Hore
Fórum » Canon fórum
 

priorita jasných tónov D+

collar
2015-02-01 22:18:49+01
Prosim Vas, co znamena priorita jasnych tonov D+ na Canon E-OS 7D? V com je tato funkcia napomocna? Je mozne ju nejakym sposobom vypnut? Nemam moznost vobec ist na ISO 100, ale minimalne ma pusta len na 200. Mam podozrenie, ze to bude z dovodu tejto zapnutej funkcii, kedze to D+ svieti v rychlom menu na display hned vedla hodnoty ISO. Dakujem velmi pekne za radu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-02-02 08:01:47+01
FUnkcie s takto pracujucim meranim expozicie su primarne urcene pre snimanie videa. V rezime ziveho nahladu si fotoaparat strazi najvyssie svetla tak, aby nevznikli prepaly. Na videu je takmer nemozne ich opravit, na rozdiel od RAW.
 
al.vlado
2015-02-02 20:30:19+01
Áno. To, že nemôžeš ísť na najnižšie ISO súvisí s kontrolou prepalov. Veď to vypni a uvidíš.
Ten rozdiel v ISO si foťák necháva pre seba, aby mohol skorigovať prepaly - robí to tak, že miesta, kde nameria najvyšší jas exponuje s nižším ISO.
 
collar
2015-02-03 21:35:29+01
príspevok od: Karol Srnec
FUnkcie s takto pracujucim meranim expozicie su primarne urcene pre snimanie videa. V rezime ziveho nahladu si fotoaparat strazi najvyssie svetla tak, aby nevznikli prepaly. Na videu je takmer nemozne ich opravit, na rozdiel od RAW.
Dakujem velmi pekne za radu!
 
collar
2015-02-03 21:37:47+01
príspevok od: al.vlado
Áno. To, že nemôžeš ísť na najnižšie ISO súvisí s kontrolou prepalov. Veď to vypni a uvidíš.
Ten rozdiel v ISO si foťák necháva pre seba, aby mohol skorigovať prepaly - robí to tak, že miesta, kde nameria najvyšší jas exponuje s nižším ISO.
Dakujem velmi pekne za radu. Z uvedeneho usudzujem, ze je teda asi dobre nechat to D+ zapnute Faktom vsak je, ze doteraz som ani nenasiel, kde by sa to dalo vypnut
 
al.vlado
2015-02-04 00:17:57+01
Určite sa to dá vypnúť! Pri fotení to zapnuté nemám, fotím do RAW a prepaly korigujem pri úprave. Radšej mám k dispozícii najnižšie ISO. Pri videu je dobré mať to zapnuté, Karol vysvetlil prečo.
 
blahoslav J B Art
2015-02-04 04:51:49+01
príspevok od: collar
Dakujem velmi pekne za radu. Z uvedeneho usudzujem, ze je teda asi dobre nechat to D+ zapnute Faktom vsak je, ze doteraz som ani nenasiel, kde by sa to dalo vypnut
cez Google som zatelefonoval staremu ujovi Gasparovicovi a ten mi oznamil toto:
http://www.deepgreenphotography.com/2009/12/setting-up-your-new-canon-7d/
je to cast ‘C.Fn I: Exposure’
... ako hovori moj kamarat: 'navody su pre blbcov'
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()