Hore
Fórum » Canon fórum
 

Ostrenie 6dii

adamuel.petrov
2018-10-29 23:14:54+01
Ahojte prešiel som z Nikonu3200 na Canon 6D ii , na nikone som mal možnosť pomocou kolieska meniť polohu zaostrovacieho bodu, ale na tej 6Dii to tak nefunguje, su tam rozdne mody zaostrovania, a možem to urobiť tak že si dam nahľad cez displej a dotykom zaostrim na dane miesto ale chcem pozerať do hľadačika a dopracovať sa nejak kutomu aby som ten ostriaci bod presuval tlačidlami. je to možne?
 
seifi
2018-10-30 09:32:58+01
pozerám v návode rozloženie tlačidiel ... zadná strana aparátu, hore a úplne vpravo - stlačíš tlačidlo pre zobrazenie AF bodov;
pri tlačidle spúšte (medzi spúšťou a ovládačom) je malé tlačidlo, jeho postupným stláčaním sa presúvaš medzi skupinami/zónami bodov či jedným bodom, ktoré budú funkčné ... no a jedným z kolieskových ovládačov si presúvaš bod či skupinu bodov ... str. 28,29 návodu;
http://gdlp01.c-wss.com/gds/0/0300027830/01/EOS_6D_Mark_II_Instruction_Manual_CS.pdf
 
peter7519
2018-10-30 21:40:05+01
hornym kolieskom si posuvas ostriaci bod(skupinu bodov) doprava-dolava
zadnym rollerom si posuvas ostriaci bod(skupinu bodov) hore a dolu
 
fotorman
2019-07-31 20:15:52+02
príspevok od: adamuel.petrov
Ahojte prešiel som z Nikonu3200 na Canon 6D ii , na nikone som mal možnosť pomocou kolieska meniť polohu zaostrovacieho bodu, ale na tej 6Dii to tak nefunguje, su tam rozdne mody zaostrovania, a možem to urobiť tak že si dam nahľad cez displej a dotykom zaostrim na dane miesto ale chcem pozerať do hľadačika a dopracovať sa nejak kutomu aby som ten ostriaci bod presuval tlačidlami. je to možne?
Keď si prepneš na AI Servo body sa budú posúvať a sledovať objekt.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()