Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Príroda s D3100, farby

Delia
2012-01-02 11:45:23+01
Dobrý deň, mám tak trochu problém, keď fotím v prírode. Neviem totiž, ako dosiahnuť verné farby aj prírody a zároveň aj neba tak, aby bolo dobre vidno napr. kresbu stromov a tiež modré nebo. Buď som totižto mohla mať na fotografii jasné modré nebo a tmavý les alebo zreteľný les a prepálené nebo. Viete mi nejak poradiť ako sa tomuto vyhnúť už pri fotení alebo prípadne ako takúto fotografiu upraviť v editore tak, aby boli všetky farby v poriadku? Vďaka za vaše rady
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-02 11:51:33+01
príspevok od: Delia
Dobrý deň, mám tak trochu problém, keď fotím v prírode. Neviem totiž, ako dosiahnuť verné farby aj prírody a zároveň aj neba tak, aby bolo dobre vidno napr. kresbu stromov a tiež modré nebo. Buď som totižto mohla mať na fotografii jasné modré nebo a tmavý les alebo zreteľný les a prepálené nebo. Viete mi nejak poradiť ako sa tomuto vyhnúť už pri fotení alebo prípadne ako takúto fotografiu upraviť v editore tak, aby boli všetky farby v poriadku? Vďaka za vaše rady
Prechodový ND filter alebo technika HDR. A to nie je o farbach ale o expozicii.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-02 11:53:46+01
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/fotografovanie-prirody/

No a okrem fotoskoly sa musis naucit aj jedno, co vela fotografov nerado pocuje. Velkym umenim je vediet, kedy nestlacit spust. Nie za kazdych podmienok mozes urobit dobru fotografiu. Nepomaha ziadna technika, len trpezlivost. Pockat na dobre svetlo.
 
Delia
2012-01-02 11:56:25+01
príspevok od: Karol Srnec
Prechodový ND filter alebo technika HDR. A to nie je o farbach ale o expozicii.
Ďakujem. A čo sa týka clony a expozičného času.. Vyššia clona a dlhší expozičný čas?
 
martin9113
2012-01-02 11:57:28+01
príspevok od: Delia
Ďakujem. A čo sa týka clony a expozičného času.. Vyššia clona a dlhší expozičný čas?
skus najskor fotoskolu- ale clonu do 16. a cas uvidis aky ti dovoli dat.
 
Krtko fotografom
2012-01-02 12:01:47+01
Karol ti radi velmi dobre, ale este jednu vec si musis uvedomit, neexistuje taka "technika", ktora by mala taky dynamicky rozsah, ako ludske oko. Preto mas oblohu prepalenu, a zretelny les, alebo naopak. Tvojmu problemu skor pomoze HDR.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-02 12:02:57+01
príspevok od: Delia
Ďakujem. A čo sa týka clony a expozičného času.. Vyššia clona a dlhší expozičný čas?
Nie. Nema to nic spolocne s casom a clonou. Ide o dynamicky rozsah sceny, ktory je mimo dynamickeho rozsahu snimaca. Funguju na to tri veci: prechodak, HDR, fotit inokedy.
 
wayne
2012-01-02 12:22:37+01
alebo mozes merat expoziciu podla neba a les vytiahnut z tienov rawu... nebude to take elegantne ako prechodak alebo HDR, no detailov sa da vytiahnut prekvapivo vela... experimentuj, nenechaj sa odradit prvym neuspechom.
 
Barny
2012-01-02 12:27:42+01
ked by som nechcel pouzit HDR pomoze aj "exposure blending" ?
 
LastHit
2012-01-02 12:48:28+01
Ak nefotis do RAW, tak skus a skus sa vyhrat s fotkou v editore. Sama zistis, kde ta uz zacina obmedzovat a kde to staci. Potom skusit techniku HDR a zainvestovat do filtra. Nic z toho ti nebude na skodu a ked si skusis tu istu scenu odofit viac krat pri roznom svetle, zistis ze aj to svelto je stale ine a niekedy pomoze a niekedy nie. Zo zlych fotiek sa clovek uci
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()