Hore
Fórum » Canon fórum
 

Original baterka z Ebay ale z ciny?

risake
risake 2016-07-05 13:27:22+02
Zdravim,

objavil som baterku lp-e12 na ebayi za vynikajucu cenu, predajca ma dobre hodnotenie a tvrdi ze to je original.

Viete o niakom sposobe ako overit ci to je original resp ci to neni niaky "junk" co mi vyskratuje fotak?

Dakujem

http://www.ebay.com/itm/New-Genuine-Canon-LP-E12-Rechargeable-Battery-for-Canon-EOS-M-M2-Rebel-SL1-100D-/322000522166?hash=item4af8ba0bb6:g:d5IAAOSwFMZWtXPh
 
Martin Školiak
2016-07-07 14:32:50+02
príspevok od: krispin.pucinko
Myslim, ze som to uz pisal vyssie. Ale neexistuje nieco ako stredna trieda medzi neorigo baterkami. Gatantovane mas iba s origo komponentami. Je trosku mimo si mysliet ze nahrada sa bude spravat uplne rovako akp origonal, cenovy kompromis sa proste musi prejavit. Pri 10 eurovej ti aspon nebude luto vyhodit a kupit novu.
Ono ked sa nad tym zamyslis tak su len 2 sposoby ako vznikaju neorigo baterky:
- rozoberies origo a skopirujes to iste z lacnejsich komponentov
- vykupujes od origo vyrobcu nepodarky( napr ked maju mensiu kapacitu ako je pozadovane) na druhotne spracovanie a potom predavas ako no name.
Píšeš hlúposti, prečo by nemala existovať. Práve v akumulátoroch Avacom myslím v tých pre fotoaparáty Canon by mali byť články Sanyo čo je japonský výrobca. Keď už nič iné tak meno Sanyo je zárukou toho že ti tá baterka neodíde po roku. Určite je rozdiel aj v náhradách.
 
Martin Školiak
2016-07-07 14:34:20+02
príspevok od: krispin.pucinko
Myslim, ze som to uz pisal vyssie. Ale neexistuje nieco ako stredna trieda medzi neorigo baterkami. Gatantovane mas iba s origo komponentami. Je trosku mimo si mysliet ze nahrada sa bude spravat uplne rovako akp origonal, cenovy kompromis sa proste musi prejavit. Pri 10 eurovej ti aspon nebude luto vyhodit a kupit novu.
Ono ked sa nad tym zamyslis tak su len 2 sposoby ako vznikaju neorigo baterky:
- rozoberies origo a skopirujes to iste z lacnejsich komponentov
- vykupujes od origo vyrobcu nepodarky( napr ked maju mensiu kapacitu ako je pozadovane) na druhotne spracovanie a potom predavas ako no name.
Píšeš hlúposti, prečo by nemala existovať. Práve v akumulátoroch Avacom myslím v tých pre fotoaparáty Canon by mali byť články Sanyo čo je japonský výrobca. Keď už nič iné tak meno Sanyo je zárukou toho že ti tá baterka neodíde po roku. Určite je rozdiel aj v náhradách.
 
stokinger
2016-07-07 19:36:28+02
príspevok od: seifi
ak vytečením , prebitím - poškodením elektroniky alebo iným spôsobom dôjde k poškodeniu foťáku neoriginálnou batériou, záruka sa neuznáva ...
celokm by ma zaujimalo ako by sa dokazovalo ze vytiekla neoriginalna..a neviem si moc predtavit ako by vytiekla ked je prakticky v uzavretom stave ak sa nemiim tak v kove a na tom plast...
 
seifi
2016-07-07 20:18:44+02
mňa by napríklad zaujímalo, ako ľudia, ktorých sme zvolili do najvyšších zákonodarných orgánov, sedia v parlamente na zadku , a nepodpíšu prezenčnú listinu; myslel by si si, že toto je možné ?
to je ako keby robotník prišiel do práce a nepichol si na hodinách na bráne do fabriky, urobí tak podľa toho, aká robota sa mu ujde; ak taká, čo mu nevyhovuje, tak tam proste nie je; funguje to ?
tak to máš aj s tou batériou ... ako by sa dokazovalo; naše myslenie je postavené na tom, že konáme podľa toho, či nám to dokážu alebo nedokážu; alebo nie tak ?
 
stokinger
2016-07-07 21:24:26+02
príspevok od: seifi
mňa by napríklad zaujímalo, ako ľudia, ktorých sme zvolili do najvyšších zákonodarných orgánov, sedia v parlamente na zadku , a nepodpíšu prezenčnú listinu; myslel by si si, že toto je možné ?
to je ako keby robotník prišiel do práce a nepichol si na hodinách na bráne do fabriky, urobí tak podľa toho, aká robota sa mu ujde; ak taká, čo mu nevyhovuje, tak tam proste nie je; funguje to ?
tak to máš aj s tou batériou ... ako by sa dokazovalo; naše myslenie je postavené na tom, že konáme podľa toho, či nám to dokážu alebo nedokážu; alebo nie tak ?
nie nejde o to len by som chcel vedieť na zaklade čoho by teda podla teba neuznali reklamaciu.... iba to som myslel, zrejme si ma zle pochopil...
 
risake
2016-07-07 21:53:31+02
pozeral som sa po tych Avacom baterkach a vyzera ze to je s.r.o co prevazne lepi na baterky svoju nalepku

http://www.avacom.sk/o-nas

 
risake
2016-07-07 22:09:37+02
príspevok od: risake
pozeral som sa po tych Avacom baterkach a vyzera ze to je s.r.o co prevazne lepi na baterky svoju nalepku

http://www.avacom.sk/o-nas

cim nechcem povedat ze su tie baterie zle, len konstatujem
 
choseef
2016-07-10 16:06:22+02
môže to byť risk kúpiť to z ebay a potom je horšie dokazovania, že to nie je originál
 
pufko
2016-07-10 16:55:31+02
Jasné že Avacom len lepí svoje štítky, kde by oni vyrábali to množstvo baterií...
Samozrejme tá nálepka má patričnú cenu a ked si k tomu človek pripočíta poštovné tak to si môže objednať hned tri baterky z číny a reklamáciu môže hodiť za hlavu. Ak sa pokazí tak ju s čistým svedomím hodí do koša a nie to sa naťahovať s reklamáciou baterky.

Logicky ten čo za tú prebalenú čínsku baterku dá u Avacomu cca 30€, ten logicky bude chcieť reklamovať, lebo hodiť do koša 30e nie je len tak
 
krispin.pucinko
2016-07-11 11:17:28+02
príspevok od: choseef
môže to byť risk kúpiť to z ebay a potom je horšie dokazovania, že to nie je originál
nie som si isty co chces dokazovat. fotak si neuklada do pamate aka baterka v bola pouzita. takze ked riesis reklamaciu tak ho posles s originalkou a hotovo.
 
JSP070
2016-07-11 14:59:05+02
príspevok od: pufko
Jasné že Avacom len lepí svoje štítky, kde by oni vyrábali to množstvo baterií...
Samozrejme tá nálepka má patričnú cenu a ked si k tomu človek pripočíta poštovné tak to si môže objednať hned tri baterky z číny a reklamáciu môže hodiť za hlavu. Ak sa pokazí tak ju s čistým svedomím hodí do koša a nie to sa naťahovať s reklamáciou baterky.

Logicky ten čo za tú prebalenú čínsku baterku dá u Avacomu cca 30€, ten logicky bude chcieť reklamovať, lebo hodiť do koša 30e nie je len tak
Ja som kupil Avacom za 15€. A tam nejde iba o nalepku, ale o to, ze to nie je smejd.
 
risake
2016-07-11 19:54:38+02
Este som objavil znacku VHBW je dostupna na nasom trhu, na amazone ma relativne dobre hodnotenie a je to nemecky "vyrobca".

mimo nasho trhu (tj. drahe postovne) je velmi dobre hodnotena znacka Wasabi u niektorych vyrobcou fotakov su dokonca tieto baterie hodnotene lepsie ako original..
 
pufko
2016-07-13 19:25:11+02
príspevok od: JSP070
Ja som kupil Avacom za 15€. A tam nejde iba o nalepku, ale o to, ze to nie je smejd.
Je to presne rovnaká kvalita ako čína
 
pufko
2016-07-13 19:30:15+02
príspevok od: risake
Este som objavil znacku VHBW je dostupna na nasom trhu, na amazone ma relativne dobre hodnotenie a je to nemecky "vyrobca".

mimo nasho trhu (tj. drahe postovne) je velmi dobre hodnotena znacka Wasabi u niektorych vyrobcou fotakov su dokonca tieto baterie hodnotene lepsie ako original..
VHBW nie je žiadna nemecká výroba, ale bežná čína. Ja mám VHBW z číny a pochybujem o tom že by to čínania kupovali od nemcov. Na baterke je velkým napísané Made in China
http://www.baterieeshop.eu/fotky30367/fotos/_vyrn_557Pentax-wie-D-Li90.jpg
 
Martin Školiak
2016-07-14 16:08:24+02
príspevok od: pufko
VHBW nie je žiadna nemecká výroba, ale bežná čína. Ja mám VHBW z číny a pochybujem o tom že by to čínania kupovali od nemcov. Na baterke je velkým napísané Made in China
http://www.baterieeshop.eu/fotky30367/fotos/_vyrn_557Pentax-wie-D-Li90.jpg
Aj originálne akumulátory Canon sú vyrobené v Číne. Ale je rozdiel či je to vyrobené v autorizovanej fabrike alebo vo fabrike ktorá podlieha nejakej kontrole alebo to robia deti v nejakej tmavej uličke. Nie je Čína ako Čína.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()