Hore
Fórum » Canon fórum
 

Tamron objektív - problém s ostrením

Anubis
2020-08-16 21:53:33+02
Ahojte,
môj nový objektív Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 veľmi zle ostrí. Čítal som, že pri objektívoch s vyššou svetelnosťou to môže byť pomerne častý problém a treba ich vykalibrovať. Robí sa to cez funkciu AF Microadjustment, lenže moje telo Canon EOS 200D túto funkciu vôbec nemá. Doteraz som používal objektív Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II, ktorý fungoval od začiatku bez problémov a robil veľmi pekné fotky. Dá sa s tým niečo robiť? Viete na to odporučiť nejaký dobrý servis? Alebo proste treba nové telo...? Diky.
 
seifi
2020-08-16 22:27:26+02
príspevok od: Anubis
Ahojte,
môj nový objektív Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 veľmi zle ostrí. Čítal som, že pri objektívoch s vyššou svetelnosťou to môže byť pomerne častý problém a treba ich vykalibrovať. Robí sa to cez funkciu AF Microadjustment, lenže moje telo Canon EOS 200D túto funkciu vôbec nemá. Doteraz som používal objektív Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II, ktorý fungoval od začiatku bez problémov a robil veľmi pekné fotky. Dá sa s tým niečo robiť? Viete na to odporučiť nejaký dobrý servis? Alebo proste treba nové telo...? Diky.
veľmi zle ostrí ... aké časy, ohniská, s / bez stabilizácie; rozdiel medzi ostrením s automatikou či ostrenie manuálne na displej zo statívu; bolo by priložiť fotografie a uviesť nastavené veličiny; neponáhľaj, najlepšie to skontrolovať so skúsenejším fotografom;
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-08-16 22:36:05+02
Predpokladam, ze mislis posun zaostrovania. Riesi sa to v servise, alebo si zozenies USB dock a naprogramujses si to sam.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()