Hore
Fórum » Canon fórum
 

Canon 80D , prepojenie s mobilom

petfoto
2020-09-07 13:38:39+02
Mám tento foťák a mobil Samsung M21.
Malo by to podporovať spojenie s mobilom cez Wifi aj NFC. Bohužiaľ poklikal som všeličo, ale spojenie sa mi nepodarilo nadviazať. Vie niekto poradiť ako to nastaviť, prepojiť. Ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-09-07 14:18:49+02
https://www.youtube.com/watch?v=DbdSzh9RFlM&ab_channel=CanonCameraAssist
 
LaHr
2020-09-07 15:11:32+02
príspevok od: petfoto
Mám tento foťák a mobil Samsung M21.
Malo by to podporovať spojenie s mobilom cez Wifi aj NFC. Bohužiaľ poklikal som všeličo, ale spojenie sa mi nepodarilo nadviazať. Vie niekto poradiť ako to nastaviť, prepojiť. Ďakujem
Mám identický problém.
Foťák - Canon EOS 1300D

Pri prvom mobile Motorola E4 - fungovali mi NFC aj WiFi. Bez problémov.
Potom Samsung J5 - Prestalo fungovat pripojenie cez NFC a išlo už len manuálne/pracne cez Wifi.
Neskorej Sony L4 - S týmto mobilom som sa nedostal na foťák už vôbec.

Každý mobil bol vyššia verzia Androidu a iných security patchov, rovnako aj appka dostava aktualizácie, tak ktovie kde je pes zakopaný.

V piatok som nafasoval Samsung A51. K testovaniu s týmto som sa ešte nedostal. Dám vedieť
 
petfoto
2020-09-07 15:42:35+02
príspevok od: LaHr
Mám identický problém.
Foťák - Canon EOS 1300D

Pri prvom mobile Motorola E4 - fungovali mi NFC aj WiFi. Bez problémov.
Potom Samsung J5 - Prestalo fungovat pripojenie cez NFC a išlo už len manuálne/pracne cez Wifi.
Neskorej Sony L4 - S týmto mobilom som sa nedostal na foťák už vôbec.

Každý mobil bol vyššia verzia Androidu a iných security patchov, rovnako aj appka dostava aktualizácie, tak ktovie kde je pes zakopaný.

V piatok som nafasoval Samsung A51. K testovaniu s týmto som sa ešte nedostal. Dám vedieť
s akým softvérom, resp. aplikáciou?
 
zlobath
2020-09-07 16:35:19+02
mam canon 750D a pripajam nan Huawei P10 lite a kedysi aj exkin Samsung A5 2017. A na kazdy telefon som musel mat zvlast profil a nastavenie. Nebude chyba v tomto ?
 
petfoto
2020-09-07 20:52:07+02
Tak ďakujem, už sa mi to podarilo prepojiť.
 
LaHr
2020-09-08 09:02:52+02
príspevok od: LaHr
Mám identický problém.
Foťák - Canon EOS 1300D

Pri prvom mobile Motorola E4 - fungovali mi NFC aj WiFi. Bez problémov.
Potom Samsung J5 - Prestalo fungovat pripojenie cez NFC a išlo už len manuálne/pracne cez Wifi.
Neskorej Sony L4 - S týmto mobilom som sa nedostal na foťák už vôbec.

Každý mobil bol vyššia verzia Androidu a iných security patchov, rovnako aj appka dostava aktualizácie, tak ktovie kde je pes zakopaný.

V piatok som nafasoval Samsung A51. K testovaniu s týmto som sa ešte nedostal. Dám vedieť
Tak cez Samsung A51 je pripojenie cez WiFi funkčné.

Zriadenie pripojenia cez NFC ale stále nefunguje. Niečo sa to snaží, nájde WiFi, pripojí, ale Appka stále točí "Connect to network", pričom je už dáno pripojený. A tam to zostane točiť aj 15 minút, pokým to ja nezruším.

Hneď vedľa mám Sony L4 a tam mi nejde ani jedno. Nastavenia mám rovnaké, lokalizačné informácie pre appku mám povolené.
 
LaHr
2020-09-08 09:04:17+02
príspevok od: petfoto
Tak ďakujem, už sa mi to podarilo prepojiť.
Super
 
petfoto
2020-09-08 15:30:13+02
Ide mi to cez wi-fi, ale neviem ako to spraviť cez NFC
 
zlobath
2020-09-12 09:40:40+02
Nesluzi NFC nahodou len na bezkontaktne veci, teda skorej na prenos nastaveni ? ako na prenos dat ?

Vsak NFC je krátkodosahové, vysokofrekvenčné, bezdotykové spojenie umožňujúce výmenu dát medzi zariadeniami do vzdialenosti okolo 4 cm (teoretický až do 10 cm).
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()