Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon FM2n - mechanicky problem?

dalay-lamma
2011-12-10 11:17:01+01
Ahojte, chcel by som sa opytat niekoho z majitelov tohoto fotoaparatu, pripadne podobneho mechanickeho Nikonu. Vsimol som si jednu zvlastnost pri natahovani uzavierky. Ked je nastaveny dlhsi expozicny cas (napr 1/4 - 1s), pri natahovani uzavierky (previjani filmu) pocut zvlastny mechanicky zvuk. Ide o podobne "bzucanie", ake vydava mechanika uzavierky po stlaceni spuste a expozicnom case napr 1s. Pri casoch kratsich ako 1/60 sa to neprejavuje.

Je normalne, ze tento zvuk pocut uz pri previjani filmu, alebo je to znak opotrebenia dakej suciastky? Najvyraznejsie je to pri pouziti multiexpozicie, kedze nepocut samotne previjanie filmu, len natiahnutie uzavierky.

Fotoaparat mam pomerne kratko a predtym som si to nevsimol. Dakujem za kazdu odpoved.
 
dmedia
2011-12-10 11:53:55+01
FM2 pri natahovani vydava tento zvuk stale, ked som dobre vyrozumel z popisu o co ti ide.
Ked pretacas film, zaroven natahujes mechanicky casovy strojcek. Mam dve FM2, obe "zneju" rovnako pri natahovani.
Otvor zadny kryt, natiahni, odexponuj pri viacerych dlhych casoch, pokial vsetko funguje, uzavierk dava spravny cas aj pri optickej kontrole to vidis, ze sa menia, a uzavierka neostava visiet a pod. je vsetko v poriadku a nezapodievaj sa tym.
 
dalay-lamma
2011-12-10 12:25:54+01
príspevok od: dmedia
FM2 pri natahovani vydava tento zvuk stale, ked som dobre vyrozumel z popisu o co ti ide.
Ked pretacas film, zaroven natahujes mechanicky casovy strojcek. Mam dve FM2, obe "zneju" rovnako pri natahovani.
Otvor zadny kryt, natiahni, odexponuj pri viacerych dlhych casoch, pokial vsetko funguje, uzavierk dava spravny cas aj pri optickej kontrole to vidis, ze sa menia, a uzavierka neostava visiet a pod. je vsetko v poriadku a nezapodievaj sa tym.
Diky za odpoved. Len to sa mi zdalo zvlastne, ze to robi len ked je nastaveny na volici dlhy cas. Ked je napr nastaveny cas 1/125, spominany zvuk pri natahovani nepocut. Casy uzavierky vyzeraju byt OK, takze to hadam je v poriadku.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()