Hore
Fórum » Canon fórum
 

Canon Image PROGRAF 1000

TomasOlejnik
2020-01-14 23:54:30+01
Ahoj.
Zakúpil som si Tlačiareň Canon Image PROGRAF 1000
Potrebujem ju hlavne pre tlač reklam, kalendárov a fotiek no s tlačou nie som vôbec spokojný.
Na výslednej tlači je vždy vidieť škvrny (viz. foto) Je jedno či ide o fotky alebo mnou navrhnuté plagáty atd. vo photoshope, vždy sú tam tie škvrny a tlač nieje dosť kvalitná.
Myslel som že je chyba v tlačiarni no ked sa mi vrátila z reklamacie tak chybu nenašli, ak zadám v tlačiarni kontrolný výtisk tak to vytlačí v perfektnej kvalite bez flakov no ak tlačím svoje dokumenty tak je kvalita podstatne horšia.

Zrejme robím chybu niekde ja ale nemôžem prísť na to kde, už ju mám viac ako mesiac a neviem si s ňou dať rady.

https://i.ibb.co/4NpQ4sB/20191208-010325.jpg
https://i.ibb.co/Tk506FY/20191207-115342.jpg
https://i.ibb.co/GkjJrFy/20191206-123443.jpg
 
Krtko fotografom
2020-01-15 07:28:54+01
Ja neviem, ale ked pozeram na tie fotky, tak vidim, ze su nekvalitne nafotene. Okrem toho, mas tam rozlisenie 72 DPi. Podla mna je problem tam, cize v nekvalite nafotenia a nizkom DPi .
Telefony maju zabudovane rozne "vylepšovatka", takze v telefone to mozes vidiet "kvalitne".
 
TomasOlejnik
2020-01-15 10:51:26+01
Ide o to že ta fotka v odkaze 2 je stiahnutá s perfektným rozlíšenim , a odkaz 1 a 3 je tlač z Photoshopu. Tam kde mala byť čista čierna sú tieto sivé fľaky.
 
Krtko fotografom
2020-01-15 11:23:00+01
príspevok od: TomasOlejnik
Ide o to že ta fotka v odkaze 2 je stiahnutá s perfektným rozlíšenim , a odkaz 1 a 3 je tlač z Photoshopu. Tam kde mala byť čista čierna sú tieto sivé fľaky.
Aha, uz chapem, toto su len ukazky prefotene mobilom. Pozri si v nastaveniach tlaciarne, ako mas nastavenu kvalitu tlace (vyystupu), a potom este velmi zalezi, na akom kvalitnom papriery to tlacis.
 
brnj
2020-01-16 16:28:52+01
Len ma napadá ruky preč od canon, alebo ešte skúsit iný soft napr affinity popr. tlačiť priamo z raw editoru ak nepomôže ani po 500x tak už si len buchat hlavu o stôl. Nič rozumnejšie ma nenapadá.
 
WildSammy
2020-01-16 17:22:50+01
a je nastavena kvalita tlace na high? lebo pri nizsej vynechava patterny kvoli setreniu atramentu..
 
TomasOlejnik
2020-01-20 17:32:27+01
Nastavenie tlače je vždy na maximum, dnes som trocha experimentoval s tlačením čierneho štvorca na foto papier no vždy pri inom nastaveni, výsledny boli vždy iné ale nikdy tie škvrny nezmizli uplne, raz ich bolo ovela viac raz menej.

Bude to zrejme nastavenim tlače, tlačim vždicky z photoshopu ale tých nastaveni je tu snad milion.
Aký režím farby mam na tlač používať ? RGB alebo CMYK ? A kolko bytove ? čím viac tým lepšie ?

Pri profile farieb je tu snád milion možností, tak isto pri výbere papiera.
Klasický fotopapier mám dat ako semi gloss ? je voľba papiera vôbec dôležita ?
Tak isto pri tlači si môžem vybrať či bude správu farieb riešiť photoshop alebo tlačiareň?

https://i.ibb.co/WFQx309/20191208-005345.jpg

https://i.ibb.co/s9Jqv0Y/20191208-005207.jpg

Nieje pre tlač určený nejaký program ? ktorý si už všetko nastaví sam ?
 
PeterMarek
2020-01-21 09:23:27+01
PRO-1000 je výborná tlačiareň. Má svoje muchy ale tie sa netýkajú kvality tlače. Podľa otázok, ktoré kladiete som ale trochu prekvapený, že ste si ju kúpili. Na vypisovanie by to bolo nadlho... Ak ste z BA alebo budete mať cestu okolo - zastavte sa na rýchlu konzultáciu. Za niekoľko desiatok minút by Vás to mohlo výrazne posunúť...Viac asi mailom
 
MaxGamut
2020-01-23 00:20:22+01
Tiez som chcel napisat cosi podobne. Kazdy chce vsetko profi (aj ked prave vcera zacal) ... a potom nechape, preco vysledky profi nie su. KNOW-HOW je vzdy nad techniku...
Tlaciaren s viac nez CMYK farbami je pre POKROCILYCH hracov s velkymi znalostami.
Inak to robi iba same problemy.

Tie flaky naznacuju, ze bud Vas papier nezvlada tolko farby, alebo nie je vhodny pre tieto atramenty.

a/ Zakladna otazka - aky mate papier? Original / iny znackovy, alebo Lidl akcia?
b/ Podla webu to ma pigmentove atramenty - tie nejdu na hocico.
c/ Kvalitny papier je vzdy OVELA dolezitejsi, nez preset profily papiera v ovladaci. Tie original presety obvykle davaju podobne mnozstva farby a rozdiely su male. Len taky fine-tuning.
Ak nepouzivate orig papier, staci vzdy vybrat profil pre podobne medium.
(napr. nemiesat Fine Art a Photo Paper)
d/ vybrat vsetky naplne a pretriast (zamiesat)
e/ nie su naplne expirovane ?
f/ Rendering Intent nastavit na Perceptual alebo Rel.Colorimetric + Black Point Compensation
g/ ak je kontrolny vytlacok (nie vytisk ) OK, nechal by som spravu farieb tlaciarni - ICC prevod RGB-tlaciaren vtedy robi ovladac pomocou nejakeho "tajneho" Canon algoritmu.
 
Krtko fotografom
2020-01-23 07:39:21+01
a/ Lidl papier pouzivaju Epson-kari, a chvalia si ho, dokonca ho pouzivaju aj "svadobni photography". Neviem, nikdy som som neskusal.
f/ ja mam nastavene Perceptual + Black Point Compensation
g/ nepouzivam ICC profily, neosvedcili sa mi, ovela vernejsiu tlac mam, ak mam nastavene spravu farieb riadi Photoshop.
Zatial som mal len Canon tlaciarne a som s nimi spokojny. Pre moje amaterske potreby pouzivam iba Lomond premium papiere a som s nimi maximalne spokojny.
Dufam, ze tvoja odpoved pomoze aj zakladatelovi temy.
 
MaxGamut
2020-01-23 18:37:06+01
On ma ale pigmentove atramenty. Tie su trosku ine, nez vodicky v beznych tlaciarnach.
Ak ma flaky v tmavych farbach, papier nezvlada tolko atramentu.
Kedze Canon svoje ICC profily zamerne nerobi s extremne vysokym Total Ink limitom, tak by to malo na kazdom normalnejsom fotopapieri fungovat. Kedze to nefunguje, dany papier zrejme NIE JE vhodny pre pigmentovu tlac.


Vy sice ICC profily mozno nepouzivate, ale Vas Photoshop ano ...
Su schovane v ovladaci za tymi nazvami - napr. Photo Paper Glossy Plus, Pro Platinum a pod.)

Ako inak by sa prepocitali farby RGB na CMYK (CMYK+n) ?
Zatial ziadny vyrobca s nicim lepsim ako tabulkove ICC profily neprisiel.
Su tam, len ich "nie je vidno". Vo Windows je bohuzial nastavovanie tlace trosku nejasne spravene (chceli to zjednodusit - a teda skryt pred beznym uzivatelom).

 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()