Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D5100 a Sandisk Extreme HD 16 GB problem

gyures001
2012-01-12 23:14:22+01
Hi all,

som tu novy a dnes mi dosla zrkadlovka Nikon D5100. Objednal som si k tomu Sandisk Extreme HD video 16 GB ako mi poradili. Vlozil som kartu spravil som asi 10 fotiek - parada. Po druhom zapnuti vypisal fotak ze -NO SD CARD INSERTED ! Opatovne som vypinal zapinal , vybral som kartu dal naspat. Ked to naskocili ze spoznal kartu tak som mohol spravit par zaberov a zas -NO SD CARD.......

Googlis som a nasiel ze vraj treba upgradovat na verziu 1.01

Robili ste niekdo uz upgrade, je to bezpecne ? nechcem poslat ani den stary fotak do vecnych lovist , pomohlo to ? som tu jediny kto ma problemy s touto kartou ?
 
wlad
2012-01-12 23:27:57+01
Dnes uz aj fotaky su male pocitace, a casto sa stava ze treba ich softver aktualizovat. Nie je to absolutne ziaden problem.
Ak by sa aj pocas aktualizacie nieco pokazilo, mas zaruku, na ktoru aktualizacia firmveru nema absolutne ziadny vplyv - ved je to len oprava vadneho softveru - vydana priamo vyrobcom.

Moju D7000 aktualizujem zakazdym ked vyjde novy FW. Zatial teda tusim 2 alebo 3 krat.
 
gulycka
2012-01-12 23:29:45+01
Zdravim.
Na tvojom mieste by som skusil kartu v nejakom inom ziariadeni, citacka kariet, iny fotak, hocico, nech si odtestujes, ci je chyba v karte alebo vo fotaku... A resp mozes skusit nejaku inu kartu ak mas po ruke, napr aj nejake micro SD s redukciou dat do fotaku, ci sa ti problem bude opakovat. Pochybujem, zeby to riesil upgrade firmwaru fotaku. Idealne by bolo, keby bola karta chybna, si ju daj vyreklamovat a mas to vyriesene
 
lacikam
2012-01-12 23:30:06+01
Každopádne najprv vložiť kartu a sformátovať foťákom. Potom, ak nepomôže, skúsiť inú kartu. Ak sa nemýlim do 5100vky ide SDčka, takých nájdeš v okolí dosť. Ak to s inou kartou robiť nebude, môže byť vadná karta, event. môžeš pozrieť či existuje nejaký zoznam kompatibilných kariet. Ak to bude robiť stále aj s inou kartou, bude problém vo fotoaparáte. Čo myslíš tým :"upradovať na verziu 1.01"?
Prehrať novší firmware? Vyjadruj sa presne, inak sú rady ťažké. Každá verzia firmware od výrobcu obsahuje v popise, aké chyby odstraňuje, čo vylepšuje, prípadne akú funkciu pridáva. Na stránke výrobcu pohľadaj, či prehranie firmware je porušením záruky. Predpokladám, že nie.
 
gyures001
2012-01-12 23:30:40+01
príspevok od: wlad
Dnes uz aj fotaky su male pocitace, a casto sa stava ze treba ich softver aktualizovat. Nie je to absolutne ziaden problem.
Ak by sa aj pocas aktualizacie nieco pokazilo, mas zaruku, na ktoru aktualizacia firmveru nema absolutne ziadny vplyv - ved je to len oprava vadneho softveru - vydana priamo vyrobcom.

Moju D7000 aktualizujem zakazdym ked vyjde novy FW. Zatial teda tusim 2 alebo 3 krat.
dakujem wlad, tak idem do toho.
 
gyures001
2012-01-12 23:36:08+01
2 lacikam : sorry, myslel som nahrat novsi firmware

na stranke je :

Modifications enabled with firmware A:1.01 / B:1.01

An error where the card may not have been recognized when some memory cards were used has been addressed.
When Selective color from the retouch menu is performed on a picture taken with the image quality set to NEF (RAW)+JPEG and an image size of M or S, the edges of the image may not have changed color. This issue has been resolved.
When Metering was set to Matrix metering, the exposure mode set to M (Manual), and the HDR exposure differential set to Auto, the exposure differential was fixed at a value equivalent to 2 EV. This has been changed to enable automatic adjustment of exposure differential so that it is appropriate for the scene

 
shunter
2012-01-12 23:38:20+01
ja mam k mojmu Nikonu D5100 SanDisk 8 GB extreme kupenu pred pol rokom a vsetko funguje. Asi tyzden mam 16 GB a robi mi to iste-raz 2 fotky, inokedy 50. ale tiez mi ju takto vypina. Ale robi mi to aj v externej citacke, aj v notebooku. Cize ju idem reklamovat. Odporucam odskusat a a potom riesit.
 
alexo75
2012-01-13 01:09:12+01
Zdravím páni.
Ja mám od 7/2011 tiež D5100 od začiatku používam menej značkovú SDHC TRANSCEND 16GB Classe 6. Žiadne problémy som nemal. RAW v plnom rozlišení v pohode a aj FullHD video stíha.

Tiež sa prikláňam k vadnej karte. Takže značka nemusí byť vždy výhrou.
 
gyures001
2012-01-13 06:17:12+01
na nemenovanych strannkach v diskusii som sa docital ze ani reklamacia a vymena na novu kartu nepomohlo. Problem sa zopakoval. Jedine co odporucali bol novy firmware a nebol to jediny pripad co sa stazoval na tuto kombinaciu. Ja asi skusim ten firmware , ja to asirychlejsie riesenie ako cakat na reklamaciu
 
wlad
2012-01-13 09:15:05+01
príspevok od: gyures001
na nemenovanych strannkach v diskusii som sa docital ze ani reklamacia a vymena na novu kartu nepomohlo. Problem sa zopakoval. Jedine co odporucali bol novy firmware a nebol to jediny pripad co sa stazoval na tuto kombinaciu. Ja asi skusim ten firmware , ja to asirychlejsie riesenie ako cakat na reklamaciu
lol, to este stale cakas ci neobjavis nejake ine riesenie ?

Mas prilis velky respekt pred firmverom - je to len ovladaci softver, aky je dnes uz v kazdom druhom zariadeni, a vsade sa bezne aktualizuje. Navyse ked ma zariadenie vlastnu bateriu a nehrozi ani potencialny vypadok prudu, tak naozaj nie je co riesit.

 
bubu1687
2012-01-13 12:55:47+01
a ked urobim ten update na d3100 len tak co mi to prinesie? resp nic nepokazi?
 
netmouse
2012-01-13 13:00:48+01
no Update na 5100 je na 5100 nie ja 3100 ... kolega ma ten isty problem s SD 16GB ale ma 3100 ... ja by som sa obratil na hotline nikon s otazkou ci je to zname a kedy bude update na 3100 ktory riesi tento problem ... urcite nie FW z 5100 na 3100
 
bubu1687
2012-01-13 13:01:07+01
príspevok od: bubu1687
a ked urobim ten update na d3100 len tak co mi to prinesie? resp nic nepokazi?
resp pomeni mi to nejake nastavenia?ostane mi jazyk CZ vo fotaku atd? bo ja tymto veciam nerozumiem...
 
netmouse
2012-01-13 13:07:28+01
príspevok od: bubu1687
resp pomeni mi to nejake nastavenia?ostane mi jazyk CZ vo fotaku atd? bo ja tymto veciam nerozumiem...
no Update na 5100 je na 5100 nie ja 3100 ... kolega ma ten isty problem s SD 16GB ale ma 3100 ... ja by som sa obratil na hotline nikon s otazkou ci je to zname a kedy bude update na 3100 ktory riesi tento problem ... urcite nie FW z 5100 na 3100

skor nepojde vobec ....
 
bubu1687
2012-01-13 13:42:02+01
príspevok od: netmouse
no Update na 5100 je na 5100 nie ja 3100 ... kolega ma ten isty problem s SD 16GB ale ma 3100 ... ja by som sa obratil na hotline nikon s otazkou ci je to zname a kedy bude update na 3100 ktory riesi tento problem ... urcite nie FW z 5100 na 3100

skor nepojde vobec ....
ty si asi nepochopil co sa pytam....ja neviem jaku verziu tam mam teraz ale na stranke nikomu je ako aktualna 1.01 tak sa pytam ci ked ju tam dam (nemam ziadnu chybu) ze co mi to prinesie alebo ci je to len na odtranenie chyb alebo mi to daco daco navyse
 
S3030150
2012-01-13 13:43:43+01
príspevok od: bubu1687
resp pomeni mi to nejake nastavenia?ostane mi jazyk CZ vo fotaku atd? bo ja tymto veciam nerozumiem...
ak ti vadi, ze nemozes pouzivat fotoaparat, tak chod na stranku "https://nikoneurope-cz.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/50695/kw/D5100" a postupuj podla pokynov vyrobcu. a ak ti nevadi, ze fotoaparat pouzivat nemozes, tak ho odloz do skrinky a pokecaj si na fore. nic ti nezmizne, nic sa nepokazi, vsetko je napisane na tej stranke aj s postupom.
 
S3030150
2012-01-13 13:45:30+01
príspevok od: gyures001
na nemenovanych strannkach v diskusii som sa docital ze ani reklamacia a vymena na novu kartu nepomohlo. Problem sa zopakoval. Jedine co odporucali bol novy firmware a nebol to jediny pripad co sa stazoval na tuto kombinaciu. Ja asi skusim ten firmware , ja to asirychlejsie riesenie ako cakat na reklamaciu
https://nikoneurope-cz.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/50695/kw/D5100

instaluj, alebo ho vrat do obchodu, tu na fore ti to nikto nevyriesi. ak mam byt uprimny, nerozumiem, na co cakas
 
S3030150
2012-01-13 13:46:39+01
príspevok od: bubu1687
resp pomeni mi to nejake nastavenia?ostane mi jazyk CZ vo fotaku atd? bo ja tymto veciam nerozumiem...
sorry, 3100 je tu: https://nikoneurope-cz.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/48364/kw/D3100
 
bubu1687
2012-01-13 13:47:49+01
príspevok od: netmouse
no Update na 5100 je na 5100 nie ja 3100 ... kolega ma ten isty problem s SD 16GB ale ma 3100 ... ja by som sa obratil na hotline nikon s otazkou ci je to zname a kedy bude update na 3100 ktory riesi tento problem ... urcite nie FW z 5100 na 3100

skor nepojde vobec ....
a respci mi to neda prec cestinu
 
S3030150
2012-01-13 13:48:14+01
príspevok od: bubu1687
a ked urobim ten update na d3100 len tak co mi to prinesie? resp nic nepokazi?
urobi to presne to, co je napisane na stranke nikonu:

U firmwaru A a B verze 1.01 byla provedena následující vylepšení.

- Ve spodní části snímků pořízených při použití vysokých citlivostí ISO po fotografování v režimu živého náhledu nebo po dlouhodobějším záznamu videosekvencí se vyskytoval purpurový závoj. Výskyt tohoto purpurového závoje byl redukován.
- Při přehrávání snímků pořízených s použitím sériového snímání v režimu živého náhledu se ve velmi ojedinělých případech některé z těchto snímků nezobrazovaly správně. Tento problém byl odstraněn.
- Při fotografování v režimu živého náhledu a nastavení položky Režim činnosti zaostřovacích polí na Sledování objektu docházelo ve velmi ojedinělých případech ke změně zaostřovacího pole po výběru objektu určeného ke sledování. Tento problém byl odstraněn.
- Při přehrávání snímků upravovaných pomocí retušovacích funkcí fotoaparátu v režimu přehrávání podle kalendáře byly snímky přiřazeny k jednotlivým datům ne podle data pořízení, ale podle data jejich úprav. Tento problém byl odstraněn.
- Při jemném doladění vyvážení bílé barvy u snímků RAW vytvořených pomocí funkce prolínání snímků ve fotoaparátu s využitím softwaru Capture NX2 nebo ViewNX 2 získaly snímky purpurový závoj. Tento problém byl odstraněn.
- Byla opravena část chybového hlášení zobrazovaného v případě nemožnosti aktivace režimu živého náhledu při zjištění vysoké teploty vnitřních obvodů fotoaparátu.
- Při nastavení položky Redukce šumu v menu fotografování na Zapnuto pracuje přístroj následovně.
Redukce šumu je prováděna při použití všech citlivostí ISO. Redukce šumu je efektivní zejména při použití vysokých citlivostí ISO. V průběhu zpracování snímků pro redukci šumu bliká na displeji v hledáčku nápis „Job nr“. Další snímky lze zhotovit až po zmizení nápisu „Job nr“. Čas potřebný pro redukci šumu je zhruba ekvivalentní času závěrky použitému při expozici daného snímku. Zpracování snímků pro redukci šumu je prováděno ihned po expozici ve všech níže uvedených situacích.
- Při použití delších časů závěrky než cca 8 s.
- Při fotografování s využitím vysokých citlivostí ISO a vysoké teplotě uvnitř fotoaparátu.
V souladu s těmito modifikacemi byl upraven obsah nápovědy zobrazované pro položku Redukce šumu v menu fotografování.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()