Hore
Fórum » Canon fórum
 

HELP Canon 7D mk ll + Sigma ART 18-35 HELP

rawan
2016-06-19 10:35:52+02
Ahojte zdá sa mi že tato kombinacia netaží zo seba maximum čakal som že fotky budu viac ostré ... zda sa mi že niekedy sú fotky ako tak ok a niekedy proste nezaostrené ... viem že existuje USB dock a dá sa sigma doladiť alebo doladiť microfocus v tele 7Déčky čo som aj skúšal ale stále sa mi zdá že to neni uplne ono ... čo ma dosť mrzí lebo som čakal že za tie peniaze bude aj rozumná muzika a nie trapenie :/ Vie mi niekto poradiť kde by mi to v okolí TN,NM,PN,TT vedeli na počkanie naladiť tak aby som bol spokojný .... ten usb dock som pozeral a neni som si istý či by som to dotiahol do uspešného konca preto by som sa rád na niekoho obratil kludne aj súkromne ak ma niekto skusenosť a chuť mi pomôcť tak budem rád a za čas strávený ladením aj zaplatím velmi moc by mi to pomohlo už teraz ďakujem za to že ste na príspevok klikli a prečítali si ho a odpísali peknú nedelu prajem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-06-19 10:42:21+02
Bolo to tu uz niekolkokrat preberane. Aj ti, co mali USB dock, to napokon poslali do servisu AWH v Prahe.
 
rawan
2016-06-19 11:19:49+02
telo aj objektív ? rad by som vedel aj nejake podrobnosti ohladom toho ...
 
Džema
2016-06-19 13:49:56+02
Aj v Ružomberku to myslim robia.
 
rawan
2016-06-19 16:18:39+02
Hm no to je cca 2 hod cesty stále lepšie ako Praha asi to bude jediné východisko škoda ze neni viac servisou ľudí čo by sa tomuto venovali.... Pri kúpe zrkadlovky by ma vôbec nenapadlo ze takéto veci budem musieť riešiť čo ma aj dosť mrzí lebo dať toľké peniaze za techniku ktorá ani moc neplní funkcie ktore by mala je dosť smutné.... No nevadí ak su nejaké bližšie info o tom Ruzomberku budem rád robia tam toto ladenie aj na počkanie? Lebo ne asi lepšie tam ísť osobne ako poslať telo aj objektív aspoň podľa mna ďakujem
 
Roman Point
2016-06-19 16:53:49+02
príspevok od: rawan
Hm no to je cca 2 hod cesty stále lepšie ako Praha asi to bude jediné východisko škoda ze neni viac servisou ľudí čo by sa tomuto venovali.... Pri kúpe zrkadlovky by ma vôbec nenapadlo ze takéto veci budem musieť riešiť čo ma aj dosť mrzí lebo dať toľké peniaze za techniku ktorá ani moc neplní funkcie ktore by mala je dosť smutné.... No nevadí ak su nejaké bližšie info o tom Ruzomberku budem rád robia tam toto ladenie aj na počkanie? Lebo ne asi lepšie tam ísť osobne ako poslať telo aj objektív aspoň podľa mna ďakujem
To doladenie ale stojí za čas a prachy. Budeš prekvapený čo to potom dokáže.
Jediný servis v RK poznám čo niečo rieši so sigmou a to je booft
 
Tibor78
2016-06-19 18:15:26+02
príspevok od: Roman Point
To doladenie ale stojí za čas a prachy. Budeš prekvapený čo to potom dokáže.
Jediný servis v RK poznám čo niečo rieši so sigmou a to je booft
Doladia AF na roznych ohniskach a zaroven aj pre rozne vzdialenosti? Da sa taketo vyservisovat aj pre Canon objektivy?
 
rawan
2016-06-19 18:22:27+02
Hm takže treba ladiť každý objektív? No rád by som do toho investoval nech to ide tak ako má a ako dlho to cca trvá? Aj tu ma niekto skúsenosť z tím servisom v Ružomberku sem z infom
 
Džema
2016-06-19 19:13:49+02
Ja osobne skusenost nemam, ale cital som samu chvalu.a necakaj, ze to bude na pockanie.Pocitaj tak cca tyzden.
 
Roman Point
2016-06-19 19:30:17+02
príspevok od: rawan
Hm takže treba ladiť každý objektív? No rád by som do toho investoval nech to ide tak ako má a ako dlho to cca trvá? Aj tu ma niekto skúsenosť z tím servisom v Ružomberku sem z infom
Ja som s ním spokojný nebol ale to sa jednalo o úplne inú vec.
 
Roman Point
2016-06-19 19:31:44+02
príspevok od: Tibor78
Doladia AF na roznych ohniskach a zaroven aj pre rozne vzdialenosti? Da sa taketo vyservisovat aj pre Canon objektivy?
Tibi neviem. Viem že booft je Sigma servisné stredisko, alebo niečo také. Vedia tam odumreté sigmy dávať dokopy a objednávať na ne originál súčiastky. Tým moje poznatky o firme booft končia. Jaj a majú foto štúdio.
 
rawan
2016-06-19 20:36:01+02
A to im tam ľudia posielaju fotak zo sklom? Neni to risk?
 
Tibor78
2016-06-19 21:10:16+02
príspevok od: Roman Point
Tibi neviem. Viem že booft je Sigma servisné stredisko, alebo niečo také. Vedia tam odumreté sigmy dávať dokopy a objednávať na ne originál súčiastky. Tým moje poznatky o firme booft končia. Jaj a majú foto štúdio.
Dakujem Ti za odpoved !
 
tankista95
2016-06-20 07:19:53+02
mne kedysi davne 2-3 roky dozadu robili 3 objektivy a bolo to tam dva dni
 
AndelicekFX
2016-06-20 07:33:52+02
príspevok od: rawan
A to im tam ľudia posielaju fotak zo sklom? Neni to risk?
Risk je aj to či správne zaostríš
 
daniel.pavlo
2016-06-20 09:26:31+02
Ja som posielal postou telo aj objektiv do Prahy, za cca 2 tyzdne som to mal spat a oplatilo sa. Az potom sa ukazala ostrost objektivu. Mal som aj USB dock, ale nepodarilo sa mi to na 100% doladid.
 
rawan
2016-06-21 07:13:21+02
A to si posielal nejak expresne a nejako uzamknute a zabalene aby to nezmyzlo a neposkodilo sa? chcel by som to nejak veru vyriešiť
 
photoab.wz.cz
ocenenie redakciou 2016-06-21 09:08:20+02
príspevok od: rawan
Ahojte zdá sa mi že tato kombinacia netaží zo seba maximum čakal som že fotky budu viac ostré ... zda sa mi že niekedy sú fotky ako tak ok a niekedy proste nezaostrené ... viem že existuje USB dock a dá sa sigma doladiť alebo doladiť microfocus v tele 7Déčky čo som aj skúšal ale stále sa mi zdá že to neni uplne ono ... čo ma dosť mrzí lebo som čakal že za tie peniaze bude aj rozumná muzika a nie trapenie :/ Vie mi niekto poradiť kde by mi to v okolí TN,NM,PN,TT vedeli na počkanie naladiť tak aby som bol spokojný .... ten usb dock som pozeral a neni som si istý či by som to dotiahol do uspešného konca preto by som sa rád na niekoho obratil kludne aj súkromne ak ma niekto skusenosť a chuť mi pomôcť tak budem rád a za čas strávený ladením aj zaplatím velmi moc by mi to pomohlo už teraz ďakujem za to že ste na príspevok klikli a prečítali si ho a odpísali peknú nedelu prajem
toto bude zrejme ten isty problem co ma canon 70D - zly ostriaci system cez hladacik. vyskusaj si ci ti to foti ostro cez live view. ak ano a chyby su iba cez hladacik, tak s tym nespravis nic a len stracas cas (a peniaze). ja mam canon 70D a ten isty problem. mal som ho na "kalibracii" v prahe.

canon tento problem dlhodobo popiera. zagoogli a najdes kvanta roznych staznosti - a pod tym komentare (zrejme zaplatenych?) profikov, ktori ta budu spochybnovat (ze nevies ovladat fotak, ze nevie ostrit, ze si mas kupit Lkovy objektiv atd). nemam nic proti Karolovi S, ale je to uplne zjavny problem - cize ked ti radi aby si ho poslal do servisu v Prahe, vychadza mi z toho iba jedno....

Cize ked to zhrniem - ak ti ostri dobre cez live view a zle cez hladacik, rovno tu 7Dcku predaj.

ps: vsimol som si ze chybovost je mensia pri novych STM objektivoch. tam je cca 6 z 10 fotiek dobrych. pri ostatnych objektivoch (3rd party ci Canon USM...) su dobre iba cca 3 z 10tich.
 
daniel.pavlo
2016-06-22 07:38:55+02
príspevok od: rawan
A to si posielal nejak expresne a nejako uzamknute a zabalene aby to nezmyzlo a neposkodilo sa? chcel by som to nejak veru vyriešiť
Klasicky v krabici od fotaku, poriadne obalene v pokrcenom papieri a vosiel sa tam aj objektiv. Je ale pravda, ze ja som mal Nikon d7000
 
PeterMacko
2016-06-22 11:04:09+02
ja som to do tej prahy viezol osobne a za 10 dni to bolo hotove a maximalna spokojnost...telo 50D a sigma 35 1.4 art
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()