Hore
Fórum » Canon fórum
 

Canon 5D mrtvy po pouziti medzikruzkov

robogym
2016-05-11 06:59:54+02
Zdravim,

vcera som si kupil neoriginalne medzikruzky z Amazonu s kovovym bajonetom, bol to trojset za 60 Eur.
Prvy krat som ich namontoval na moj fotak Canon 5D a odfotil nejakych cca 10 snimkov, vsetko bolo ok. Vypol som fotak a ked som neskor chcel opat zapnut uz sa neda.
Fotak je proste kaput po jednom pouziti medzikruzkov

Stretol sa s tym niekto?



PS: ja som nasiel nieco http://www.dpreview.com/forums/thread/3100510
 
robogym
2016-05-11 07:09:01+02
Odkaz na tie prekliate medzikruzky


http://www.amazon.de/Automatik-Zwischenringe-3-teilig-Makrofotographie-passend/dp/B001AWAD7C
 
Juraj Gavura
2016-05-11 12:29:59+02
príspevok od: robogym
Odkaz na tie prekliate medzikruzky


http://www.amazon.de/Automatik-Zwischenringe-3-teilig-Makrofotographie-passend/dp/B001AWAD7C
Ahoj. Ja som si zohnal takéto isté cez aliexpress za 12 Eur a fungujú bez problémov, použil som ich niekoľko desiatok krát na 5D Mark II s objektívom Canon 4 / 70-200 L USM a aj s manuálnymi objektívmi cez redukciu. Problém možno bude vo fotoaparáte.
 
vladko3007
2016-05-11 14:36:42+02
Nieje kaput baterka? Skúšal si?
 
Marek Vančo
2016-05-11 17:41:50+02
Ako sa to prejavuje? Nezobrazí sa ani menu? Nič sa nerozsvieti? Čo zobrazuje LCD? Skúšal si bez objektívu? Neostalo niečo zablokované mechanicky?
 
robogym
2016-05-12 06:38:38+02
príspevok od: vladko3007
Nieje kaput baterka? Skúšal si?
ano, skusal som bateriu vymenit aj za inu. Normalne tam mam neoriginalnu cca 3 mesiace staru, skusal som aj znovu nabit. Skusal som aj staru plne nabitu original bateriu.
 
robogym
2016-05-12 06:40:30+02
príspevok od: Marek Vančo
Ako sa to prejavuje? Nezobrazí sa ani menu? Nič sa nerozsvieti? Čo zobrazuje LCD? Skúšal si bez objektívu? Neostalo niečo zablokované mechanicky?
Nic nejde, proste zapnem fotak a nic. Skusal som s inou bateriou s kartou / bez karty. S objektivom / bez objektivu a proste nic. Uplne mrtvy fotak

Volal som aj do servisu a povedali ze nahradne diele uz nie su takze fotak je neopravitelny
Ze sa s takym este nestretli ale na nahodu mi to moc nesedi, lebo fotak fungoval 10+ rokov a jeden krat tam dam kruzky a nejde zapnut a na nete podobne prispevky.
 
jan21
2016-05-12 09:54:10+02
príspevok od: robogym
Nic nejde, proste zapnem fotak a nic. Skusal som s inou bateriou s kartou / bez karty. S objektivom / bez objektivu a proste nic. Uplne mrtvy fotak

Volal som aj do servisu a povedali ze nahradne diele uz nie su takze fotak je neopravitelny
Ze sa s takym este nestretli ale na nahodu mi to moc nesedi, lebo fotak fungoval 10+ rokov a jeden krat tam dam kruzky a nejde zapnut a na nete podobne prispevky.
Asi
ti fakt "Automatik Zwischenringe" odpiekli 5D.
Je to smola ale ked o nich cítam tak kompatibilita týchto medzikrúžkov pre prenos elektrických signálov pre objektív EF je pre modely 5DII..Ten tvoj 5D tam nieje. Je možne že elektrické obvody staršieho 5D su iné (nechránené....) a tak to neprežil.
Ak nepomohlo zap-vyp, nepomohlo kuknut kontakty - ci nieje daktorý zaseknutý a chodia voľne? A skus aj neznačkový servis, mnohokrát servisáci su starí praktici a veľa vedia aj o starých modeloch...aspoň otestovať.

Canony zvládajú výmenu objektívov bez vypnutia, nasadenie konvertorov a medzikrúžkov. Sam používam aj neoriginálne ...dlhé ale bez kontaktov a s prenosom mám len origoš 12mm.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()