Hore
Fórum » Canon fórum
 

Bodka v očnici...

guitartab
2019-03-17 18:54:18+01
Pekný deň, mám foťák ktorý som kúpil pred asi mesiacom Canon 6D mark 2....a teraz sa mi v hľadáčiku v ľavom hornom rohu nie uplne na kraji ale tak bližšie v strede objavila čierna bodka...ale na fotkách nikde nie je a ani pri živom náhlade na displeji...preto sa pýtam kde je problém...samozrejme to asi idem reklamovať...ďakujem
 
fatality
2019-03-17 19:20:46+01
príspevok od: guitartab
Pekný deň, mám foťák ktorý som kúpil pred asi mesiacom Canon 6D mark 2....a teraz sa mi v hľadáčiku v ľavom hornom rohu nie uplne na kraji ale tak bližšie v strede objavila čierna bodka...ale na fotkách nikde nie je a ani pri živom náhlade na displeji...preto sa pýtam kde je problém...samozrejme to asi idem reklamovať...ďakujem
pravdepodobne smietka..zbytocne by si bol mesiac bez fotaku.. ..
 
guitartab
2019-03-17 19:33:05+01
príspevok od: fatality
pravdepodobne smietka..zbytocne by si bol mesiac bez fotaku.. ..
ale kde smietka...keď na fotkách nie je nič...a objektív som odkedy mám foťák nezložil keďže mám zatiaľ len jeden
 
tom-o
2019-03-17 19:47:51+01
V hladaciku, nema to nic spolocne s nasadenim objektivu ani s vyslednou fotkou
 
fatality
2019-03-17 19:56:23+01
príspevok od: guitartab
ale kde smietka...keď na fotkách nie je nič...a objektív som odkedy mám foťák nezložil keďže mám zatiaľ len jeden
nuz..ked uz mas taky drahy fotak,mohol by si si nieco nastudovat o jeho konstrukcii(zrkadlovky) ..vid odpoved tom-o..
 
guitartab
2019-03-17 20:14:27+01
no veď jasné že to bude niečo v hladáčiku...len jednoducho nechápem ako z ničoho nič sa dovnutra mohlo niečo dostať
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-03-17 21:45:40+01
príspevok od: guitartab
no veď jasné že to bude niečo v hladáčiku...len jednoducho nechápem ako z ničoho nič sa dovnutra mohlo niečo dostať
Zeby tym, ze zijeme v prasnom prostredi a nie vo vakuu? Spinka je na matnicu, to je ta vec vnutri nad zrkadlom, na ktoru sa premieta obraz. Je volne pristupna od bajonetu a tak sa tam raz za cas nieco dostane, hlavne ked objektivy niekedy funguju ako pumpa a sklapanie zrkadla viri prach v sachte. Inak jednoducha pompoc. Zober ofukovaci balonik a ofukaj matnicu. Nepotrebujes na to servis.
 
mab
2019-03-18 09:25:28+01
príspevok od: fatality
pravdepodobne smietka..zbytocne by si bol mesiac bez fotaku.. ..
keď som vymenila dľa návodu na 5100 setový za 18-200 Nikkor objektiv, tiež som zaregistrovala čiernu asi aj väčšiu škvrnu LDR a na fotkách nič /teda dufam/ ako netechnický bojko som s tým nič nerobila, už je to par rokov, nikdy neposlala foťak na čistenie ani za kupony /byť bez neho??/ a nové nedokupujem, som len samouko-hobby fotograf
 
fatality
2019-03-18 10:18:40+01
príspevok od: mab
keď som vymenila dľa návodu na 5100 setový za 18-200 Nikkor objektiv, tiež som zaregistrovala čiernu asi aj väčšiu škvrnu LDR a na fotkách nič /teda dufam/ ako netechnický bojko som s tým nič nerobila, už je to par rokov, nikdy neposlala foťak na čistenie ani za kupony /byť bez neho??/ a nové nedokupujem, som len samouko-hobby fotograf
tak tak..netreba panikarit..pokial to nevidno na fotkach,nieje dovod posielat fotak do servisu..ono sa tam casom aj tak objavi dalsia/dalsie..a fotak potom viac nemame ako mame
 
mab
2019-03-18 11:59:18+01
príspevok od: Karol Srnec
Zeby tym, ze zijeme v prasnom prostredi a nie vo vakuu? Spinka je na matnicu, to je ta vec vnutri nad zrkadlom, na ktoru sa premieta obraz. Je volne pristupna od bajonetu a tak sa tam raz za cas nieco dostane, hlavne ked objektivy niekedy funguju ako pumpa a sklapanie zrkadla viri prach v sachte. Inak jednoducha pompoc. Zober ofukovaci balonik a ofukaj matnicu. Nepotrebujes na to servis.
OK, ďakujem, robiť to nebudem, ale aspoň to mám po rokoch vysvetlené len sem tam to priláka ešte moju pozornosť, inak ma to pri fotení vôbec neruší
 
leguan
2019-03-18 16:24:47+01
Hlavne neodporúčam obtierať alebo inak sa dotýkať matnice, pretože sa zničí. (vlastná skúsenosť) Ja používam na čistenie stlačený vzduch v aerosole.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()