Hore
Fórum » Nikon fórum
 

D700 a Picture Control

pene
2011-12-29 13:11:23+01
Prosim Vas, poradte. Zo stranky Optional Picture Control Download
http://www.nikonimglib.com/opc/
som si stiahol OPC Landscape, Portrait a D2X pre D700. Rozbalil som to, vznikli subory s priponou NOP. Dal som ich na kartu do rootu a zasunul do D700. Ked som ich chcel naloadovat, fotak napisal, ze nevie najst ziadne subory. Hladal som navody a nasiel som rozne. Vytvoril som v root karty adresar NIKON a v nom CUSTOMPC a do neho som dal NOP subory. Dalsia varianta, ze som v ROOTe vytvoril CUSTOMPC, dalsia NOP som nakopiroval do \NIKON,..... a este mnohe dalsie. Stale D700 hlasi, ze nevie najst potrebne subory. Este som skusil premenovt priponu NOP na NCP, ani to nepomohlo.
Vie mi prosim niekto poradit? Len mi prosim nepiste, ze to nepotrebujem, ze to urobim v PC.
Dakujem
PeNe
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-12-29 13:19:04+01
Fotis do JPG alebo do RAW. Lebo ak doRAW, tak je to zbytocne usilie.
 
brunko
2011-12-29 13:19:36+01
príspevok od: pene
Prosim Vas, poradte. Zo stranky Optional Picture Control Download
http://www.nikonimglib.com/opc/
som si stiahol OPC Landscape, Portrait a D2X pre D700. Rozbalil som to, vznikli subory s priponou NOP. Dal som ich na kartu do rootu a zasunul do D700. Ked som ich chcel naloadovat, fotak napisal, ze nevie najst ziadne subory. Hladal som navody a nasiel som rozne. Vytvoril som v root karty adresar NIKON a v nom CUSTOMPC a do neho som dal NOP subory. Dalsia varianta, ze som v ROOTe vytvoril CUSTOMPC, dalsia NOP som nakopiroval do \NIKON,..... a este mnohe dalsie. Stale D700 hlasi, ze nevie najst potrebne subory. Este som skusil premenovt priponu NOP na NCP, ani to nepomohlo.
Vie mi prosim niekto poradit? Len mi prosim nepiste, ze to nepotrebujem, ze to urobim v PC.
Dakujem
PeNe
mne to tiez nejde....skusal som to tak dlho az ma to preslo
 
pene
2011-12-29 13:29:06+01
príspevok od: Karol Srnec
Fotis do JPG alebo do RAW. Lebo ak doRAW, tak je to zbytocne usilie.
Fotim do RAW, mozno zbytocne, ale rad by som si tie tri NCP doplnil
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-12-29 13:58:41+01
príspevok od: pene
Fotim do RAW, mozno zbytocne, ale rad by som si tie tri NCP doplnil
Mal by si riesit kalibracne profily DNG v pocitaci a nie profily vo fotaku.
 
pene
2011-12-29 15:36:31+01
príspevok od: Karol Srnec
Mal by si riesit kalibracne profily DNG v pocitaci a nie profily vo fotaku.
dakujem, aj to poriesim. Ale teraz ma trapi toto
 
DodoFot
2011-12-30 07:49:58+01
príspevok od: pene
Prosim Vas, poradte. Zo stranky Optional Picture Control Download
http://www.nikonimglib.com/opc/
som si stiahol OPC Landscape, Portrait a D2X pre D700. Rozbalil som to, vznikli subory s priponou NOP. Dal som ich na kartu do rootu a zasunul do D700. Ked som ich chcel naloadovat, fotak napisal, ze nevie najst ziadne subory. Hladal som navody a nasiel som rozne. Vytvoril som v root karty adresar NIKON a v nom CUSTOMPC a do neho som dal NOP subory. Dalsia varianta, ze som v ROOTe vytvoril CUSTOMPC, dalsia NOP som nakopiroval do \NIKON,..... a este mnohe dalsie. Stale D700 hlasi, ze nevie najst potrebne subory. Este som skusil premenovt priponu NOP na NCP, ani to nepomohlo.
Vie mi prosim niekto poradit? Len mi prosim nepiste, ze to nepotrebujem, ze to urobim v PC.
Dakujem
PeNe
nezabudni, ze tie subory musia byt v adresari "NIKON" na karte, nie v root-e samostatne
 
pene
2011-12-30 10:32:21+01
príspevok od: DodoFot
nezabudni, ze tie subory musia byt v adresari "NIKON" na karte, nie v root-e samostatne
Myslim, ze aj tuto variantu som skusal, ale este raz vyskusam. Dakujem
 
DodoFot
2011-12-30 11:00:46+01
príspevok od: pene
Myslim, ze aj tuto variantu som skusal, ale este raz vyskusam. Dakujem
este jedna vec ma napadla. karta musi byt naformatovana v pc a subory na kartu prekopirovane tiez v pc. pokial by si to kopiroval priamo na kartu vo fotaku, tak ich nenajde.
 
pene
2011-12-30 11:41:16+01
kartu som formatoval vo fotaku, ale subory som na nu kopiroval v PC, teda cez citacku kariet pripojenu k PC
 
DodoFot
2011-12-30 11:46:21+01
kartu naformatuj tiez v pc /citacke kariet/, aby tam neboli vytvorene adresare fotakom...
 
pene
2011-12-30 11:48:09+01
príspevok od: DodoFot
kartu naformatuj tiez v pc /citacke kariet/, aby tam neboli vytvorene adresare fotakom...
aha, to ma nenapadlo, vyskusam, dakujem
 
pene
2011-12-30 14:59:43+01
Vdaka radam uzivatela DodoFot (srdecne dakujem) sa mi to podarilo. Zhrniem postup pridania dalsich Picture Controls (PC) do D700:
1. zo stranky http://www.nikonimglib.com/opc/ si pre D700 stiahnite pozadovane PC
2. spustite EXE subory so stiahnutymi PC. Vytvori sa adresar NIKON a v nom subory s priponou NOP
3. CF kartu fotoaparatu naformatujte v pocitaci v citacke kariet
4. do root adresara karty nakopirujte adresar NIKON s o subormi s priponou NOP, ktory ste vytvorili v bode 2. V root karty teda bude adresar NIKON a v nom subory s priponou NOP
5. zasunte kartu do fotoaparatu
6. menu -> Shooting Menu -> Manage Picture Control -> Load/Save -> ..... vyberte postupne jednotlive PC, mne vosli 4, PT, LS, M1 a M2
 
pene
2011-12-30 15:00:20+01
príspevok od: DodoFot
kartu naformatuj tiez v pc /citacke kariet/, aby tam neboli vytvorene adresare fotakom...
Dakujem, funguje to, uz ich tam mam
 
DodoFot
2011-12-30 15:29:44+01
príspevok od: pene
Dakujem, funguje to, uz ich tam mam
tak to som rad dobre svetlo ti prajem...
 
inkubbus
2011-12-30 15:31:08+01
príspevok od: pene
Dakujem, funguje to, uz ich tam mam
no super! a uz si plnohodnotny fotograf
 
WildSammy
2011-12-30 15:55:35+01
Ak chces nahraj si tam aj UniWB s Linearnou krivkou navod mas tu nizsie: www.ephoto.sk/forum/12/6701/navod-pre-uniwb-na-d700/strana-1/
 
pene
2011-12-31 05:12:30+01
príspevok od: WildSammy
Ak chces nahraj si tam aj UniWB s Linearnou krivkou navod mas tu nizsie: www.ephoto.sk/forum/12/6701/navod-pre-uniwb-na-d700/strana-1/
pozriem, dakujem
 
pene
2011-12-31 05:23:55+01
príspevok od: inkubbus
no super! a uz si plnohodnotny fotograf
prosim, nerob si zo mna srandu. Mozno sa picture control zdaju niekomu zbytocne. Ale mne nie. Ked idem fotit napr. do prirody a urobim povedzme 200 snimok, osobne nemam chut kazdu upravovat v PC. S LandScape mam vsetky snimky okamzite celkom pouzitelne, staci vyuzit Instant JPEG from RAW a dat ich na web pre priatelov. A tych par vydarenejsich snimok potom upravit v PC. Toto je moje momentalne vyuzivane workflow. Kazdy pracuje inak. Ja sa snazim vytvorit technicky co najlepsiu fotku uz vo fotoaparate. Neviem ci je to optimalne a spravne rieenie. Som samouk a robim to takto
 
pene
2011-12-31 05:23:58+01
príspevok od: inkubbus
no super! a uz si plnohodnotny fotograf
prosim, nerob si zo mna srandu. Mozno sa picture control zdaju niekomu zbytocne. Ale mne nie. Ked idem fotit napr. do prirody a urobim povedzme 200 snimok, osobne nemam chut kazdu upravovat v PC. S LandScape mam vsetky snimky okamzite celkom pouzitelne, staci vyuzit Instant JPEG from RAW a dat ich na web pre priatelov. A tych par vydarenejsich snimok potom upravit v PC. Toto je moje momentalne vyuzivane workflow. Kazdy pracuje inak. Ja sa snazim vytvorit technicky co najlepsiu fotku uz vo fotoaparate. Neviem ci je to optimalne a spravne rieenie. Som samouk a robim to takto
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()