Hore
Fórum » Canon fórum
 

Chybne pixely ?

thrash
2015-01-26 09:42:21+01
Mam Canon 50D nemam s nim vela nafotene ale teraz v poslednej dobe som si vsimol ze pri 100% zvacseni mam na asi 4 mioestach cervene body - pozeram viacero fotiek v serii a problem je ten ze ich nepozorujem na tom istom mieste stale - proste nerozumiem.. Tak som nasiel navod ako vyskusat chybne pixeli urobil som par zaberov a nic.. Vobec tomu neorzumiem. Na tych "chybnych" fotkach su jasne svietiace asi 4 bodky ktore je vidiet iba na 100% zvacseni..
Ot: ako fakt na 100% odskusat ci su to pixely (moj test to neukazal..) ?
kolko stoji vymena snimaca v pripade ze su to pixely ?

Vdaka
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-26 10:02:54+01
PIxely na fotkach mozes vidiet z dvoch dovodou
1. Chybne pixely. Oprava byva softverova pomocou funkcie premapovania chybnych pixelov. Novsie fotoaparaty maju tuto funkciu zabudovanu. Tie ktore to nemaju, treba poslat do servisu na premapovanie
2. Hot pixels. Nie vsetky picxely su rovnako citlive, co sa prejavi pri dlhych casoch, radovo v sekundacha a dlhsich. Tu treba zapnut odstaranenie sumu pri dlhych casoch. Fotoaparat urobi este jednu expoziciu s uzatvorenou uzavierkou a zisti, ktorych pixelov sa to tyka a na fotke to upravi.
 
Tibor78
2015-01-26 10:30:25+01
príspevok od: Karol Srnec
PIxely na fotkach mozes vidiet z dvoch dovodou
1. Chybne pixely. Oprava byva softverova pomocou funkcie premapovania chybnych pixelov. Novsie fotoaparaty maju tuto funkciu zabudovanu. Tie ktore to nemaju, treba poslat do servisu na premapovanie
2. Hot pixels. Nie vsetky picxely su rovnako citlive, co sa prejavi pri dlhych casoch, radovo v sekundacha a dlhsich. Tu treba zapnut odstaranenie sumu pri dlhych casoch. Fotoaparat urobi este jednu expoziciu s uzatvorenou uzavierkou a zisti, ktorych pixelov sa to tyka a na fotke to upravi.
Prosim Ta a to kazdy fotak robi odstranenie sumu tak, ze musi spravit dalsiu expoziciu s rovnakym casom? Lebo moj 6d aj ked urobim 15s alebo 30s vzady urobi len cosi navyse cca 1s.Na fotke ale nebadam sum.DAkujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-26 10:40:00+01
príspevok od: Tibor78
Prosim Ta a to kazdy fotak robi odstranenie sumu tak, ze musi spravit dalsiu expoziciu s rovnakym casom? Lebo moj 6d aj ked urobim 15s alebo 30s vzady urobi len cosi navyse cca 1s.Na fotke ale nebadam sum.DAkujem
Su dva druhy odstarnovnia sumu. 1. Pri dlhych casoch s pouzitim druhej expozicie. 2. Pri vysokom ISO, bez dalsej expozicie, len softverovo.

6D nemam k dispozicii, takze to neviem preverit. Na EOS 5D Mark II, ktoru mam v redakcii je funkcia k dispozicii v rezime OFF, Auto a ON.

To co ti robi navyse, mozeu byt softverove upravy obrazu (odsumenie vysokeho ISO, oprava chb objektivu).
 
thrash
2015-01-26 11:10:20+01
No takze som to skontroloval, este raz - dlhy cas 8s tmava miestnost - 26 hot pixelov (cervene , biele, fialove ) pride mi to ako poriadna kopa..

Skusim to premapovat - nasiel som navod na nete pre 50D, ale chcem sa opytat - take monozstvo chybnych pixelov nemoze signalizovat ze zachvlilu odide uplne snimac ?
 
PeCh
2015-01-26 11:25:22+01
príspevok od: thrash
No takze som to skontroloval, este raz - dlhy cas 8s tmava miestnost - 26 hot pixelov (cervene , biele, fialove ) pride mi to ako poriadna kopa..

Skusim to premapovat - nasiel som navod na nete pre 50D, ale chcem sa opytat - take monozstvo chybnych pixelov nemoze signalizovat ze zachvlilu odide uplne snimac ?
A prečo sem nedáš tú fotku, plus fotku za normálnej situácie (ISO 100-200, čas 1/125).

Plus čo tu píšeš, tak sú to najprv len 4 pixle, ktoré neustále menia svoju polohu a vidno ich iba pri 100% priblížení. To sa mi javí ako normálny šum, ktorým sa nemusíš znepokojovať a neuvidíš ho ani, keď budeš fotku tlačiť na A3. Ale pridaj fotky a možno uvidíme a poradíme viac.
 
thrash
2015-01-26 11:53:24+01
no lepsie by mi bolo odpovedat a poradit na to co som sa pytal
-ale.. 4 pixely svietia ako prasa ( preto hovorim o 4roch) ked som ale spravil foto na 8s a velkej clone v tmavej miestnosti a dokladne to presiel tak som napicital 26 ktore su slabsie ako tie 4 a maju rozne farby -biela, cervena a fialova - o ziadny sum nejde - sum poznam

- no a tie najsvetlejsie je vidiet aj na klasickej expozicii ziadne dlhe casy a podobne..
 
thrash
2015-01-26 11:56:42+01
http://www.josephburford.com/uploads/2009/06/canon50d-hot-pixel.png vyzeraju presne tako ako nan tomto ilustracnom fote akurat ze ich mam kopu - rozne velkosti a intenzity

- a tie 4 su viditelne ako pisem aj na riadnej expozicii (neviem 1/200 f5,6) a ez zvacseni , ostatne pozorujem iba na 50-100% zvacseni
 
blahoslav J B Art
2015-01-26 12:06:59+01
aj mne sa na Olympuse PEN objavuju taketo pixely, ale fotak ma funkciu pixel maping, tak si to pravidelne opravujem, akurat ze za 2 roky pouzivania mi kleslo rozlisenie zo 16 Mpx na 15Mpx, lebo vadne pixely su 'odstranene'. Ale aj 15Mpx mi bohate staci, je to uplne normalne, nieco ako odumieranie nervovych buniek v mozgu
 
Tibor78
2015-01-26 13:02:57+01
príspevok od: blahoslav J B Art
aj mne sa na Olympuse PEN objavuju taketo pixely, ale fotak ma funkciu pixel maping, tak si to pravidelne opravujem, akurat ze za 2 roky pouzivania mi kleslo rozlisenie zo 16 Mpx na 15Mpx, lebo vadne pixely su 'odstranene'. Ale aj 15Mpx mi bohate staci, je to uplne normalne, nieco ako odumieranie nervovych buniek v mozgu
Pockaj to chces povedat, ze za rok sa ti objavi az 500-tisic vadnych pixlov?
 
blahoslav J B Art
2015-01-26 13:14:31+01
príspevok od: Tibor78
Pockaj to chces povedat, ze za rok sa ti objavi az 500-tisic vadnych pixlov?
pred chvilou som cital Sme ... mozno som to trocha prehnal ... ved 1 milion pixelov ci eur hore dole, kto by sa pri kupovani CT-cka nad tym vzrusoval
 
thrash
2015-01-27 18:11:46+01
vyskusal som opravu hot pixelov ako som nasiel na nete: https://www.youtube.com/watch?v=WJBuGhMnvFo http://blog.willshootphotography.com/2008/10/canon-50d-hot-p.html - aj ked som si myslel ze to je blbost urobil som to a viete co ? Nepomohlo..
V menu mojej50d som nenasiel ziadny pixel mapping ani nic podobne cize co teraz uz iba servis ?
 
Tibor78
2015-01-28 06:04:09+01
Pokial viem, tak pixelmapping v menu maju iba olympus a pentax.
 
thrash
2015-01-28 09:06:26+01
jasna OT jasna odpoved..

kolko cca stoji premapovanie snimaca v servise ?
kolko stoji novy snimac CMOS 15,1 mpx pre C 50D ?

vdaka
 
Paulie
2015-01-28 09:28:35+01
príspevok od: thrash
jasna OT jasna odpoved..

kolko cca stoji premapovanie snimaca v servise ?
kolko stoji novy snimac CMOS 15,1 mpx pre C 50D ?

vdaka
Pošli mail do servisu a dozvieš sa jasnú odpoveď.
 
thrash
2015-01-28 10:13:26+01
mail som zaslal a za jasnou odpovedou cakam uz 3 dni - preto sa pytam ci niekto nahodou nevie z osobnej skusenosti
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()