Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D90 - vybíjanie batérie

oniko
2012-06-10 20:24:35+02
Ahojte, dnes som začal mať problémy s mojim nikonom D90. Včera som si nabil dve baterky, jednu vložil do foťáku a druhú mal v zálohe. Dnes som šiel fotiť a zistil som že baterka vo foťáku je uplne vybitá. Tak som vložil druhú a odfotil zopár záberov. Foťák som vypol a teraz som šiel si pozrieť fotky a zistil som že baterka je opäť vybitá.

Všimol som si na foťáku, že keď vypnem foťák, tak začne nepravidelne blikať zelená LEDka vpravo dole. Taktiež som si všimol že to robí len ak je karta vo foťáku.

Skúšal som aj druhú kartu, aj nanovo formátovať obe a stale to robí, viete mi niekto poradiť čo by to mohlo byť?
 
Misoo79
2012-06-10 20:51:03+02
príspevok od: oniko
Ahojte, dnes som začal mať problémy s mojim nikonom D90. Včera som si nabil dve baterky, jednu vložil do foťáku a druhú mal v zálohe. Dnes som šiel fotiť a zistil som že baterka vo foťáku je uplne vybitá. Tak som vložil druhú a odfotil zopár záberov. Foťák som vypol a teraz som šiel si pozrieť fotky a zistil som že baterka je opäť vybitá.

Všimol som si na foťáku, že keď vypnem foťák, tak začne nepravidelne blikať zelená LEDka vpravo dole. Taktiež som si všimol že to robí len ak je karta vo foťáku.

Skúšal som aj druhú kartu, aj nanovo formátovať obe a stale to robí, viete mi niekto poradiť čo by to mohlo byť?
Nuž, buď bude chyba v baterke, alebo vo foťáku Keďže sa to stalo s dvoma baterkami, je malá šanca, že by boli obidve príliš staré (či?...To musíš vedieť ty). Mne niečo podobné začal robiť fuji s9600, ale neriešil som to, keďže to bolo tesne pred kúpou D7000. Skús ho aj s baterkami poslať do servisu, hold na fóre to nevyriešime a doma to asi tiež neopravíš.
 
oniko
2012-06-10 20:52:52+02
Baterkami to nebude isto, lebo očividne ich čosi poriadne vybíja, nakoľko su vždy teplé. Ja som len chcel vedieť či nemá niekto stým skúsenosť, koľko stála oprava a tak podobne.
 
Emilio
2012-06-10 21:12:54+02
Tá ledka bliká pri zapisovaní dát na kartu. Prečo bliká aj pri vypnutom aparáte je mi záhadou. Skús pozrieť či sa ti nedostalo čosi do slotu na karty / vlhkosť? / a reset do továrenského nastavenia, ak to nepomôže tak asi servis.
 
oniko
2012-06-10 21:18:21+02
Reset foťaku som skúšal, aj formát karty. keď je karta vonku, všetko je OK akonahle je vo foťaku a foťak je vypnuty strašne rýchlo sa vybíja a blika ta ledka
 
inkubbus
2012-06-10 21:23:04+02
príspevok od: oniko
Reset foťaku som skúšal, aj formát karty. keď je karta vonku, všetko je OK akonahle je vo foťaku a foťak je vypnuty strašne rýchlo sa vybíja a blika ta ledka
problém bude v karte alebo v slote. vyskúšaj inú kartu. ak to bude robiť aj s ňou, tak je to slot.
 
oniko
2012-06-10 21:24:14+02
A v tom prípade asi len servis že?
 
inkubbus
2012-06-10 21:29:44+02
príspevok od: oniko
A v tom prípade asi len servis že?
neviem... skús tam potom strčiť šrobovák či sa to nespraví
 
oniko
2012-06-10 21:41:31+02
No vtipne, aspon sa človek zasmeje ked sa už všetko sere.
 
stano.stano
2012-06-10 21:47:49+02
1. A nemoze byt blba nabijacka? Po nabiti ukazuje plne baterky?
2. V menu sa da pozriet stava - "zivotnost" baterky
 
oniko
2012-06-10 21:50:36+02
Baterky su podla fotaku v poriadku, to som pozeral, keby to bolo baterkami asi by nepravidelne neblikala zelena ledka aj pri vypnutom fotaku,
 
Maco6071
2012-06-10 22:41:42+02
Rovnaky problem som pred nejako dobou riesil aj ja:
www.ephoto.sk/forum/12/8502/d90-blikanie-diody-zapisu-na-karty-po-vypnuti-bglod/strana-1/

Na webe to nazvali BGLOD a riesenie je len vymena niektorej z dosiek vo fotaku. Doma s tym nic nespravis, musis to dat do servisu.

Asi som ta nepotesil, ale ina cesta nie je.
 
oniko
2012-06-10 22:45:58+02
príspevok od: Maco6071
Rovnaky problem som pred nejako dobou riesil aj ja:
www.ephoto.sk/forum/12/8502/d90-blikanie-diody-zapisu-na-karty-po-vypnuti-bglod/strana-1/

Na webe to nazvali BGLOD a riesenie je len vymena niektorej z dosiek vo fotaku. Doma s tym nic nespravis, musis to dat do servisu.

Asi som ta nepotesil, ale ina cesta nie je.
A nevieš aka je približná cena opravy? Ty si to platil? alebo si to mal v záruke?
 
Maco6071
2012-06-11 08:48:09+02
príspevok od: oniko
A nevieš aka je približná cena opravy? Ty si to platil? alebo si to mal v záruke?
Fotak je este v zaruke. Neviem teda cenu.
Trvalo to 3 tyzdne, co je vraj standard prazskeho Nikonu. V pripade pozaruky by som skusil oslovit servis vo Viedni.

Ak nieco zistis, daj vediet.
 
oniko
2012-09-24 21:56:20+02
príspevok od: Maco6071
Fotak je este v zaruke. Neviem teda cenu.
Trvalo to 3 tyzdne, co je vraj standard prazskeho Nikonu. V pripade pozaruky by som skusil oslovit servis vo Viedni.

Ak nieco zistis, daj vediet.
Takže foťák som zaniesol do servisu, kde som dostal takéto vyjadrenie:
Servicepauschale
voll geladener Akku nach ca. 15 Minuten leer. Hauptschalter instand setzen, Bajonett und Rückwandgummierung erneuern, Auflagemaß und Autofokus justieren, Firmwarestand aktualisieren und Funktion überprüfen.
Oprava hlavneho vypinaca,vymena bajonetu a gumovych casti zadnej steny,
nastavenie bodu zaostrenia objektivu,aktualizacia softveru.

Cena € 251,83

Tak teraz fakt neviem či to je ozaj len v tom vypínači, a ak hej či by som si ho nevymenil aj sam , na ebay stojí 9eur a výmena je cca 10 minut, to mi potvrdil al Martinak z NZ, len sa mi to nezdá, že by to bolo len v tom, lebo cely zdroj aj vsetko je ovladane cez cpu softwarovo. tak neviem co teraz spravit
 
Emilio
2012-09-24 22:48:12+02
príspevok od: oniko
Takže foťák som zaniesol do servisu, kde som dostal takéto vyjadrenie:
Servicepauschale
voll geladener Akku nach ca. 15 Minuten leer. Hauptschalter instand setzen, Bajonett und Rückwandgummierung erneuern, Auflagemaß und Autofokus justieren, Firmwarestand aktualisieren und Funktion überprüfen.
Oprava hlavneho vypinaca,vymena bajonetu a gumovych casti zadnej steny,
nastavenie bodu zaostrenia objektivu,aktualizacia softveru.

Cena € 251,83

Tak teraz fakt neviem či to je ozaj len v tom vypínači, a ak hej či by som si ho nevymenil aj sam , na ebay stojí 9eur a výmena je cca 10 minut, to mi potvrdil al Martinak z NZ, len sa mi to nezdá, že by to bolo len v tom, lebo cely zdroj aj vsetko je ovladane cez cpu softwarovo. tak neviem co teraz spravit
Teda nerozumiem jednému: na opravu vypínača je potrebné nastavenie autofokusu a natiahnutie nového firmware? Trocha si asi chceli privyrobiť na nás Slovákoch odkázaných na Prahu a Viedeň. Jednoducho pre Nikon je Slovensko malé a nezaujímavé, až na tých pár profíkov, ktorí cez registráciu majú určité výhody.
 
oniko
2012-09-25 06:10:39+02
Presne tak, len teraz fakt neviem či to je ozaj len vadný vypínač, a to nastavovanie je len kvôli tomu aby zarobili, alebo tam je niečo viac a do vyjadrenia dali len vadný vypínač
 
KESKOSENI
2012-09-25 08:36:02+02
príspevok od: oniko
Takže foťák som zaniesol do servisu, kde som dostal takéto vyjadrenie:
Servicepauschale
voll geladener Akku nach ca. 15 Minuten leer. Hauptschalter instand setzen, Bajonett und Rückwandgummierung erneuern, Auflagemaß und Autofokus justieren, Firmwarestand aktualisieren und Funktion überprüfen.
Oprava hlavneho vypinaca,vymena bajonetu a gumovych casti zadnej steny,
nastavenie bodu zaostrenia objektivu,aktualizacia softveru.

Cena € 251,83

Tak teraz fakt neviem či to je ozaj len v tom vypínači, a ak hej či by som si ho nevymenil aj sam , na ebay stojí 9eur a výmena je cca 10 minut, to mi potvrdil al Martinak z NZ, len sa mi to nezdá, že by to bolo len v tom, lebo cely zdroj aj vsetko je ovladane cez cpu softwarovo. tak neviem co teraz spravit
Matunak z NZ......
 
oniko
2012-09-25 08:57:18+02
Tam som volal, a povedal že podla neho to neni len vo vypinaci, lebo cely zdroj aj napajanie foatku riadi procesor, a ze cena by zodpovedala vymene celej hlavnej dosky, Ze ak chcem vypinac mi vymeni za 50€ zovsetkym, ale ze on si mysli ze to bude v doske a to urobia len vo Viedni
 
oniko
2012-09-27 13:20:06+02
Tak som si dal tu námahu, znova tam zašiel, a spýtal sa priamo technika, či skutočne vybíjanie baterky spôsobuje len hlavný vypínač, alebo či je tam aj nejaka iná vada. Tak mi povedal, že áno, stačí opraviť hlavný vypínač, ktorý má zrejme zvod voči zemi vo vypnutej polohe, a fotoaparát bude fungovať v poriadku, ale že zistili ohnutý bajonet, čo sa mi ale nezdá, podla mna len chceli zarobiť na kalibrácii a výmene bajonetu, lebo nikdy som nemal problem s nasádzaním objektívu, ani so zaostrovaním. Tak uvidím. Ale nenechám to tam opravovať, urobím si to sám tú výmenu vypínača
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()