Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Ako funguje Active D-Lighting?

KaluzMan
2011-10-14 19:35:48+02
Ahojte,

zaujimalo by ma ako presne funguje Active D-Lighting? A ci ma vyznam ho zapinat, ked fotim iba do RAW (NEF)? Nie je to len nieco na styl uprav ako Recovery a Fill light v PS Camera raw?

Podla obrazku, ktory prikladam sa v procese expozicie ani spracovania nic nerobi, takze raw-ko by to ovplyvnovat nemalo. Hm??
 
Martin P
2011-10-14 19:48:29+02
tak tomu ver ze to ovplyvnuje nef raw skus si urobit skusobne snimky so vsetkymi urovnami a aj s vypnutym d lightingom nejaku kontrasnu scenu protisvetlo aj s tmavou plochou a tam uvidis ako sa to prejavuje
ja pri velkych kontrastoch d lighting vypinam vnika tam taka halacia okolo svetla smerom na tmavu plochu
je to vec vkusu
 
PT2412
2011-10-14 20:21:42+02
príspevok od: KaluzMan
Ahojte,

zaujimalo by ma ako presne funguje Active D-Lighting? A ci ma vyznam ho zapinat, ked fotim iba do RAW (NEF)? Nie je to len nieco na styl uprav ako Recovery a Fill light v PS Camera raw?

Podla obrazku, ktory prikladam sa v procese expozicie ani spracovania nic nerobi, takze raw-ko by to ovplyvnovat nemalo. Hm??
tu to mas celkom dobre vysvetlene
http://www.youtube.com/watch?v=053bRcxiLzA
 
PT2412
2011-10-14 21:01:07+02
príspevok od: KaluzMan
Ahojte,

zaujimalo by ma ako presne funguje Active D-Lighting? A ci ma vyznam ho zapinat, ked fotim iba do RAW (NEF)? Nie je to len nieco na styl uprav ako Recovery a Fill light v PS Camera raw?

Podla obrazku, ktory prikladam sa v procese expozicie ani spracovania nic nerobi, takze raw-ko by to ovplyvnovat nemalo. Hm??
a este k tomu RAW a ADL, na nikon fore som sa docital toto (a znie to celkom aj logicky):

So yes, ADL will ALWAYS affect RAW file in an unrecoverable (negative) way, it changes the exposure value to underexpose (protecting highlights). A sure way to add noise in post processing when trying to recover shadow areas (with includes blue sky ... as many have found out the hard way).
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()