Hore
Fórum » Canon fórum
 

Problem s bleskom canon 200d

Legooo
2020-08-23 22:42:54+02
Zdravim, je normalne ze pri polovicnom stlaceni spuste mi blesk zacne bliskat a pri uplnom stlaceni spuste mi spravi fotku ako bez blesku aj ked blesk bliskne? V navode sa pise ze pri polovicnom stlaceni sa ma blesk nabijat co mi aj signalizuje napisom BUSY aj ked sa to BUSY objavi len asi na pol sekundy. Robim nieco zle alebo je chyba vo fotaku. Mam ho z druhej ruky. Diky za rady
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-08-24 14:19:43+02
Malo info, na to ba ysme problem vyriesili. Predpokladam, ze myslis vstavany blek. Bliskanie blesku nemusi byt vzdy za ucelom exppozicie. Niekedy sa blesk pouziva ako pomocne svetlo AF. Dalej zalezi na aku vzdialenost bliskas a pri akej clone. Ak objektiv privclonis, moze sa skratit dosah vstavaneho blesku vyslovene na meter.
 
Legooo
2020-08-24 21:40:45+02
Diky za ochotu, skusim to opisat viac v ramci mojich moznosti nakolko mam fotak 2 dni a som totalny laik. Ano myslim vstavany blesk a ide mi hlavne oto ze ked fotim v tme tak skoro na vsetkych fotkach nic nie je vidiet aj ked blesk bliskne. 1 fotka z 10 je taka, ako si predstavujem fotku v tme s bleskom. Tym myslim ze vyzera ako fotena za svetla. A neviem ci je to chyba vo fotoaparate alebo stym len neviem robit. Vacinu som fotil v automatickom rezime ale vyskusal som viac rezimov a stale ten isty problem.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()