Hore
Fórum » Canon fórum
 

A je to tu! Canon EOS 5Ds 50.6MPx

Roman Point
2015-01-30 08:10:17+01
To čo vrabčeky čvirikali prichádza. Tu sú bližšie špecifikácie. A čo sa týka DR a šumu použitý je Exmor senzor od Sony

http://www.cameraegg.org/50-6mp-canon-eos-5ds-5ds-r-leaked-image-specs/
 
calven
2015-01-30 08:34:26+01
Hmmm. Že je tam Sony je síce malé prekvapenie, ale nie je to nič, čo by sa logicky nedalo čakať. Toto vyzerá byť vynikajúci štúdiový/svadobný prístroj. Som zvedavý na ďalšie detaily.
 
om1ci
2015-01-30 09:11:27+01
tesim sa na Canon EOS 5Dx
 
Roman Point
2015-01-30 09:14:46+01
Mno Canon Sony si spravili podľa správ menší výmenný obchod..
Sony dodalo Canonu Exmor senzor s rozlíšením 50.6MPx pre novú radu fotakov a na oplátku Canon dal svoj DualPixel patent firme Sony s tým, že Sony nesmie poskytnúť tento systém tretej strane ( Nikon )
Ale myslím že som zaregistroval, že je toro ich jediná "spolupráca" že do ďalších prípadných modelov bude canon montovať opäť svoje snímače. Tu išlo len o 50MPx+ technológiu ktorú vyrobiť pre jeden model je asi veľmi nákladné...
Plus 5Ds by malo byť v dvoch verziách bez AA filtra a s AA filtrom..
 
Roman Point
2015-01-30 09:21:57+01
príspevok od: om1ci
tesim sa na Canon EOS 5Dx
Nik presne nevie ešte názov no pravdepodobne je 5Dx to x predstavuje profi high-end sériu. A cenovka by mala byť okolo 4000$ ale verím že vďaka eglobalcentral to bude 3500€
 
om1ci
2015-01-30 09:24:47+01
príspevok od: Roman Point
Nik presne nevie ešte názov no pravdepodobne je 5Dx to x predstavuje profi high-end sériu. A cenovka by mala byť okolo 4000$ ale verím že vďaka eglobalcentral to bude 3500€
ja som tym "x" skor myslel cca 30 MPix a 12 fps...
 
MagickVamp
2015-01-30 09:38:20+01
príspevok od: Roman Point
Mno Canon Sony si spravili podľa správ menší výmenný obchod..
Sony dodalo Canonu Exmor senzor s rozlíšením 50.6MPx pre novú radu fotakov a na oplátku Canon dal svoj DualPixel patent firme Sony s tým, že Sony nesmie poskytnúť tento systém tretej strane ( Nikon )
Ale myslím že som zaregistroval, že je toro ich jediná "spolupráca" že do ďalších prípadných modelov bude canon montovať opäť svoje snímače. Tu išlo len o 50MPx+ technológiu ktorú vyrobiť pre jeden model je asi veľmi nákladné...
Plus 5Ds by malo byť v dvoch verziách bez AA filtra a s AA filtrom..
Myslim ze spolupraca so Sony bude pokracovat, ostrenie sa da vyuzit vo vsetkych radoch, kym cip len v par modeloch. Rozmyslal som ze pre kupu Nikonu uz nebude pomaly ziaden logicky dovod. Ostrenie Canon, profi skla canon + nove cipy Sony...asi technicky sen. Sony to moze, ale posunut nad Nikon aj Canon ked doplni portfolio kvalitnych skiel.

K 50 Mpx som ale dost skepticky, dufam ze to nebude taka riedka kvalita detailov na 1 Mpx ala D800, ale minimalne D810 a viac. Ale pri 50 Mpx by to bol asi zazrak. Navyse ktore sklo bude vediet efektivne preniest 50Mpx, uz prenos 36 Mpx zvlada len par skiel a aj to obmedzene. Toto bude previerka skiel Canon.

Skvor som zvedavy na novu reportaznu FF zrkadlovku ako odpoved na Nikon D750.
 
MagickVamp
2015-01-30 09:46:07+01
Najvacsia parada na tom 50 Mpx cipe je crop, 1,3 a 1,6.....pri 50 Mpx a nastaveni cropu to uz moze byt plnohodnotna FF pre wildlife bez kompromisov, vyhody Dx budu zmazane..a v tom uz zmysel vidim aj ja :-P....No uvidime co to bude za cip...
 
PeCh
2015-01-30 10:10:05+01
príspevok od: calven
Hmmm. Že je tam Sony je síce malé prekvapenie, ale nie je to nič, čo by sa logicky nedalo čakať. Toto vyzerá byť vynikajúci štúdiový/svadobný prístroj. Som zvedavý na ďalšie detaily.
Štúdiový áno. Landscape áno. Ale na svadby a reportáže? Tam by som si radšej vybral "obyčajný" 5DM3. Na svadbu je 50MPx overkill, akurát tak na ohúrenie nevesty.
 
z80
2015-01-30 10:30:15+01
Na prvy pohlad to vyzera ako brutal rozlisenie, ale hustota pixelov je stale o chlp menej ako maju sucasne (24 a 28Mpx) APS-C. Len nechapem, preco chcu ponukat aj verziu s AA filtrom, pri takejto hustote pixelov uz posobi ako AA filter prakticky kazdy objektiv.
 
bear
- moderator
2015-01-30 10:43:06+01
Vacsi zmysel by mala farebna (bez AA) a full spectrum monochrom verzia.
 
JohnNewton
2015-01-30 10:48:04+01
Idem to toho, + nový comp + počkám na 8K TV (4K vynechávam)
Pre 99 % fotografov k ničomu, akurát dôkaz toho, že canon sa svojimi snímačmi nevie pohnúť ďalej. 16 Mpx fuji má tuším 32 MB RAF, toto bude mať koľko ? To bude radosť spracovávať, ten čas sa bude dať pomaly prirovnať k práci v tmavej komore
 
MagickVamp
2015-01-30 10:53:47+01
príspevok od: PeCh
Štúdiový áno. Landscape áno. Ale na svadby a reportáže? Tam by som si radšej vybral "obyčajný" 5DM3. Na svadbu je 50MPx overkill, akurát tak na ohúrenie nevesty.
Mozno bude chciet svadobne foto ako tapetu bilbord pred svojim domom a nasledne ju studovat z 20cm. ,-)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-30 10:54:28+01
A je to tu! Fotoaparat, ktory zmysluplne pouzitie najde len u Filipa Kuliseva. Ostatnym je 50Mpx len na prekazku. Snad to bude konecne s vacsim dynamickym rozsahom.
Fotoit to urcite bude uzasne s neuveritelnymi detailami. Za pocitacmi dostaneme orgasmi, ale pokial fotka nebude vytlacena aspon na sirku 1,5 metra, 50 Mpx neukaze svoj potencial.
 
MagickVamp
2015-01-30 10:59:00+01
príspevok od: JohnNewton
Idem to toho, + nový comp + počkám na 8K TV (4K vynechávam)
Pre 99 % fotografov k ničomu, akurát dôkaz toho, že canon sa svojimi snímačmi nevie pohnúť ďalej. 16 Mpx fuji má tuším 32 MB RAF, toto bude mať koľko ? To bude radosť spracovávať, ten čas sa bude dať pomaly prirovnať k práci v tmavej komore
Hehe nelam palicu, tento rok je rok Canonu, tak uvidime co donesie, tato odbocka je pre 99% ludi k nicomu, to suhlasim a nik na to ani moc necakal. ISO do 6400 z toho robi atelierovy a krajinkarsky stroj, ktory Canon zatial nemal a kvoli ktoremu ma aj NIkon svojich zakaznikov. ,-) Uvidime s cim pride na svojom hracom poli...teda na reportaze, sport, akcie a wildlife S novymi zrkladlovkami mu tam totiz Nikon narobil sarapatu a dva a pol rocne modely toho uz moc nevybojuju.
 
JohnNewton
2015-01-30 11:05:34+01
príspevok od: MagickVamp
Mozno bude chciet svadobne foto ako tapetu bilbord pred svojim domom a nasledne ju studovat z 20cm. ,-)
A po rozvode ho driapať zo steny a trhať.... , a možno aj viac krát za život
 
MagickVamp
2015-01-30 11:13:33+01
príspevok od: Karol Srnec
A je to tu! Fotoaparat, ktory zmysluplne pouzitie najde len u Filipa Kuliseva. Ostatnym je 50Mpx len na prekazku. Snad to bude konecne s vacsim dynamickym rozsahom.
Fotoit to urcite bude uzasne s neuveritelnymi detailami. Za pocitacmi dostaneme orgasmi, ale pokial fotka nebude vytlacena aspon na sirku 1,5 metra, 50 Mpx neukaze svoj potencial.
Ja som nevidel zmysel ani v riedkej D800, len ty ako majitel D800 si v nej potencial videl a tento 50Mpx cip mozno nebude az tak riedky (a mozno bude, uvidime testy). Len by ma zaujimalo co by si povedal keby D810 mala 50Mpx...ci by si tiez vydal okamzite taketo vyhlasenie....alebo ci by si bol v pripade Nikonu minimalne zdrzanlivejsi vo svojich vyrokoch. Nemusis odpovedat...len sa zamysli sam pre seba.
 
Roman Point
2015-01-30 11:15:10+01
príspevok od: JohnNewton
Idem to toho, + nový comp + počkám na 8K TV (4K vynechávam)
Pre 99 % fotografov k ničomu, akurát dôkaz toho, že canon sa svojimi snímačmi nevie pohnúť ďalej. 16 Mpx fuji má tuším 32 MB RAF, toto bude mať koľko ? To bude radosť spracovávať, ten čas sa bude dať pomaly prirovnať k práci v tmavej komore
Nikon sa akými snímačmi pohol? Vlastnými že?
 
MagickVamp
2015-01-30 11:19:05+01
príspevok od: Roman Point
Nikon sa akými snímačmi pohol? Vlastnými že?
) tak toto bolo moc na telo....
 
MagickVamp
2015-01-30 11:20:40+01
príspevok od: JohnNewton
A po rozvode ho driapať zo steny a trhať.... , a možno aj viac krát za život
by si rozmyslel kazdy ci sa rozvedie potom...driapat dole tapetu z bilbordu nie je ziadna sranda...
 
Strana 1 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()