Hore
Fórum » Canon fórum
 

Počet cyklov uzávierky.

Weber
Weber 2014-12-26 08:46:42+01
Link na program k zisteniu počtov cyklov uzávierky k modelom Canon :
• Rebel XS / 1000D / Bozk F • Rebel XSi / 450D / Kiss X2 • Rebel T1i / 500D / bozk X3 • Rebel T2i / 550D / bozk X4 • Rebel T3 / 1100D / bozk X50 • Rebel T5 / 1200D / bozk X70 • Rebel T3i / 600D / bozk X5 • Rebel T4i / 650D / bozk X6i • Rebel T5i / 700D / bozk X7i • Rebel SL1 / 100D / bozk X7 • 40D • 50D • 60D • 70D • 7D • 6D • 5D Mark II 5D Mark III • • 1D Mark IV • 1D X • .

-1D C DIGIC II a duálny DIGIC III kamery nie sú podporované. Napríklad počet závierka nie je k dispozícii pre pôvodné 5D (Mark I), 1D Mark III, a 1Ds Mark III.

Link k stiahnutiu : http://www.eosmsg.com/eosmsg.exe

Treba pripojiť káblom fotoaparát,zapnúť,spustiť program/ najprv nainštalovať,je asi v japončine ale to nevadí len to odklikajte.
 
marianr
2022-07-21 16:14:19+02
daj fotografiu s exifom
 
gytheio
2022-07-21 17:03:31+02
Je to Canon R, musel som to zmensit nebralo mi to. Ked to z toho vycitas nahram sem foto aj z 6D.
 
rk.
2022-07-22 10:10:34+02
príspevok od: gytheio
Je to Canon R, musel som to zmensit nebralo mi to. Ked to z toho vycitas nahram sem foto aj z 6D.
V Canonoch pokial viem nie je pocet cyklov sucastou EXIFu (ako napr. pri Nikonoch a Sony). Tu vidno len typ (EOS R) a seriove cislo (konci 167, nezverejnujem cele).
 
gytheio
2022-07-22 11:27:08+02
príspevok od: rk.
V Canonoch pokial viem nie je pocet cyklov sucastou EXIFu (ako napr. pri Nikonoch a Sony). Tu vidno len typ (EOS R) a seriove cislo (konci 167, nezverejnujem cele).
To som videl tiez🙂 nemam tusenie preco sa to neda zistit.
 
lacikamo
2022-07-22 12:03:05+02
príspevok od: gytheio
Je to Canon R, musel som to zmensit nebralo mi to. Ked to z toho vycitas nahram sem foto aj z 6D.
- v tom obrázku nie sú žiadne informácie.. upni niekam nešahnutý súbor, príkladom upload priestoru môže byť fabke, ten tu dával .jpg v plnej veľkosti - v téme "Ostrenie na canon 250D."
 
gytheio
2022-07-22 16:32:35+02
príspevok od: lacikamo
- v tom obrázku nie sú žiadne informácie.. upni niekam nešahnutý súbor, príkladom upload priestoru môže byť fabke, ten tu dával .jpg v plnej veľkosti - v téme "Ostrenie na canon 250D."
Nahram to sem zajtra, mam nieco s internetom doma.
 
marianr
2022-07-22 21:40:36+02
príspevok od: gytheio
Je to Canon R, musel som to zmensit nebralo mi to. Ked to z toho vycitas nahram sem foto aj z 6D.
naozaj to tam nie je
 
gytheio
2022-07-23 13:38:34+02
príspevok od: lacikamo
- v tom obrázku nie sú žiadne informácie.. upni niekam nešahnutý súbor, príkladom upload priestoru môže byť fabke, ten tu dával .jpg v plnej veľkosti - v téme "Ostrenie na canon 250D."
Original jpg
 
oldbas
2022-07-23 19:18:32+02
Na Canon EOS R by mělo fungovat tohle https://www.camerashuttercount.com/
Bohužel pouze na jablku, ve Windows to nefunguje. V jednom inzerátu jsem viděl screan z Rka.
 
gytheio
2022-07-23 19:29:54+02
príspevok od: oldbas
Na Canon EOS R by mělo fungovat tohle https://www.camerashuttercount.com/
Bohužel pouze na jablku, ve Windows to nefunguje. V jednom inzerátu jsem viděl screan z Rka.
Jedine, ze by to tu niekto vyskusal kto ma jabko, stejne dakujem
 
lacikamo
2022-07-23 23:56:55+02
Čo emulovať OS? To by nešlo?
 
lacikamo
2022-07-24 00:00:05+02
Čoby nie..
 
gytheio
2022-07-24 09:51:29+02
príspevok od: lacikamo
Čoby nie..
Nemam tusenie co to je.
Predavam skoro vsetku moju techniku, povodne som si chcel nechat 3 objektivy RF 70-200 2,8, RF 14mm 2,8 a Sigma 35mm 1,4 art ale necham si iba 70-200. Predavam aj Canon R a 6D. V obchode mi ponukli ako protihodnotu R5 a pytali sa ma kolko maju nafotene tie fotoaparaty. S urcitostou viem, ze 6D nema viac ako 15 000 a R viac ako 10 000 co som im aj povedal, chcel som im to aj zdokladovat pritom to nepozadovali.
Zoberiem Canon R5 + RF 15-35 2,8 + RF 24-70 2,8. Toto + 70-200 sa zmesti do brasny a budem spokojny. teraz toho vsetkeho mam po celom byte co ma irituje.
Rad fotografujem, po tych rokoch uz viem co a ako chcem odfotit uz nepotrebujem experimentovat skusat rozne objektivy. Naposledy som si kupil Sigma 150-600 iba preto lebo som mal napady ktore som aj zrealizoval vydarili sa, ale tam to skoncilo. Fotografiou sa aj zivim a to ako to dokaze odfotit ta Sigma na 600mm to dokazem odfotit aj na 200mm a nasledne vyrobit v Ps. Nechcem mat doma sklad techniky ktoru nepouzivam.
 
lacikamo
2022-07-24 11:37:00+02
Emulator je program, ktorý umožní bežať na OS Windows (alebo aj opačne? na MAC OS) operačný systém INÝ virtuálne.. Teda, že sa správa, akoby bol Hardware a OS vzájomne kompatibilný, vrátane ovládačov a periférií.. V závislosti od pokročilosti, resp. zložitosti emulátoru - mám skúsenosti s WIN-WIN (slúži to na spúšťanie starších OS na modernejších HW strojoch, prípadne na spustenie starších hier, na testovanie HW aj SW..) - sa po inštalácii emulátoru vyhradí extra diskový priestor na ktorom sa nainštaluje iný OS, po korektnej inštálácii už len po spustení bootuješ iný OS na bežiacom systéme - ten má vlastný diskový priestor vyhradený pri konfigurovaní emulátoru.. Dnes už sú hojne rozšírené aj tzv. live inštalácie OS - v závislosti od zložitosti (a veľkostí) spustiteľné aj USB kľúča, ale to by som emulátorom nenazval, to je tak na vyskúšanie, obzretie grafického rozhrania a rozdielov. (ak niekde mám chybu- opravte ma, píšem len tak z hlavy, čo si pamatám)
Teda pre Teba by bol emulátor ideálna možnosť - beztak spoliehať sa na údaj, ktorý zistí niekto iný..
Naištaluješ, vyskúšaš, naučíš sa niečo nové. A budeš mať číslo "shutter count" zistené vlastnou cestou a "na istotu." (Ako sa len dá spoľahnúť na program)..
 
gytheio
2022-07-24 12:15:47+02
príspevok od: lacikamo
Emulator je program, ktorý umožní bežať na OS Windows (alebo aj opačne? na MAC OS) operačný systém INÝ virtuálne.. Teda, že sa správa, akoby bol Hardware a OS vzájomne kompatibilný, vrátane ovládačov a periférií.. V závislosti od pokročilosti, resp. zložitosti emulátoru - mám skúsenosti s WIN-WIN (slúži to na spúšťanie starších OS na modernejších HW strojoch, prípadne na spustenie starších hier, na testovanie HW aj SW..) - sa po inštalácii emulátoru vyhradí extra diskový priestor na ktorom sa nainštaluje iný OS, po korektnej inštálácii už len po spustení bootuješ iný OS na bežiacom systéme - ten má vlastný diskový priestor vyhradený pri konfigurovaní emulátoru.. Dnes už sú hojne rozšírené aj tzv. live inštalácie OS - v závislosti od zložitosti (a veľkostí) spustiteľné aj USB kľúča, ale to by som emulátorom nenazval, to je tak na vyskúšanie, obzretie grafického rozhrania a rozdielov. (ak niekde mám chybu- opravte ma, píšem len tak z hlavy, čo si pamatám)
Teda pre Teba by bol emulátor ideálna možnosť - beztak spoliehať sa na údaj, ktorý zistí niekto iný..
Naištaluješ, vyskúšaš, naučíš sa niečo nové. A budeš mať číslo "shutter count" zistené vlastnou cestou a "na istotu." (Ako sa len dá spoľahnúť na program)..
V starom pocitaci som mal program ktory mi povedal o fotoaparate vsetko, nikdy som tie informacie nepotreboval a pokial sa dobre pamatam pouzil som ho iba raz iba aby som ho vyskusal. Mam novy Pc, sice horsi ako ten predtym, ten program som si nenainstaloval lebo som nan zabudol, spomenul som si nan az teraz. Neviem ci by bolo pre mna idealne mat nainstalovany Emulator, za dva dni by som zabudol ako sa pouziva a aj to, ze ho vobec mam. Ja ked idem fotit velku akciu vzdy si musim zopakovat niektore funkcie na fotoaparate lebo na to nemam hlavu, vzdy ked idem fotit s Gopro 10 sa ucim manualne nastavovanie, starsie modely to mali jednoduchsie ale tento novy... pre mna katastrofa. Inac mam velmi dobru pamat ale nie na techniku alebo programy, teraz ma napadlo, ze Ps ovladam celkom slusne aj si vsetko pamatam
 
K1000
2022-07-25 15:45:12+02
príspevok od: lacikamo
Čoby nie..
Toto som skúšal (emulácia Mac OS na PC alebo na Linuxe), ale funguje to len ako koncept, že sa to dá. V praxi je to nepoužiteľné - chýbajú aj základné ovládače napríklad na zmenu rozlíšenia obrazovky, je to pomalé ako krv z nosa (a to aj na beštiálnom počítači)... jednoducho nepoužiteľné.

Iné emulácie používam bežne. Windows na Mac OS (Parallels), Windows na Windowse (VMWare), Linux na Windowse (VMWare). To funguje super dobre.

Škoda len, že Apple prešiel na vlastné procesry, lebo to znamená koniec Windowsu na Mac-u. Dá sa emulovať len špeciálna verzia Windowsu (Windows for ARM), ktorá si vyžaduje aj programy napísané pre architektúru ARM. Idú síce aj programy napísané pre Intel, ale to je potom ďalšia, druhá emulácia. Najprv emuluješ iný operačný systém (Windows) a v ňom potom ešte spúšťaš program pre inú inštrukčnú sadu (Intel). Emulácia v emulácii, ako vo filme Inception. Ešte aj to dokoca ide zázračne dobre, problém je ale v tom, že Windows for ARM nie je oficiálne podporovaný Microsoftom. Je to len Developer Preview verzia, čiže akási beta.

Tu som o tom kedysi zverejnil také malé skúšobné videjko: https://youtu.be/uVr6tMKAdts
 
K1000
2022-07-25 15:46:33+02
príspevok od: oldbas
Na Canon EOS R by mělo fungovat tohle https://www.camerashuttercount.com/
Bohužel pouze na jablku, ve Windows to nefunguje. V jednom inzerátu jsem viděl screan z Rka.
Funguje to aj z PC, aha ho! (foto v prílohe). Teraz som skúšal. Nikon D750.
 
K1000
2022-07-25 16:07:59+02
Ináč kto nemá Mac a chcel by len tak na skúšku, táto firma vám ho prenajme za 2,40 EUR + DPH za prvý deň (minimálny čas prenájmu), + 0,10 EUR (+ DPH) za každú ďalšiu hodinu po prvom dni

https://www.scaleway.com/en/hello-m1/

Desktop-as-a-Service (DaaS) - pripojíš sa naňho odkiaľkoľvek, z akéhokoľvek iného počítača alebo tabletu.
Už viackrát som si od nich takto prenajal, poskúšať nejaké veci na zopár dní. Majú len základný Mac Mini 8 GB RAM 256 GB SSD, ale aj to je dačo.

Títo majú aj mierne výkonnejšie Mac-y so 16 GB RAM, ale sú drahší:

https://www.hetzner.com/dedicated-rootserver/mac-mini-m1
 
gytheio
2022-07-25 16:20:09+02
príspevok od: K1000
Funguje to aj z PC, aha ho! (foto v prílohe). Teraz som skúšal. Nikon D750.
Zrejme to ma Canon nejak zablokovane lebo mne to nefungovalo ani na zrkadlo ani bezzrkadlo.
 
K1000
2022-07-25 16:25:38+02
príspevok od: gytheio
Zrejme to ma Canon nejak zablokovane lebo mne to nefungovalo ani na zrkadlo ani bezzrkadlo.
Zaujímavé! Ani Fuji nejde!
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()