Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Reklamácia Nikon D3100

Myrec
2011-10-17 16:52:01+02
Zdravím ľudia,

mám problém s mojou takmer novou zrkadlovkou Nikon D3100. kúpil som ju v auguste tohto roku a po dvoch mesiacoch som na fotkách objavil škvrnu. Najprv som predpokladal, že funkciou čistenia snímača vo fotoaparáte tú škvrnu odstránim. Lenže nešlo to. Tak som teda sklopil zrkadlo, zložil objektív a čo nevidím? Na snímači malá asi milimetrová škvrna. Najprv som sa čudoval, ako sa tam mohla dostať. Nakoniec som to riešil zaslaním zrkadlovky do servis. strediska Nikon v Prahe. Snímač vyčistili, ale do popisu mi pán technik pridal aj poznámku, že snímač je v pravej hornej časti poškriabaný. Hneď nato som znova skopil zrkadlo, zložil objektív a čo nevidím, drobný škrabanec, ktorý zostal asi na tom istom mieste ako škvrna. Moja otázka teda znie: "ako som si mohol sám poškriabať snímač, keď som mal len raz dole objektív a do snímača ani do vnútra zrkadlovky som nijako nezasahoval? Chcem to dať reklamovať, lebo vyhodiť 300 eur za nový snímač, nie je to najvhodnejšie riešenie. Písal som aj na mail Nikonu, ale akosi sa mi neráčia odpísať. Bojím sa že mi túto reklamáciu nezunajú. Čo mám robiť? Môžete mi niekto poradiť? Ďakujem
 
Myrec
2011-10-17 16:57:21+02
...na to čistenie snímača mám záruku, no neviem čo mi na to povedia.
 
trnavsky
2011-10-17 17:03:10+02
príspevok od: Myrec
Zdravím ľudia,

mám problém s mojou takmer novou zrkadlovkou Nikon D3100. kúpil som ju v auguste tohto roku a po dvoch mesiacoch som na fotkách objavil škvrnu. Najprv som predpokladal, že funkciou čistenia snímača vo fotoaparáte tú škvrnu odstránim. Lenže nešlo to. Tak som teda sklopil zrkadlo, zložil objektív a čo nevidím? Na snímači malá asi milimetrová škvrna. Najprv som sa čudoval, ako sa tam mohla dostať. Nakoniec som to riešil zaslaním zrkadlovky do servis. strediska Nikon v Prahe. Snímač vyčistili, ale do popisu mi pán technik pridal aj poznámku, že snímač je v pravej hornej časti poškriabaný. Hneď nato som znova skopil zrkadlo, zložil objektív a čo nevidím, drobný škrabanec, ktorý zostal asi na tom istom mieste ako škvrna. Moja otázka teda znie: "ako som si mohol sám poškriabať snímač, keď som mal len raz dole objektív a do snímača ani do vnútra zrkadlovky som nijako nezasahoval? Chcem to dať reklamovať, lebo vyhodiť 300 eur za nový snímač, nie je to najvhodnejšie riešenie. Písal som aj na mail Nikonu, ale akosi sa mi neráčia odpísať. Bojím sa že mi túto reklamáciu nezunajú. Čo mám robiť? Môžete mi niekto poradiť? Ďakujem
Ak sa škrabanec prejavuje aj na fotkách, tak im pri reklamácii pošli terajšiu fotku, a poslednú pred tým ako si im to poslal s tou škvrnou + pozri ešte vlákno o 4 poschodia nižšie - Nikon D7000 olej na snímači. ...
 
Myrec
2011-10-17 17:06:33+02
príspevok od: trnavsky
Ak sa škrabanec prejavuje aj na fotkách, tak im pri reklamácii pošli terajšiu fotku, a poslednú pred tým ako si im to poslal s tou škvrnou + pozri ešte vlákno o 4 poschodia nižšie - Nikon D7000 olej na snímači. ...
No čo ak to bolo poškriabané aj pred tým čistením? lebo ono je to asi na tom istom mieste... Lenže ja nechápem tomu, ako sa môže snímač len tak poškriabať, keď s ním nijako nemanipulujem a fotoaparát okrem mňa nikto iný nepoužíva.
 
trnavsky
2011-10-17 17:19:44+02
príspevok od: Myrec
No čo ak to bolo poškriabané aj pred tým čistením? lebo ono je to asi na tom istom mieste... Lenže ja nechápem tomu, ako sa môže snímač len tak poškriabať, keď s ním nijako nemanipulujem a fotoaparát okrem mňa nikto iný nepoužíva.
Ak si si dodatočne pri podrobnom preskúmaní starších fotiek všimol, že tam ten škrabanec predsa len bol aj pred čistením, vlastne ešte pred tou škvrnou (keď použijem trošku fantázie - škrabanec by mohol byť preferenčné miesto napr. na kondenzáciu vlhkosti a násl zachytenie nečistôt- aj keď v letených mesiacoch nepravdpodobná záležitosť) potom skús zistiť v exife počet nacvakaných záberov softom nato určeným, na prvých fotkách ktoré si s ním urobil. Či náhodou nebol už trochu "zabehnutý" keď Ti ho predávali. (p.s.: vyšetri členov domácnosti, alebo kamarátov, či sa sním náhodou v nestráženej chvíľke nehrali. )
 
markato1
2011-10-17 17:23:58+02
podla mna to nijako nevyreklamujes..neviem ako by sa dalo dokazat ze to poskrabali pri cisteni v servise...
 
Myrec
2011-10-17 17:24:01+02
Pred čistením
 
Myrec
2011-10-17 17:25:44+02
Po čistení
 
Myrec
2011-10-17 17:28:29+02
No veď bojím sa toho, že to nevyreklamujem.... Lenže je to blbosť... ako sa to môže stať? hodil som aj fotky. na prvej to vyzerá ako nejaký mikrochĺpok. Na druhej vidíte výsledok. Ak nevymením snímač, môžem retušovať každú jednu fotku a to ma teda nebaví....
 
dmedia
2011-10-17 19:37:06+02
hned ako ti prisiel a zistil si aky je problem, mal si ho poslat spat, zbytocne meditujes, plus napal na cd fotky tesne pred a po oprave
 
neox2
2011-10-17 20:02:33+02
si si istý že to je škrabanec , nevyzerá to tak skôr ako tá škvrna olejová čo sa riešilo pri D7000 , skrábanec by vyzeral inak na fotke a určite skus reklamovať, ked to nevezmú tak budeš retušovať lepšie ako vyhodiť 300 eur za nový čip , a nie je to zas také zlé na tej poslednej fotke to je vidni mnimálne
 
Myrec
2011-10-17 21:03:47+02
keď som sa na ten snímač pozrel, skutočne tá škvrna vyzerala ako od oleja. Môže to byť aj tým? že ten olej pri čistení nezišiel?
 
trnavsky
2011-10-17 22:09:49+02
Fakt, ako Ti dmedia napísal, nemedituj a rýchlo to pošli späť. Ak si si istý svojou pravdou, nedaj sa. Dolož im to tými fotkami...(Aj keď v podstate je to jedno, čo tam je a od čoho to je. Ale ak to potrebuješ vedieť, skús si ten snímač odfotiť na makro nejakým kompaktom, možno zistíš viacej...).
 
Myrec
2011-10-18 20:08:50+02
Najviac na tom všetkom sa mi "páči" komunikácia s Nikonom.... Serú na mňa... pomaly majú problém odpísať, a keď odpíšu, tak dvojslovnú odpoveď, v lepšom prípade odpíšu jednou vetou...
 
01pralinka
2012-02-03 14:15:00+01
príspevok od: Myrec
Najviac na tom všetkom sa mi "páči" komunikácia s Nikonom.... Serú na mňa... pomaly majú problém odpísať, a keď odpíšu, tak dvojslovnú odpoveď, v lepšom prípade odpíšu jednou vetou...
podobnu skusenost mam ja teraz. uz 2 tyzdne sa im snazim dovolat, stale mi vsak ide automat dokola. som zvedava kolko mi pride ucet za telefon, kedze este volam aj do ciech..na maily neodpisuju, na fb sa snazia spravit zo mna blbca..reklamujem moju D7000 nakolko som na vianoce dostala blesk SB910 a nesynchronizovalo mi to. chcem sa tymto spytat ci niekto nevie ako je to pri nedodrzani 30 dnovej reklamacnej doby. ono som to totiz dala po roku reklamovat 9.1. a 10.2. mam cestu do prahy. fotak ale uz bezpodmienecne potrebujem mat so sebou.obavam sa vsak, ze to nestihnu..
 
Dushanco
2012-02-03 14:41:09+01
príspevok od: 01pralinka
podobnu skusenost mam ja teraz. uz 2 tyzdne sa im snazim dovolat, stale mi vsak ide automat dokola. som zvedava kolko mi pride ucet za telefon, kedze este volam aj do ciech..na maily neodpisuju, na fb sa snazia spravit zo mna blbca..reklamujem moju D7000 nakolko som na vianoce dostala blesk SB910 a nesynchronizovalo mi to. chcem sa tymto spytat ci niekto nevie ako je to pri nedodrzani 30 dnovej reklamacnej doby. ono som to totiz dala po roku reklamovat 9.1. a 10.2. mam cestu do prahy. fotak ale uz bezpodmienecne potrebujem mat so sebou.obavam sa vsak, ze to nestihnu..
pri nestuhnuti 30 dnovej reklamacnej doby mas narok na 31. den pytat peniaze v plnej vyske okamzite na ruku.
 
Dushanco
2012-02-03 14:41:18+01
nestihnuti
 
01pralinka
2012-02-03 15:25:53+01
príspevok od: Dushanco
pri nestuhnuti 30 dnovej reklamacnej doby mas narok na 31. den pytat peniaze v plnej vyske okamzite na ruku.
aha, no v tom pripade zrejma budu odo mna pytat aj objektiv, kedze som fotak kupila spolu s nim ako kit. a ten som medzi tym predala..takze ako budem riesit tuto situaciu netusim. kazdopadne som bola v predajni, a nahradny kus nemaju na sklade- ze by mi len dali druhy.v tom pripade budem v prahe tyzden bez fotaku
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()