné zrkadlo a kvôli tomu som uvažoval nad niečim ako nex... ale zase keďže to nie je bohvieako rýchle, na rýchle street momentky typu skate a pod. to tiež neni vhodné...a snáď tá 5100 čo-to ucvaká...


ja by som Ti doporučil Nikon 16-85mm f/3.5G ED AF-S VR DX - tento základný zoom Ti pokryje potrebné ohniská na DX tele a je dosť kvalitné sklo
neskôr si potom môžeš kúpiť nejaké pevné sklá s vyššou svetelnosťou prípadne telezoom, keď už sám budeš vedieť aké ohnisko by si chcel
prípadne NIKON 18-105 mm f/3,5-5,6G AF-S DX ED VR je menej kvalitné ako 16-85VR, ale Ti ostanú € na nejaké pevné sklo napr. Nikon 35mm f/1.8G AF-S DX alebo Nikon 50mm f/1.8G AF-S
 
redeagle38
2011-10-25 21:19:38+02
Tiež so sa pred nejakym časom rozhodoval nad kupov náhrady velkej zrkadlovky. Teraz mam na skušku Sony Nex-5N asi tyzden a zatiaľ spokojnosť. Fotil som iba v interiéri pri slabom osvetleni na ISO 3200. Prikladam skusobne foto so setovym objektivom 18-55mm, max zoom, clona 5,6.
 
markus
2011-10-25 22:38:57+02
príspevok od: redeagle38
Tiež so sa pred nejakym časom rozhodoval nad kupov náhrady velkej zrkadlovky. Teraz mam na skušku Sony Nex-5N asi tyzden a zatiaľ spokojnosť. Fotil som iba v interiéri pri slabom osvetleni na ISO 3200. Prikladam skusobne foto so setovym objektivom 18-55mm, max zoom, clona 5,6.
Tak ten sony je dost slusny
 
dodo_bb
2011-10-25 23:47:46+02
Sony NEX5 sa okrem rýchlosti vyrovná všetkým low end zrkadlovkám a mnoho z nich aj predčí. Pomalší je mínus, oveľa menší je veľké plus, malý výber objektívov, absencia hľadáčika, na druhej strane výklopný displej. Neostrosť v rohoch robí objektív, lacné low end seťáky na low end zrkadlovkách sú ešte horšie. Každý foťák má svoje pre a proti, vybrať si musíš sám...
 
winch
2011-10-26 22:27:29+02
príspevok od: redeagle38
Tiež so sa pred nejakym časom rozhodoval nad kupov náhrady velkej zrkadlovky. Teraz mam na skušku Sony Nex-5N asi tyzden a zatiaľ spokojnosť. Fotil som iba v interiéri pri slabom osvetleni na ISO 3200. Prikladam skusobne foto so setovym objektivom 18-55mm, max zoom, clona 5,6.
skús nám ešte pripojiť nejaké foto z tej nex5ky prosím. nejakú krajinku napr.
toto co si fotil je slušne nasvietené. to bolo fotené pri umelom svetle?
ako sa vlastne cenovo pohybuju objektivy na to sony??
 
redeagle38
2011-10-27 17:57:37+02
príspevok od: winch
skús nám ešte pripojiť nejaké foto z tej nex5ky prosím. nejakú krajinku napr.
toto co si fotil je slušne nasvietené. to bolo fotené pri umelom svetle?
ako sa vlastne cenovo pohybuju objektivy na to sony??
Zverejnene fotografie sú fotene pri umelom osvetlení, nebolo to nijako pripravovane alebo nasvietene, v podstate sa jedná len o taký výcvak. Zajtra hodim par fotiek. Základný objektív 18-55mm sa predáva ako kit, je v cene, 16mm F/2.8 stoji 220 € ale predáva sa aj v kite. 18-200mm F3.5-6.3 stoji okolo 750 €
 
Gregor46
2011-10-27 19:24:11+02
Ahoj. Prosim Vas mam D90 a chcem si kupit objektiv na fotenie portretov . Hodi sa na to Nikon 50mm f/1.8D AF Nikkor ? A aky je rozdiel medzi tymto a nikon 50mm f 1.8g af-s??? Velmi pekne dakujem.
 
8martin5
2011-10-27 20:27:49+02
príspevok od: Gregor46
Ahoj. Prosim Vas mam D90 a chcem si kupit objektiv na fotenie portretov . Hodi sa na to Nikon 50mm f/1.8D AF Nikkor ? A aky je rozdiel medzi tymto a nikon 50mm f 1.8g af-s??? Velmi pekne dakujem.
 
Gregor46
2011-10-27 20:32:39+02
Uz som nasiel Dik
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()