Hore
Fórum » Canon fórum
 

canon 6d odstupom casu

tonyskot
2014-12-19 07:44:15+01
Ahojte aky mate nazor a skusenosti s C 6d odstupom casu klady nedostatky praktycke skusenosti
 
bear
- moderator
2014-12-19 08:06:52+01
Pouzivam ho ako doplnkovy fotak k 5D mark III. Ked pouzivam oba fotaky sucasne, 6D ide na objektiv s kratsim ohniskom, kde je vacsia hlbka ostrosti a nie su az take vysoke naroky na AF ako pri teleobjektive, alebo dlhsom svetelnom portretnom objektive. Pri tomto style pouzitia je zaostrovanie spolahlive. Pouzivam ho aj pri skupinovych fotkach, z nadhladu/podhladu s monopodom, kde si viem cez telefon skontrolovat kompoziciu (ciastocne to nahradza/rozsiruje moznosti co ponuka vyklopny displej). S obrazovou kvalitou som spokojny.
 
Tibor78
2014-12-19 09:21:11+01
príspevok od: bear
Pouzivam ho ako doplnkovy fotak k 5D mark III. Ked pouzivam oba fotaky sucasne, 6D ide na objektiv s kratsim ohniskom, kde je vacsia hlbka ostrosti a nie su az take vysoke naroky na AF ako pri teleobjektive, alebo dlhsom svetelnom portretnom objektive. Pri tomto style pouzitia je zaostrovanie spolahlive. Pouzivam ho aj pri skupinovych fotkach, z nadhladu/podhladu s monopodom, kde si viem cez telefon skontrolovat kompoziciu (ciastocne to nahradza/rozsiruje moznosti co ponuka vyklopny displej). S obrazovou kvalitou som spokojny.
Zaostrovanie spolahlive...myslel si tym zaostrovanie inymi nez centralnym bodom?Ci je aj ten centralny bod s dlhsimi ohniskami nespolahlivy?Dakujem
 
bear
- moderator
2014-12-19 10:06:22+01
príspevok od: Tibor78
Zaostrovanie spolahlive...myslel si tym zaostrovanie inymi nez centralnym bodom?Ci je aj ten centralny bod s dlhsimi ohniskami nespolahlivy?Dakujem
Ak je mala hlbka ostrosti, tak sa na 6D snazim pouzivat primarne stredovy bod. Ak clonim na f/4 tak uz neriesim ktory bod pouzivam. Nie ze by ostrili zle, ale viac doverujem AF systemu na 5D3.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2014-12-19 19:00:50+01
študenti ho majú niektorí a je to skvelý foťák - určite lepší ako 5D2. A keby som znovu kupoval foták kupim radsej 6D namiesto 5D3 kvoli Wifi a menšiemu telu a za ušetrenú 1000cku môžem ísť na dva týždne na dovolenku. Stredový AF bod je mega spoľahlivý. V reale je to 6D lepšie ako na papieri...
 
Roman Point
2014-12-19 20:00:25+01
Ak nepríde 6d II tak idem do tejto starej. To som už pevne rozhodnutý len chcem ešte počkať či nové 6D aspoň podľa prvých testov bude minimálne tak dobré ako jeho prvá verzia.. No týmto fotakom človek chybu nespraví. Nie je to určené na športovú fotografiu a všetko ostatné zvládne aj keď má "len" 11 ostriacich bodov. btw. začínal som zo 600D ten ich mal 9 a nijak mi to nevadilo a ani neobmadzovalo.
 
tonyskot
2014-12-19 20:08:46+01
vdaka za vase komenty som Pentaxista ale ta lod sa nejako potapa a chcem prejst na Canon a prave ta 6 d ma zaujala
 
Tibor78
2015-01-16 07:39:35+01
Zdravim, prosim vas akym sposobom sa u vas prejavuje aktivna Long Expo Noise redukcion? U mna ak nastavim napr. Auto, tak mozem robit expo dlhe 6s alebo aj 15s, ale vzdy po uplynuti daneho casu urobi "daco" navrh iba cca 1s a nie ako si myslim ze by to malo robit - rovnaku dobu teda 2x6s resp. 2x15s
Ps. fotky s dlhou expo ale nemam zasumene.
 
Roman Point
2015-01-16 08:44:19+01
príspevok od: Tibor78
Zdravim, prosim vas akym sposobom sa u vas prejavuje aktivna Long Expo Noise redukcion? U mna ak nastavim napr. Auto, tak mozem robit expo dlhe 6s alebo aj 15s, ale vzdy po uplynuti daneho casu urobi "daco" navrh iba cca 1s a nie ako si myslim ze by to malo robit - rovnaku dobu teda 2x6s resp. 2x15s
Ps. fotky s dlhou expo ale nemam zasumene.
Podla môjho názoru to nemá spraviť rovnakú dlžku pre odstránenie šumu ako bola dlžka expozície fotografie. Podľa mna spraví tak dlhú ako potrebuje pre výpočet odstránenia šumu.
Ja mám 7D a pri 30sec. expo spraví raz 20sec. raz 15sec. a raz mi robilo aj minútu. Neviem či záleží aj od zaplnenia/rýchlosti pamäťovej karty.Myslím si že nie je podmienka aby sa čas expo rovnal času analízy dát pre odstránenie šumu..
Ale všimol som si to aj ja presne to na čo sa pýtaš.
 
xmizux
2015-01-23 11:10:00+01
Nazdar chcem sa opýtať či mi neviete poradiť... pri zapnutí alebo vypnutí foťaku v ňom dačo 2krat slabo pipne alebo vydá taký zvláštny zvuk neviem ho opísať ani prirovnať k niečomu...co by to mohlo byt?
 
perf
2015-01-23 11:44:44+01
Nemôže to byť vybračné čistenie snímača?
 
rk.
2015-01-23 14:41:25+01
príspevok od: xmizux
Nazdar chcem sa opýtať či mi neviete poradiť... pri zapnutí alebo vypnutí foťaku v ňom dačo 2krat slabo pipne alebo vydá taký zvláštny zvuk neviem ho opísať ani prirovnať k niečomu...co by to mohlo byt?
Uplne bezna vec - ultrazvukove cistenie snimaca od prachu. Pri vypinani by sa ti v tom momente dokonca na displayi mala zobrazit hlaska "cleaning sensor" .
 
Dakuwaqua
2015-02-25 15:50:52+01
Prosím Vás, máte niekto skúsenosť ako sa chytá autofokus 6D napríklad pri hre detí. Dajú sa používať aj krajné body, alebo je použiteľný hlavne ten stredný. Samozrejme rátam s tým, že bude na mne udržať vybraný bod na motíve. Ide mi hlavne o to či tie krajné stíhajú za denného svetla rôzny náhodilý pohyb, alebo mám rátať s väčším percentom odpadu. Skúšal som 6D v obchode, ale takéto veci tam neodskúšam. Teraz fotím s 350D a začína ma obmedzovať hlavne autofokus a ISO. Dík za prípadnú odpoveď.
 
misor
2015-02-25 17:47:07+01
samozrejme, Stredovy bod je extra citlivý krajné su štandard, určite sa da na ne spolahnut za denneho svetla. Ak ta obmedzuje 350D tak 6D bude pre teba postup o niekoľko levelov vyššie.
 
tomasp1
2015-02-25 17:59:26+01
pri nízkom kontraste, pri protisvetle a pri znížených svetelných podmienkach na krajné nie je spoľah. stredový je 100%-ný

za tú cenu je to suprový foťák
 
MagickVamp
2015-02-25 18:49:56+01
príspevok od: Dakuwaqua
Prosím Vás, máte niekto skúsenosť ako sa chytá autofokus 6D napríklad pri hre detí. Dajú sa používať aj krajné body, alebo je použiteľný hlavne ten stredný. Samozrejme rátam s tým, že bude na mne udržať vybraný bod na motíve. Ide mi hlavne o to či tie krajné stíhajú za denného svetla rôzny náhodilý pohyb, alebo mám rátať s väčším percentom odpadu. Skúšal som 6D v obchode, ale takéto veci tam neodskúšam. Teraz fotím s 350D a začína ma obmedzovať hlavne autofokus a ISO. Dík za prípadnú odpoveď.
Kazde ostrenie je zavisle od svetla, v horsich podmienkach sa na kazdom fotaku ostrenie spomaluje, pripadne fotak nezaostri vobec. Stredovy bod 6D je tak dobry ze sa velmi silno prejavy ten kontrast v ostreni a subjektivne sa tak krajne zdaju slabe no nie su o nic horsie ako krajne body D610. Mne krajne stihaju psy pri hre cez den lavou zadnou. A k veceru mas istotu v stredovom, aku ti za tu cenu ziaden fotak neda. A dalsia vec su objektivy, ja fotim tamronom 24 - 70 F2,8 ale s kamosovim canonom 24 -70F2,8 je este rychlejsi. Takze je mozne ze ta skor bude limitovat objektiv ako telo.
 
Tibor78
2015-02-25 19:12:51+01
Dobre a ta spolahlivost resp nespolahlivost sa ako prejavuje?Fotak Ti zahlasi zaostrenie a napriek tomu po cvaknuti nie je ten bod dokonale zaostreny?Toto je ta nespolahlivost?
 
Roman Point
2015-02-25 19:17:18+01
príspevok od: Tibor78
Dobre a ta spolahlivost resp nespolahlivost sa ako prejavuje?Fotak Ti zahlasi zaostrenie a napriek tomu po cvaknuti nie je ten bod dokonale zaostreny?Toto je ta nespolahlivost?
Myslím si že iba prezoomuje z minima na maximum ako každý foťák ktorý nezaostrí
 
Dakuwaqua
2015-02-25 20:46:34+01
Chlapi dík moc za reakcie.
 
fomist
2015-02-26 10:09:33+01
Pred polrokom som "upgradoval" 5D Mkl novým 6D je rozhodne rýchlejší v ostrení a jeho 20Mpx mi úplne stačí aj na tlač veľkých fotiek. Akurát mi chýba keďže som strobista prípojka na ďalší externý blesk , čo je zboku 5D
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()