Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D7000 chybajuci navod

zajo79
zajo79 2011-10-19 22:08:57+02
prosim, neviete mi poradit?
Z jedneho slovenskeho eshopu mi prisiel vcera nikon d7000 - ale len s nemeckym navodom. A ani slovensky navod nemaju. To si robia srandu??? V prvom rade si to skusam riesit s nimi..

Nemate naaahodou jeden nazvys ci v elektronickej podobe?

Velka vdaka za pomoc... Nemecky navod mi je na dve veci... kym by som sa nim preluskala, bol by to kus zrely do archivu
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-24 09:47:36+02
príspevok od: beetle
Karol, existuje niekde zoznam oficialnych distributorov nikonu pre SK - internetove shopy zahrnajuc? nikonacka stranka obsahuje len kde kupit, teoreticky eshpoy mozu chybat. napr. TPD ma uvedene, ze dany package zahrna 4x cistenie. Shark zas nie. Da sa to nejako pred kupou overit?
To je otazka na zastupenie Nikonu. V nasom obchode www.ephotoshop.sk predavame Nikony od autorizovanych velkoskladov. Pred casom bol cesko-slovensky zarucak zruseny a ostal len europsky. Na krabiciach je vzdy strieborna pecatna paska. K DSLR je kupon na 4 cistenia zdarma. To su poznavacie znamenia oficialne dovezeneho Nikonu.
 
paldixy
2011-10-24 11:11:16+02
príspevok od: Karol Srnec
To je otazka na zastupenie Nikonu. V nasom obchode www.ephotoshop.sk predavame Nikony od autorizovanych velkoskladov. Pred casom bol cesko-slovensky zarucak zruseny a ostal len europsky. Na krabiciach je vzdy strieborna pecatna paska. K DSLR je kupon na 4 cistenia zdarma. To su poznavacie znamenia oficialne dovezeneho Nikonu.
A čo je potom neoficiálne dovezený, resp.aké sú to Nikony bez striebornej pásky na krabici?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-24 11:39:54+02
príspevok od: paldixy
A čo je potom neoficiálne dovezený, resp.aké sú to Nikony bez striebornej pásky na krabici?
Prepac, nebudem ti tu vysvetlovat ako funguje kompletny obchodny retazec v lokalnom aj globalnom meradle. Otazky mozes smerovat na zastupenie NIkonu.
 
beetle
2011-10-24 13:03:40+02
príspevok od: calimero
Ideálne je spýtať sa priamo predajcu.
Inak politika slovenského (pardón vlastne českého) Nikonu e taká, že s väčšinou predajcov nemá záujem spolupracovať, resp. len pár vyvoleným dáva naozaj veľkoobchodné ceny. Tým ostatným nastaví také odberateľské ceny, že ich nepriamo núti do šedého dovozu. No ako sa hovorí, komu niet pomoci...
no ano, pytat sa da. len aka bude odpoved. Ak sa pytas na predajni, aku dostanes odpoved? Od predavaca? Ma takuto informaciu, je relevantna? Veduceho, co si moze nieco mysliet a nemusi to tak byt. Eshop to iste, ani nevies s kym mailujes... tu by mal existovat nejaky informacny kanal od zastupenia.
 
beetle
2011-10-24 13:11:24+02
príspevok od: Karol Srnec
To je otazka na zastupenie Nikonu. V nasom obchode www.ephotoshop.sk predavame Nikony od autorizovanych velkoskladov. Pred casom bol cesko-slovensky zarucak zruseny a ostal len europsky. Na krabiciach je vzdy strieborna pecatna paska. K DSLR je kupon na 4 cistenia zdarma. To su poznavacie znamenia oficialne dovezeneho Nikonu.
Pri objednavani cez eshop vsak krabicu nevidis, cistenie niekde pisu, inde nie. Samozrejme, da sa objednat a ak to nesplna tieto "zarucene znaky", tak potom do 7 dni vratit. Ale to je trosku zvlastny postup verifikacie, proste stacila by jedna databaza na oficialnej stranke a bolo by po probleme. Takto ostava iba pisat nikonu s otazkou na konkretny eshop a cakat, aka odpoved pride / a ci vobec.
 
beetle
2011-10-24 13:20:13+02
príspevok od: Karol Srnec
To je otazka na zastupenie Nikonu. V nasom obchode www.ephotoshop.sk predavame Nikony od autorizovanych velkoskladov. Pred casom bol cesko-slovensky zarucak zruseny a ostal len europsky. Na krabiciach je vzdy strieborna pecatna paska. K DSLR je kupon na 4 cistenia zdarma. To su poznavacie znamenia oficialne dovezeneho Nikonu.
este jedna vec mi napadla, bol som v jednej kamennej predajni, najdena cez Kde zakupit Nikon - cize nemala by to byt sedivka. Ked som im povedal o tychto oficialnych veciach a ze by som mal dostat 4x cistenie chipu, tak na mna vyvalili oci ze co chcem, nevedia o tom. Takze tak
 
Alexd
2011-10-24 14:10:06+02
príspevok od: zajo79
prosim, neviete mi poradit?
Z jedneho slovenskeho eshopu mi prisiel vcera nikon d7000 - ale len s nemeckym navodom. A ani slovensky navod nemaju. To si robia srandu??? V prvom rade si to skusam riesit s nimi..

Nemate naaahodou jeden nazvys ci v elektronickej podobe?

Velka vdaka za pomoc... Nemecky navod mi je na dve veci... kym by som sa nim preluskala, bol by to kus zrely do archivu
Skús : http://www.makofoto.cz/nikon/navody_k_fotakum/navody.htm
ale je len v cz.
 
beetle
2011-10-24 15:34:47+02
Snad posledny update ohladom potvrdenia eshopu a oficialnej distribucie. Volal som SK cislo, informaciu som nedostal. Odkazali ma na CZ cislo. Tak som skusal tam. Bol som prepajany hore-dole. Asi po 20 minutach a konverzaciach s roznymi pracovnikmi som dostal telefonicky kontakt na SK obchodaka. Pan ochotny, vie potvrdit, ci dany eshop ma oficialnu distribuciu alebo nie. Jednotny zoznam zaveseny niekde na nete neexistuje. Cize iba cez neho. Taktiez potvrdil pritomnost 4 cistiacich kuponov pri kupe DSLR.
 
zajo79
2011-10-24 17:29:38+02
príspevok od: paldixy
A čo je potom neoficiálne dovezený, resp.aké sú to Nikony bez striebornej pásky na krabici?
ked som sa informovala v cechach - tak som dostala zaujimavu informaciu - je na dovozcovi,odkial si tovar zozenie...ak boli urcene pre nemecky trh- tak je navod nemecky. Nikon servis uzna reklamaciu tak-ci tak. ak navod posle clovek nerozbaleny z tej folie na danu adresu ktora je na nikon.cz do dvoch tyzdnoch dostanem navod v slovencine. no... hop...uz som ho rozbalila.
Mam ho uz v elektronickej podobe...ale vobec to nieje ono... knizka je knizka. Vytlacit si to- salatove listy tiez nieje ono... resp. vytlacit si len to co clovek potrebuje.
 
paldixy
2011-10-24 20:29:33+02
príspevok od: zajo79
ked som sa informovala v cechach - tak som dostala zaujimavu informaciu - je na dovozcovi,odkial si tovar zozenie...ak boli urcene pre nemecky trh- tak je navod nemecky. Nikon servis uzna reklamaciu tak-ci tak. ak navod posle clovek nerozbaleny z tej folie na danu adresu ktora je na nikon.cz do dvoch tyzdnoch dostanem navod v slovencine. no... hop...uz som ho rozbalila.
Mam ho uz v elektronickej podobe...ale vobec to nieje ono... knizka je knizka. Vytlacit si to- salatove listy tiez nieje ono... resp. vytlacit si len to co clovek potrebuje.
No vidíš, babrú s nami a nejedná sa o malé peniaze , Nikon 7000 je dosť drahá záležitosť pre amatéra.iekedy aj poloprofesionála.
 
zajo79
2011-10-24 21:15:19+02
príspevok od: paldixy
No vidíš, babrú s nami a nejedná sa o malé peniaze , Nikon 7000 je dosť drahá záležitosť pre amatéra.iekedy aj poloprofesionála.
nielen draha...ale bez manualu mam co robit.pripadam si ze si stale robi co chce.. nemozem prist nato, ako som to mala nastavene na d90tke- moznost posuvat ostriaci bod - jeden- podla seba. A aby nan fungoval autofokus. vecer uz ledva drzim oci otvorene, detuchy ked pospia a som KO tak uz neako sa nemozem k neakemu "studiu" dostat...viem, moja chyba- polepsim sa.

Zamknuty ostriaci bod nemam... to je prve co som skusala. Ide to len ked si prepnem Manual na tele fotaku. Ale to pri rychlosti mojich deti kym zaostrim- fuuuu...
 
M4RT1N
2013-03-14 09:15:25+01
viem ze stare vlakno, ale mozno niekomu este pomoze. Tiez som nemal navod v slovencine. Preslistoval som si nemecky navod, zistil ze to naozaj nie je pre mna a poslal ho do Nikonu v Irsku. Presiel tyzden a navod mam doma v Slovenskom jazyku
Postupoval som podla: https://nikoneurope-en.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/21954/~/how-to-get-a-printed-user-manual
 
kummar
2014-12-01 14:41:41+01
Dobry den,
je to sice uz stara tema, ale nechcem zakladat novu a mam rovnaky problem a to, ze mam na D7000 manual len v nemcine . Najde sa tu niekto (nemecky zdatny), kto by si so mnou vedel vymenit moj nemecky manual za manual v slovencine alebo cestine??? Ja som z BA, ale neni problem to zaslat aj postou.

Alebo viete mi povedat, kolko cca vyjde vymena manualu priamo cez nikon v irsku???

p.s. som uplny zaciatocnik, takze mi velmi pomoze ked budem mat manual po ruke.

Dik
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-12-01 14:47:08+01
príspevok od: kummar
Dobry den,
je to sice uz stara tema, ale nechcem zakladat novu a mam rovnaky problem a to, ze mam na D7000 manual len v nemcine . Najde sa tu niekto (nemecky zdatny), kto by si so mnou vedel vymenit moj nemecky manual za manual v slovencine alebo cestine??? Ja som z BA, ale neni problem to zaslat aj postou.

Alebo viete mi povedat, kolko cca vyjde vymena manualu priamo cez nikon v irsku???

p.s. som uplny zaciatocnik, takze mi velmi pomoze ked budem mat manual po ruke.

Dik
Po registracii na stranke nikon.cz, si mozes stiahnut akykolvek navod v slovensine a cestine.
 
arpgdval
2014-12-01 15:01:37+01
príspevok od: kummar
Dobry den,
je to sice uz stara tema, ale nechcem zakladat novu a mam rovnaky problem a to, ze mam na D7000 manual len v nemcine . Najde sa tu niekto (nemecky zdatny), kto by si so mnou vedel vymenit moj nemecky manual za manual v slovencine alebo cestine??? Ja som z BA, ale neni problem to zaslat aj postou.

Alebo viete mi povedat, kolko cca vyjde vymena manualu priamo cez nikon v irsku???

p.s. som uplny zaciatocnik, takze mi velmi pomoze ked budem mat manual po ruke.

Dik
Posli mail, obratom Ti poslem CZ manual v PDF.
 
RoboK
2014-12-01 15:12:23+01
príspevok od: kummar
Dobry den,
je to sice uz stara tema, ale nechcem zakladat novu a mam rovnaky problem a to, ze mam na D7000 manual len v nemcine . Najde sa tu niekto (nemecky zdatny), kto by si so mnou vedel vymenit moj nemecky manual za manual v slovencine alebo cestine??? Ja som z BA, ale neni problem to zaslat aj postou.

Alebo viete mi povedat, kolko cca vyjde vymena manualu priamo cez nikon v irsku???

p.s. som uplny zaciatocnik, takze mi velmi pomoze ked budem mat manual po ruke.

Dik
http://www.nikonclub.cz/files/clanky/manualy/D7000.pdf
 
kummar
2014-12-01 15:22:23+01
chlapi, dik za pomoc, ale ako som pisal, potrebujem mat manual "po ruke" cize v kniznej podobe. Z nikonackej stranky som si manual v CZ uz davnejsie stiahol, ale neni to ono. A hlavne ked je clovek vonku s fotakom, tak mi to neni k nicomu
 
kasko
2014-12-01 18:45:42+01
príspevok od: kummar
chlapi, dik za pomoc, ale ako som pisal, potrebujem mat manual "po ruke" cize v kniznej podobe. Z nikonackej stranky som si manual v CZ uz davnejsie stiahol, ale neni to ono. A hlavne ked je clovek vonku s fotakom, tak mi to neni k nicomu
ten stiahnuty navod si vytlac a je to lepsie ako ta original knizka - je tazka a hruba, lebo je tam viac jazykov naraz
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()