Hore
Fórum » Canon fórum
 

pevne ohnisko ?

tonyskot
2020-06-13 18:39:22+02
[Ahoj vedeli by ste mi poradit ktore je najviac pouzivane pevne ohnisko na Canon FF lebo mne sa zda ze 50 mm je vhodne na vsetko Dik
 
Porubo
2020-06-13 19:04:15+02
Zle polozena otazka, zavisi od pouzitia. Na to sa treba pytat kde sa pouzije a ako:
Treba si skor dopredu rozmysliet ake uzivatelske pripady to ma pokryt. Napriklad na fotenie zveri odpoved moze byt 400mm (lebo 400mm F5.6 L je cenovo dostupny a preto snad najvhodnejsi objektiv pre ludi co nemaju velky rozpocet).
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-06-13 20:27:43+02
Tu je statistika prd platna. Nic univerzalne neexistuje. Podla toho sa nikdy neriad. Jednoducho musis zistit, co TY potrebujes. Pre mna je najpouzivanejsi objektiv FF 70-200/2,8. A kde tam najdes 50-ku?
 
photox
2020-06-13 20:44:23+02
Zalezi na vela veciach, co chces fotit, aky format fotografie sa ti najviac pozdava... 50 mm sa ti hodi maximalne na portret a dost obmedzene na street foto. Ten objektiv kedze nie je siroky tazko zachyti atmosferu. Ale ukazkovo foti portrety.
 
tonyskot
2020-06-14 00:15:38+02
Chalani dik mate vsetci pravdu , Karol to sklo tiez chcem kupit ale staci mi 70 200 F 4 ,Videl som fotky fotene tou 50 mm krajinky a mne sa pacili Mam 5dsr a tam je zcoho rezat a ta 50 je len na zaciatok Chcem kupit aj 24 70 F4 ,Rad si necham poradit lebo doteraz som mal Pentax APSC
 
MaxGamut
2020-06-14 01:09:22+02
50mm je najbližšie k reálnemu obrazu (bez priblíženia/oddialenia). Fakt to ale nič nehovorí o univerzálnosti použitia. Mám 2 rôzne a sú super. Ale človek sa nabehá...

Mimochodom, ty sa venuješ fotke, alebo nakupovaniu ?
- chceš kúpiť 70-200mm
- chceš kúpiť aj 24-70mm
- a k tomu chceš kúpiť 50mm, ale nič o nej netušíš, iba sa ti zdá, že je dobrá
... hmmm
 
Ludvo
2020-06-14 06:01:58+02
Vyskúšaj aj 35mm, často používané ohnisko.
Čo sa týka 50tky, tak pre niekoho môže byť príliš krátka a zároveň málo široká, potom sa používa combo 35 + 85mm.
Canon 70-200 f4 je naozaj ostý od f5.6, využiteľnosť o kus menšia oproti f2.8 s IS, lebo potrebuješ o kus viacej svetla, inak výborné sklo.
Pevné sklá 35, 50, 85 odporúčam f1.4 .. bokeh, hlbka ostrosti.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-06-14 08:45:02+02
príspevok od: tonyskot
Chalani dik mate vsetci pravdu , Karol to sklo tiez chcem kupit ale staci mi 70 200 F 4 ,Videl som fotky fotene tou 50 mm krajinky a mne sa pacili Mam 5dsr a tam je zcoho rezat a ta 50 je len na zaciatok Chcem kupit aj 24 70 F4 ,Rad si necham poradit lebo doteraz som mal Pentax APSC
FF alebop APS-C, to je jedno. Fotograf neriesi ohniskovu dlzku, ale uhol zaberu a to ako sa da pracovat s perspektivov. Ak si s APS-C pracoval roky, tak musis vediet ake objektivy si rad pouzival a len najdes ich FF ekvivalenty.
 
tonyskot
2020-06-14 09:29:48+02
príspevok od: MaxGamut
50mm je najbližšie k reálnemu obrazu (bez priblíženia/oddialenia). Fakt to ale nič nehovorí o univerzálnosti použitia. Mám 2 rôzne a sú super. Ale človek sa nabehá...

Mimochodom, ty sa venuješ fotke, alebo nakupovaniu ?
- chceš kúpiť 70-200mm
- chceš kúpiť aj 24-70mm
- a k tomu chceš kúpiť 50mm, ale nič o nej netušíš, iba sa ti zdá, že je dobrá
... hmmm
presiel som na Canon FF a potrebujem kupit vsetko aby som mohol fotit a na zaciatok som kupil 50 mm f 1,2 a ked budu peniaze tak tie dva dalsie skla tak do mesiaca lebo z Pentaxsu nepouzijem nic a ohnisko ktore som najcastejsie pouzival okolo 35 na ASPC mi vysla ta 50 na FF
 
Porubo
2020-06-14 13:56:41+02
Na krajinky?
Tam je cca 28mm taky deliaci bod, ked je kratsie ohnisko nie je dobre pouzivat polarizacny filter pri bocnom prijemnom zlatom svetle pocas zlatej hodinky, vidno nerovnomernost jeho filtracie. Naviac na take siroke je vhodne najst nejaky predmet ktory bude v popredi. Uzsie ohnisko nepotrebuje az tak bytostne si davat pozor na kompoziciu hlavne toho co je v popredi a nezahrnut rusive elementy pozadia. Sirokouhle avsak opticky, vzhladom na to ako pozorujeme a vnimame ako ludia velkosti, zdanlivo opticky zmensuje pohoria a vzdaluje pozadie. Naopak ak chceme vystihnut jednotlivy kopec tak, aby posobil majestatne vhodny je teleobjektiv. Inac povedane dobre je mat aspon dve ohniska jedno siroke napr. 28 alebo 35 a jedno uzke napr. 85 alebo 100, tie cisla su len priklad vsak ak bych chcel fotit protisvetlo s obrovskym Slnkom v zabere alebo Mesiacom tak to moze byt niekedy malo.
Vlastnim aj staru verziu 24mm 2.8 pre FF (nemylit si s STM co je iba na crop) a aj 28mm 2.8 USM. A beriem co mam po ruke, ci crop ci FF, nepremyslam nad tym tak hlboko teda az na tu polarizaciu v terene ci filtrovat ci nie. Vtip pevnych ohnisiek je v tom, ze clovek si nejak navykne na to ohnisko pocas fotenia a kompozicie nejak lahsie hlada - ale to je mozno len take moje zdanie.
Dolezitejsie ako ohnisko je pravidelne chodit a fotit cez zlate a modre hodinky. Vacsinou aj tak najvacsi rozdiel spravi svetlo.
Ale ak bych chcel byt skratkovity a odbit, tak napisem ze 28mm je taky zlaty stred a k tomu dat este teleobjektiv. Ak rad fotis makra tak ten druhy moze byt 100mm makro a si vybaveny! Teda este treba stativ, celovku, rukavice a ide sa! Hor sa do terenu radsej!
 
tonyskot
2020-06-14 18:01:16+02
príspevok od: Porubo
Na krajinky?
Tam je cca 28mm taky deliaci bod, ked je kratsie ohnisko nie je dobre pouzivat polarizacny filter pri bocnom prijemnom zlatom svetle pocas zlatej hodinky, vidno nerovnomernost jeho filtracie. Naviac na take siroke je vhodne najst nejaky predmet ktory bude v popredi. Uzsie ohnisko nepotrebuje az tak bytostne si davat pozor na kompoziciu hlavne toho co je v popredi a nezahrnut rusive elementy pozadia. Sirokouhle avsak opticky, vzhladom na to ako pozorujeme a vnimame ako ludia velkosti, zdanlivo opticky zmensuje pohoria a vzdaluje pozadie. Naopak ak chceme vystihnut jednotlivy kopec tak, aby posobil majestatne vhodny je teleobjektiv. Inac povedane dobre je mat aspon dve ohniska jedno siroke napr. 28 alebo 35 a jedno uzke napr. 85 alebo 100, tie cisla su len priklad vsak ak bych chcel fotit protisvetlo s obrovskym Slnkom v zabere alebo Mesiacom tak to moze byt niekedy malo.
Vlastnim aj staru verziu 24mm 2.8 pre FF (nemylit si s STM co je iba na crop) a aj 28mm 2.8 USM. A beriem co mam po ruke, ci crop ci FF, nepremyslam nad tym tak hlboko teda az na tu polarizaciu v terene ci filtrovat ci nie. Vtip pevnych ohnisiek je v tom, ze clovek si nejak navykne na to ohnisko pocas fotenia a kompozicie nejak lahsie hlada - ale to je mozno len take moje zdanie.
Dolezitejsie ako ohnisko je pravidelne chodit a fotit cez zlate a modre hodinky. Vacsinou aj tak najvacsi rozdiel spravi svetlo.
Ale ak bych chcel byt skratkovity a odbit, tak napisem ze 28mm je taky zlaty stred a k tomu dat este teleobjektiv. Ak rad fotis makra tak ten druhy moze byt 100mm makro a si vybaveny! Teda este treba stativ, celovku, rukavice a ide sa! Hor sa do terenu radsej!
Vdaka pekne si to napisal
 
parkie
2020-06-17 16:43:57+02
Ja kebyze si mam vybrat jedno ohnisko, tak asi 35mm.. Na tom 5dsr je priestor aj na crop..
 
photox
2020-06-17 18:29:44+02
Tu 35ku by som tiez bral, nasadil by som na nu ND8 plus polarizacny filter a cely ten set robi carovne fotografie.
 
jozef84
2020-06-18 09:48:08+02
A ten ND8 filter by si dával na všetky fotky, ktoré budeš s tou 35-kou fotiť?
 
photox
2020-06-18 10:37:25+02
príspevok od: jozef84
A ten ND8 filter by si dával na všetky fotky, ktoré budeš s tou 35-kou fotiť?
presne a k tomu na f22.
 
jozef84
2020-06-18 10:51:28+02
príspevok od: photox
presne a k tomu na f22.

 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()