Hore
Fórum » Canon fórum
 

Prach v L objektíve

michalblaho
2019-07-30 10:37:24+02
Ahojte, mám takú otázku. Je normálne aby v L objektíve (24-70 f4L) som mal po 2 mesiacoch požívania prach vo vnútri objektívu? Predsalen je to L rada a viem že večne to neodolá prachu ale... Zatiaľ to nijako neovplyvňuje fotky len by som chcel vedieť že či sa to dá nejako riešiť aj v rámci záruky alebo len poslať čistiť do servisu. Ak má niekto skúsenosti budem rád keď sa o ne podelí. Díki.
 
PeCh
2019-07-30 11:23:13+02
Je to normálne. Pokiaľ sa ti to neprejavuje na fotkách, nerieš.
 
michalblaho
2019-07-30 12:57:24+02
dík, jasné, neriešim pokiaľ to nevidno...
 
seifi
2019-07-30 14:55:49+02
príspevok od: michalblaho
dík, jasné, neriešim pokiaľ to nevidno...
prečítal by som pozorne, aké vlastnosti ten objektív má mať; ak je napísané, že je prachotesný, tak po 2 mesiacoch by tam prach nemal byť; nebol si s tým na Sahare ? či áno ? mesiac bolo normálne počasie a mesiac prší ; ja by som to reklamoval ...
 
robertondrejovic
2019-07-31 07:00:08+02
Každý zoom ktorý sa vysúva a teda mení svoj vnútorný objem musí nasať do vnútra vzduch a potom ho zase vyfúknuť, teda nemôže byť nikdy úplne prachotesný. Stačí prudko zazoomovať v suchom prašnom prostredí a je to , aby to bolo vidno na fotkách muselo by tam byť toho prachu asi ozaj veľa ,koľko neviem, lebo aj ja som spozoroval prach vo vnútri mojich vysúvacich zoomov, ale nevidno stratu kvality snimkov , hoci priznám sa keď som to objavil bol som z toho dlho nervózny. Na koniec len rada zoomovať treba čo najpomalšie.
 
michalblaho
2019-07-31 07:30:58+02
akože nečakal som úplnú prachotesnosť ale toľko prachu som mal v tamron objektíve za 3 roky a nie za dva mesiace
zatiaľ to nemá vplyv ale ak bude také tempo tak som zvedavý... pomalý zoom je jasný no nie vždy sa dá...
 
seifi
2019-07-31 13:40:46+02
príspevok od: michalblaho
akože nečakal som úplnú prachotesnosť ale toľko prachu som mal v tamron objektíve za 3 roky a nie za dva mesiace
zatiaľ to nemá vplyv ale ak bude také tempo tak som zvedavý... pomalý zoom je jasný no nie vždy sa dá...
by som šiel teraz, po 2 mesiacoch; pôjdeš po roku, tak povedia, za rok ? za rok sa tam muselo niečo dostať, to je v pohode
 
michalblaho
2019-08-01 07:36:09+02
príspevok od: seifi
by som šiel teraz, po 2 mesiacoch; pôjdeš po roku, tak povedia, za rok ? za rok sa tam muselo niečo dostať, to je v pohode
už som to poslal, uvidím čo povedia
 
michalblaho
2019-08-21 12:50:55+02
Pre info.

Objektív som poslal na reklamáciu, vrátil sa vyčistený
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()