Hore
Fórum » Canon fórum
 

Canon eos 70d

rawan
2015-04-09 09:11:58+02
Ahoj ľudia založil som toto vlákno lebo by som chcel vedieť váš názor na canon 70d pozerám že má priaznivu cenu tak ma celkom zaujal no a rád by som vedel vaše skúsenosti postrehy z timto telíčkom bol by som rád keby písali aj ľudia čo mali toto telo v ruke alebo ho aj vlastnia budem vám moc vďačný.....
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2015-04-09 09:26:26+02
Vsetky recenzie, ktore su na nete su pisane na zaklade skusenosti ludi, ktori ho mali v ruke. A je toho hodne
Navyse ked si to takto vseobecne postavil je tazko odpovedat. Ale teda telicko je fajn aj ked mna znervoznovali dvierka k sachte na karte-trosku sa pohybovali pri uchopeni telíčka.
 
rawan
2015-04-09 09:53:21+02
No recenzie som čítal ale skôr som chcel názor ľudí čo ho používali dlhšie ako cca mesiac...A rád by som sa dozvedel či sa ho oplatí kúpiť alebo radšej dlhšiu dobu počkať a dosetrit na 7d2 a ako to ze sa dvierka pohybovali nebodaj sa otvárali pri manipulácii..
 
kakadu
2015-04-09 11:41:34+02
príspevok od: rawan
No recenzie som čítal ale skôr som chcel názor ľudí čo ho používali dlhšie ako cca mesiac...A rád by som sa dozvedel či sa ho oplatí kúpiť alebo radšej dlhšiu dobu počkať a dosetrit na 7d2 a ako to ze sa dvierka pohybovali nebodaj sa otvárali pri manipulácii..
neviem asi mal nejaky zly kus, alebo divne drzanie fotaku. Mal som ich v ruke zopar pred tym ako som ho kupil a ruku mam skor vacsiu - mozno prave preto mi v nej sedel perfektne a dvierka na kartu sa ani keby som chcel nejak omylom, otvorit nedali. Ten co mam ich ma tak pevne, ze ked ich chcem otvorit musim riadne zatlacit.
Asi nejaky zly kus a smola - mozno to niekomu spadlo a potom to predali - ked to kupil v prolaike tak by som tomu aj veril. Do tej predajne by som si nesiel kupit ani krytku na fotak.
 
MagickVamp
2015-04-09 12:45:44+02
D70tka mi pride v porovnani s D7100 ako slabsi fotak. Velmi by som chcel utesnene Dx telo Canon, ale okrem draheho 7D mark II ma Canon v Dx triede dost slabu kvalitu v porovnani s konkurenciou. Okrem toho sa bojim ostrenia 70D, prilis casto som cital staznosti majitelov tohto fotaka na problem s ostrenim. Ked ale nie su problemy, tak vraj ostri super...ale ked su.... Dalsia vec je citlivost ostrenia a ta je nic moc, ved D7100 ma ostrenie od -2EV a D7200 od -3EV. Stale sa vraciam k tomuto telu a akosi mu nerozumiem. Neviem preco si dakto kupi toto a nie D7100. Snad len koli servisu a sklam Canon, inak neviem....To uz skor 760D, za predpokladu ze sa tam da korigovat front focus a back focus, ak nie tak v Dx triede mi to vychadza zatial len na drahy aj ked fantasticky 7D mark II.
 
rawan
2015-04-09 17:32:37+02
No z tohoto som moc múdri není čítal som ze č 70d kráľ aps-c takže preto ma zaujal a canon 7Dmk2 aj chcem kúpiť ale keď si spočítam telo sklo a ostatné príslušenstvo je to dosť záťaž za financie.... A nikon mi pravdu povediac moc nesedí aj keď d7200 nevyzerá zle a tiež sa dá zohnať do 1100e aj zo sklom...
 
orim
2015-04-09 20:00:42+02
...po 4! kusoch 70D, všetky so spoľahlivosťou ostrenia podľa predpovede z kávovej usadeniny, by som veľmi rád kúpil nikon d7100. Ak by som teda nemal Canon sklá. Takto som musel siahnuť po 7DmarkII za škrípania zubov mojej peňaženky...
 
Ján Ožvoldík
2015-04-09 20:17:23+02
príspevok od: rawan
No z tohoto som moc múdri není čítal som ze č 70d kráľ aps-c takže preto ma zaujal a canon 7Dmk2 aj chcem kúpiť ale keď si spočítam telo sklo a ostatné príslušenstvo je to dosť záťaž za financie.... A nikon mi pravdu povediac moc nesedí aj keď d7200 nevyzerá zle a tiež sa dá zohnať do 1100e aj zo sklom...
Chceš fotit? Alebo chceš dúfať že najnovší model ťa dostane do top? Ak môžem dať malú radu tak hovorím že radšej zainvestuj do vzdelania... či už to bude čas alebo peniaze. Neprerobíš,nikto ti to nevezme,nebudeš musieť riešiť že prečo keď máš top model tak ti nikto nedá páčika. Začínaš? Alebo si už pokročilí? ťažko si urobiť obraz keď majú užívatelia tak málo info o tom čo vlastne chceš. Fotím so 70D. Nemám výhradu .Všetko funguje.Som spokojný.Používam ho len na fotografiu. Máš nejakú konkrétnu otázku okrem toho že to je kráľ??? Lebo má dosť vecí ktoré sú pre mňa totálne zbytočné a naopak by som ocenil iné...
 
MagickVamp
2015-04-10 07:47:31+02
príspevok od: rawan
No z tohoto som moc múdri není čítal som ze č 70d kráľ aps-c takže preto ma zaujal a canon 7Dmk2 aj chcem kúpiť ale keď si spočítam telo sklo a ostatné príslušenstvo je to dosť záťaž za financie.... A nikon mi pravdu povediac moc nesedí aj keď d7200 nevyzerá zle a tiež sa dá zohnať do 1100e aj zo sklom...
No ja som mal vacsinu zivota Nikon, zamysliet sa ma donutila absencia servisu (servis Praha sa nemoze nazvat servisom) a arogancia Nikonu pri modeloch D7000 a D600 (bal som sa ze sa to bude opakovat). A po prestudovani technickych parametrov a pochopeni Dxomark som dosiel k zaveru ze Canon je spravna volba. A ano z Canonu 6D a jeho v danej dobe najcitlivejsieho ostrenia mam radost, jedinym jeho obmedzenim som ja.

Problem je ale Dx trieda, chcel by som tiez nejake Dx telo do 1000 eur. Canon sa silno zameriava na profikov v triede sport, akcia a wildife. A akosi zabuda na beznych ludi a nato, ze clovek zacina Dx triedou vacsinou a on mu moc nema co ponuknut v normalnej cene. Nikon vydal D7100, ktorym sice sa chcel hlavne distancovat od kazivej D7000, ale dal do neho najnovsiu techniku a vznikol paradny fotak. Canon odpovedal 70D, ktoreho nazvali na efoto kralom...ale zeby nejako dominoval? No asi videa sa snim robia lepsie, ale tie netocim. Coraz viac ludi sa ale zacalo stazovat na problemy s ostrenim 70D co ma odradilo uplne. Ostrenie je totiz to co robi Canon a kupit si Canon s castym problemom ostrenia? Nikon teraz vidal D7200, ktorym to z mojho pohladu zabil....ked niekto vaha pri D7100 vs 70D tak pri D7200 nie je o com. 7D mark II je top.....lenze je o 50 percent drahsi ako D7200 a ironia je ze pre bezneho fotografa je D7200 snad este aj lepsia. 7D mark II oceni naplno len profik fotiaci sport, wildlife a akciu.

Ak chces teda Canon a myslis to vazne, tak zial bohu nemas inu moznost v Dx triede ako 7D mark II. A to aj mne pekne lezie na nervy. Dufam ze 80D vyjde skor ako avizuju a aspon dorovna D7200...
 
MagickVamp
2015-04-10 07:52:29+02
príspevok od: Ján Ožvoldík
Chceš fotit? Alebo chceš dúfať že najnovší model ťa dostane do top? Ak môžem dať malú radu tak hovorím že radšej zainvestuj do vzdelania... či už to bude čas alebo peniaze. Neprerobíš,nikto ti to nevezme,nebudeš musieť riešiť že prečo keď máš top model tak ti nikto nedá páčika. Začínaš? Alebo si už pokročilí? ťažko si urobiť obraz keď majú užívatelia tak málo info o tom čo vlastne chceš. Fotím so 70D. Nemám výhradu .Všetko funguje.Som spokojný.Používam ho len na fotografiu. Máš nejakú konkrétnu otázku okrem toho že to je kráľ??? Lebo má dosť vecí ktoré sú pre mňa totálne zbytočné a naopak by som ocenil iné...
Myslim ze chce spravne investovat, nestoji to 5 Eur. A aby mohol fotit, musi najprv kupit.
 
dePappa
2015-04-10 08:08:37+02
príspevok od: MagickVamp
No ja som mal vacsinu zivota Nikon, zamysliet sa ma donutila absencia servisu (servis Praha sa nemoze nazvat servisom) a arogancia Nikonu pri modeloch D7000 a D600 (bal som sa ze sa to bude opakovat). A po prestudovani technickych parametrov a pochopeni Dxomark som dosiel k zaveru ze Canon je spravna volba. A ano z Canonu 6D a jeho v danej dobe najcitlivejsieho ostrenia mam radost, jedinym jeho obmedzenim som ja.

Problem je ale Dx trieda, chcel by som tiez nejake Dx telo do 1000 eur. Canon sa silno zameriava na profikov v triede sport, akcia a wildife. A akosi zabuda na beznych ludi a nato, ze clovek zacina Dx triedou vacsinou a on mu moc nema co ponuknut v normalnej cene. Nikon vydal D7100, ktorym sice sa chcel hlavne distancovat od kazivej D7000, ale dal do neho najnovsiu techniku a vznikol paradny fotak. Canon odpovedal 70D, ktoreho nazvali na efoto kralom...ale zeby nejako dominoval? No asi videa sa snim robia lepsie, ale tie netocim. Coraz viac ludi sa ale zacalo stazovat na problemy s ostrenim 70D co ma odradilo uplne. Ostrenie je totiz to co robi Canon a kupit si Canon s castym problemom ostrenia? Nikon teraz vidal D7200, ktorym to z mojho pohladu zabil....ked niekto vaha pri D7100 vs 70D tak pri D7200 nie je o com. 7D mark II je top.....lenze je o 50 percent drahsi ako D7200 a ironia je ze pre bezneho fotografa je D7200 snad este aj lepsia. 7D mark II oceni naplno len profik fotiaci sport, wildlife a akciu.

Ak chces teda Canon a myslis to vazne, tak zial bohu nemas inu moznost v Dx triede ako 7D mark II. A to aj mne pekne lezie na nervy. Dufam ze 80D vyjde skor ako avizuju a aspon dorovna D7200...
ephoto 70D nazvalo takto: "Canon EOS 70D, momentálny kráľ APS-C zrkadloviek Canon" a v diskusii to bolo aj vysvetlene, ze to myslia ako kral CANON zrkadloviek, nie globalne. Myslim, ze islo o trochu zmatocny nadpis.
 
rawan
2015-04-10 08:25:31+02
Presne tak chcem správne investovať a musím si to poriadne premyslieť pretože už keď kúpim telo tak bude pri mne dosť dlhu dobu takže preto chcem vedieť všetko.... A k fotografii nemám určený štýl fotiť chcem všetko čo mi padne do oka fotil som keď som bol ešte študent na nemal som financie na zrkadlovku takže som chvíľku fotografiu ignoroval a teraz sa chcem vrátiť ale stále je to finančne náročné tak preto váham nejde len o telo ale aj o skla batoh statív filtre atď.....ale to mam vymyslené tak ze sa bude postupne dokupovať všetko naraz nejde... A fotiť chcem hlavne pre Seba pre svoju radosť záľubu a časom človek uvidí akým smerom ho to bude ťahať a hlavne ako sa bude zdokonaľovať... 7d mark 2. Som chcel pre utesnenie a pevne telo a určite má aj iné kvality
 
kakadu
2015-04-10 08:39:24+02
príspevok od: MagickVamp
No ja som mal vacsinu zivota Nikon, zamysliet sa ma donutila absencia servisu (servis Praha sa nemoze nazvat servisom) a arogancia Nikonu pri modeloch D7000 a D600 (bal som sa ze sa to bude opakovat). A po prestudovani technickych parametrov a pochopeni Dxomark som dosiel k zaveru ze Canon je spravna volba. A ano z Canonu 6D a jeho v danej dobe najcitlivejsieho ostrenia mam radost, jedinym jeho obmedzenim som ja.

Problem je ale Dx trieda, chcel by som tiez nejake Dx telo do 1000 eur. Canon sa silno zameriava na profikov v triede sport, akcia a wildife. A akosi zabuda na beznych ludi a nato, ze clovek zacina Dx triedou vacsinou a on mu moc nema co ponuknut v normalnej cene. Nikon vydal D7100, ktorym sice sa chcel hlavne distancovat od kazivej D7000, ale dal do neho najnovsiu techniku a vznikol paradny fotak. Canon odpovedal 70D, ktoreho nazvali na efoto kralom...ale zeby nejako dominoval? No asi videa sa snim robia lepsie, ale tie netocim. Coraz viac ludi sa ale zacalo stazovat na problemy s ostrenim 70D co ma odradilo uplne. Ostrenie je totiz to co robi Canon a kupit si Canon s castym problemom ostrenia? Nikon teraz vidal D7200, ktorym to z mojho pohladu zabil....ked niekto vaha pri D7100 vs 70D tak pri D7200 nie je o com. 7D mark II je top.....lenze je o 50 percent drahsi ako D7200 a ironia je ze pre bezneho fotografa je D7200 snad este aj lepsia. 7D mark II oceni naplno len profik fotiaci sport, wildlife a akciu.

Ak chces teda Canon a myslis to vazne, tak zial bohu nemas inu moznost v Dx triede ako 7D mark II. A to aj mne pekne lezie na nervy. Dufam ze 80D vyjde skor ako avizuju a aspon dorovna D7200...
mam 70d nemam ziadne doslova ziadne problemy s ostrenim.
Nenarazil som na ziadne staznosti od ludi, ktori vedia fotit a recenzovali tento fotak, ze by sa stazovali na ostrenie.

Ano ked 70d chyti do ruky clovek co netusi ako to ma spravne fungovat, nevie si to nastavit moze nastat problem. 70d ma z mojeho pohladu zbytocne, vela moznosti nastaveni a roznych korekcii vsetko sa da vzajomne ovplyvnit takze nie je problem ten fotak, nastavit/nenastavit tak ze nebude robit to co ma. Toto bude najskor problem vacsiny ludi co sa stazovali.

a vies to mas ako s tymi dvierkami na kartu. jednemu z milion to nejak nesadlo, alebo chudak mal zly kus. ty si to precitas a uz je to problem celej rady. Spokojny uzivatel sem nepise - somspokojny s 70d. Napisu zvacsa len ludia co maju nejaky problem, ale pozadie problemu nemas ako odhalit.
 
MagickVamp
2015-04-10 08:40:39+02
príspevok od: dePappa
ephoto 70D nazvalo takto: "Canon EOS 70D, momentálny kráľ APS-C zrkadloviek Canon" a v diskusii to bolo aj vysvetlene, ze to myslia ako kral CANON zrkadloviek, nie globalne. Myslim, ze islo o trochu zmatocny nadpis.
aha, tak iba ak tak... to uz dava zmysel, lebo mne neprisiel ani ako poriadna konkurencia pre D7100 a to vysiel az par mesiacov po nom. Seriozne pobit by sa tak akurat mohol s D7000ckou a ani tam by to nebolo drvive vitazstvo.
 
MagickVamp
2015-04-10 09:03:55+02
príspevok od: kakadu
mam 70d nemam ziadne doslova ziadne problemy s ostrenim.
Nenarazil som na ziadne staznosti od ludi, ktori vedia fotit a recenzovali tento fotak, ze by sa stazovali na ostrenie.

Ano ked 70d chyti do ruky clovek co netusi ako to ma spravne fungovat, nevie si to nastavit moze nastat problem. 70d ma z mojeho pohladu zbytocne, vela moznosti nastaveni a roznych korekcii vsetko sa da vzajomne ovplyvnit takze nie je problem ten fotak, nastavit/nenastavit tak ze nebude robit to co ma. Toto bude najskor problem vacsiny ludi co sa stazovali.

a vies to mas ako s tymi dvierkami na kartu. jednemu z milion to nejak nesadlo, alebo chudak mal zly kus. ty si to precitas a uz je to problem celej rady. Spokojny uzivatel sem nepise - somspokojny s 70d. Napisu zvacsa len ludia co maju nejaky problem, ale pozadie problemu nemas ako odhalit.
Nemyslim zeby vseci ktori mali problem si to len nevedeli nastavit, niektori uz fotili roky. No v kazdom pripade nemyslim ze je lepsia ako ma D7100. 70D ma viac krizovych bodov, co je fajn, ale su menej citlive ako tie D7100. D7100 ma univerzalnejsie lepsi vystup na nizsom ISO, na vyssom si zas navzajom nemaju co zavidiet. Do toho par naslapnych min v podobne problematickeho ostrenia a prestava to byt pre mna dobra volba. Ale ano, kto vie ake percento je chybne. Pozri co pisal orim, mne sa toto riskovat nechce, zvlast ked to v porovnani s konkurenciou ani nestoji zato. A teraz ked vysla D7200 je to az na plac s tym co Canon ponuka ak clovek pozera aj na peniaze...alebo sa uspokojit s tym, ze foto robi fotograf a za svoje peniaze si kupit nieco, za ktore by u konkurencie dostal ovela viac.
 
Magerovsky
2015-04-10 09:04:37+02
Ahoj ľudia založil som toto vlákno lebo by som chcel vedieť váš názor na canon 70d pozerám že má priaznivu cenu tak ma celkom zaujal no a rád by som vedel vaše skúsenosti postrehy z timto telíčkom bol by som rád keby písali aj ľudia čo mali toto telo v ruke alebo ho aj vlastnia budem vám moc vďačný.....

Uveď akými FTP si doposiaľ fotil, alebo akým FTP momentálne fotíš. Potom tu dobré mienené rady možno budú úplne iné.
 
kakadu
2015-04-10 10:18:53+02
príspevok od: MagickVamp
Nemyslim zeby vseci ktori mali problem si to len nevedeli nastavit, niektori uz fotili roky. No v kazdom pripade nemyslim ze je lepsia ako ma D7100. 70D ma viac krizovych bodov, co je fajn, ale su menej citlive ako tie D7100. D7100 ma univerzalnejsie lepsi vystup na nizsom ISO, na vyssom si zas navzajom nemaju co zavidiet. Do toho par naslapnych min v podobne problematickeho ostrenia a prestava to byt pre mna dobra volba. Ale ano, kto vie ake percento je chybne. Pozri co pisal orim, mne sa toto riskovat nechce, zvlast ked to v porovnani s konkurenciou ani nestoji zato. A teraz ked vysla D7200 je to az na plac s tym co Canon ponuka ak clovek pozera aj na peniaze...alebo sa uspokojit s tym, ze foto robi fotograf a za svoje peniaze si kupit nieco, za ktore by u konkurencie dostal ovela viac.
ked si porovnas technicke parametre nikon 7200 a canon 70d nie je tam nic, ale doslova vobec nic co by rozhodlo o tom, ze moje fotografie budu lepsie. Nehovoric o tom ze 95% parametrov je rovnakych.

Aha jedna podstatna drobnost tam je, kedze casto fotim aj zvierata velmi mi pomaha vyklopny a dotykovy displej na canone.
S nikonom vsetky snimky ked mam aparat oprety o zem, alebo meter nad hlavou by som fotil na nahodu.

a aj ked je to len o pocite, mne napr. nikon nesedi v ruke, mam ju vacsiu, preto nemam ani csc fotak pretoze mi nesedel v ruke zatial ziaden, tak ako telo zrkadlovky.

A drobnost ktora potesi je ze canon 70d je velmi rozsireny model, najdes vsetky info ak sa nieco nedari, napr. v jeho kosatom nastaveni sa vdaka internetu zorientujes raz, dva - pre mna su to dolezite veci.

Nikon sa mi viacej paci po designovej stranke. Canon je taky nezaujimavy skaredy fotak.
 
Paladin25
2015-04-10 10:24:15+02
príspevok od: kakadu
ked si porovnas technicke parametre nikon 7200 a canon 70d nie je tam nic, ale doslova vobec nic co by rozhodlo o tom, ze moje fotografie budu lepsie. Nehovoric o tom ze 95% parametrov je rovnakych.

Aha jedna podstatna drobnost tam je, kedze casto fotim aj zvierata velmi mi pomaha vyklopny a dotykovy displej na canone.
S nikonom vsetky snimky ked mam aparat oprety o zem, alebo meter nad hlavou by som fotil na nahodu.

a aj ked je to len o pocite, mne napr. nikon nesedi v ruke, mam ju vacsiu, preto nemam ani csc fotak pretoze mi nesedel v ruke zatial ziaden, tak ako telo zrkadlovky.

A drobnost ktora potesi je ze canon 70d je velmi rozsireny model, najdes vsetky info ak sa nieco nedari, napr. v jeho kosatom nastaveni sa vdaka internetu zorientujes raz, dva - pre mna su to dolezite veci.

Nikon sa mi viacej paci po designovej stranke. Canon je taky nezaujimavy skaredy fotak.
A Nikoni D7000, 7100 a 7200 nie sú rozšírené?
 
MagickVamp
2015-04-10 13:23:09+02
príspevok od: kakadu
ked si porovnas technicke parametre nikon 7200 a canon 70d nie je tam nic, ale doslova vobec nic co by rozhodlo o tom, ze moje fotografie budu lepsie. Nehovoric o tom ze 95% parametrov je rovnakych.

Aha jedna podstatna drobnost tam je, kedze casto fotim aj zvierata velmi mi pomaha vyklopny a dotykovy displej na canone.
S nikonom vsetky snimky ked mam aparat oprety o zem, alebo meter nad hlavou by som fotil na nahodu.

a aj ked je to len o pocite, mne napr. nikon nesedi v ruke, mam ju vacsiu, preto nemam ani csc fotak pretoze mi nesedel v ruke zatial ziaden, tak ako telo zrkadlovky.

A drobnost ktora potesi je ze canon 70d je velmi rozsireny model, najdes vsetky info ak sa nieco nedari, napr. v jeho kosatom nastaveni sa vdaka internetu zorientujes raz, dva - pre mna su to dolezite veci.

Nikon sa mi viacej paci po designovej stranke. Canon je taky nezaujimavy skaredy fotak.
No rozdiel medzi Nikonom D7200 a canonom 70D je podla mna dost velky. Pre mna je dolezite ostrenie, najme citlivost ostrenia, ked fotak preostruje a koli nedostatku svetla nevie zaostrit je to na prt. D7200 ma citlivost ostrenia od - 3EV a u 70D je to od -0,5 EV. U D7100 to je od -2EV. Vacsi rozsah ISO, vyssia kvalita ISO, na nizsom este aj ten DR ma lepsi, co zaujima krajinkarov.

Urcite za bieleho dna rozdiel neuvidis, D7100 a obzvlast D7200 ale v kritickych situaciach dava vacsie moznosti, co bola vysada Canonov najme vo full framoch, ano Nikon ma teraz novinky aj v triede FF, ktore su teraz vpredu, ale prekvapilo by ma keby odpoved na ne, bola taka ako odpoved na D7100..teda nijaka...to by som asi neprekusol...a ozelel by som aj to ze NIkon nema servis a nevazi si svojich zakaznikov.

Mas pravdu v tom ze v 95 percent situaciach neuvidis rozdiel medzi 70D a D7100 ci dokonca D7200. Ak by si povedal ze neuvidis ani rozdiel medzi 60D a D7200 a ani D7000, suhlasil by som tiez... Ale tych 5 percent obcas zamrzi tiez a okrem toho ked niekto ide nieco kupovat, preco by si mal vedome kupit nieco horsie ked to stoji +-rovnako? No ak je 70D rozsireny tak ver ze D7100 je zvlast u nas rozsiereny mnohonasobne viac.

Velke plus Canonu su fakt bezkonkurencne objektivy pre sport, akciu a wildlife. A objektiv je neoddelitelna sucast fotoaparatu. Ja som sa v Canone co sa tyka objektivov nasiel a mam viziu. Tiez rad fotim zvierata a objektivy Canon na dany zaner su nieco koli comu chapem ze dakto dokaze kupit 70D aj ked fakt konkurencia predava vymakanejsie tela za podobnu sumu.

 
nudike
2015-04-10 13:42:00+02
Mam 70D ( nastastie nemam problemy so zlym focusom ) a pred D7100 ( ci D7200 - kedze zmeny su uplne minimalne ) som ho uprednostnil, iba kvoli vyklopnemu displaju a uzasnemu liveview ostreniu ( plus mi podstatne lepsie sadne do ruky ). Aj ked preferujem fotit cez optic.hladacik ( preto som neuvazoval o CSC ) tak ta pouzitelnost v obtiaznych uhloch ( ci lenivost - lahnut si na zem ... ) je na nezaplatenie.
Nikon D7100 je jednoznacne lepsi v dynamickom rozsahu pri nizkom ISE, ale to vies +- dohnat spravnymi technikami fotenia, kdezto vyklopit si pevny displey vies akurat kladivom.
Cize sa musis rozhodnut co je podstatne pre to co chces fotit.
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()