Hore
Fórum » Canon fórum
 

nastavenie zrkadlovky

kakadu
2015-04-06 10:28:28+02
Ahoj, pekny den prajem

nenasiel som tu takuto temu, ale dufam, ze sa tu najde zopar ludi, ktori nefotia len na automatiku alebo poloautomat.

Zaujimalo by ma ako mate hardware nastaveny na zamknutie expozicie a ostrenia.
Nechali ste si uzamknutie ostrenia na spusti ked ju stlacite do polovice, tak ako to je od vyroby, alebo ste si to presunuli na samostatne tlacidlo ? Ja som to skusal ma to vyhodu, ze si mozete zamknut zaostrenie aj pri nastaveni na servo. Expozicia ma svoju "hviezdicku" uz prednastavenu.
Ale zaujimalo by ma ci profici, ktori tu urcute su maju nejake ine pre nich lepsie vychytane nastavenie overene pri praci hlavne ked treba rychlo fotit.
Takze ako mate nastaveny fotak na dynamicke fotenie napr. pri sporte, zvieratach na ulicu a pod. aby ste stihali.

snazil som sa to napisat zrozumitelne, aby som sa vyhol zbytocnym kecom. Tak sa snad podarilo.
 
blahoslav J B Art
2015-04-06 10:51:36+02
príspevok od: kakadu
Ahoj, pekny den prajem

nenasiel som tu takuto temu, ale dufam, ze sa tu najde zopar ludi, ktori nefotia len na automatiku alebo poloautomat.

Zaujimalo by ma ako mate hardware nastaveny na zamknutie expozicie a ostrenia.
Nechali ste si uzamknutie ostrenia na spusti ked ju stlacite do polovice, tak ako to je od vyroby, alebo ste si to presunuli na samostatne tlacidlo ? Ja som to skusal ma to vyhodu, ze si mozete zamknut zaostrenie aj pri nastaveni na servo. Expozicia ma svoju "hviezdicku" uz prednastavenu.
Ale zaujimalo by ma ci profici, ktori tu urcute su maju nejake ine pre nich lepsie vychytane nastavenie overene pri praci hlavne ked treba rychlo fotit.
Takze ako mate nastaveny fotak na dynamicke fotenie napr. pri sporte, zvieratach na ulicu a pod. aby ste stihali.

snazil som sa to napisat zrozumitelne, aby som sa vyhol zbytocnym kecom. Tak sa snad podarilo.
 
seifi
2015-04-06 11:55:11+02
príspevok od: kakadu
Ahoj, pekny den prajem

nenasiel som tu takuto temu, ale dufam, ze sa tu najde zopar ludi, ktori nefotia len na automatiku alebo poloautomat.

Zaujimalo by ma ako mate hardware nastaveny na zamknutie expozicie a ostrenia.
Nechali ste si uzamknutie ostrenia na spusti ked ju stlacite do polovice, tak ako to je od vyroby, alebo ste si to presunuli na samostatne tlacidlo ? Ja som to skusal ma to vyhodu, ze si mozete zamknut zaostrenie aj pri nastaveni na servo. Expozicia ma svoju "hviezdicku" uz prednastavenu.
Ale zaujimalo by ma ci profici, ktori tu urcute su maju nejake ine pre nich lepsie vychytane nastavenie overene pri praci hlavne ked treba rychlo fotit.
Takze ako mate nastaveny fotak na dynamicke fotenie napr. pri sporte, zvieratach na ulicu a pod. aby ste stihali.

snazil som sa to napisat zrozumitelne, aby som sa vyhol zbytocnym kecom. Tak sa snad podarilo.
podľa scény (najmä ak sa pri sérii záberov nemení vzdialenosť objektu) prepínam ostrenie na zadný panel na * a spúšť aretuje potom čas, ak fotím na A; pri M je to spúšť bez ďalších funkcii ; pre AI servo prepnem podržaním tlačítka na tele pri objektíve (hĺbka ostrosti) ...na tú spúšť vzadu si treba zvyknúť; ale často to nechávam klasicky, potom ale často mením ostriace body
 
landov
2015-04-06 19:01:48+02
Pouzivam stale kontinualne ostrenie (AFC), ktore mam nastavene na tlacidlo AE/FL. Tlacidlo spuste mam: do polovice AEL, potom odfotenie. Chvilu som si na to zvykal, teraz by som uz inak nechcel.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()