Hore
Fórum » Canon fórum
 

16mm 2,8F RF

rawan
rawan 2021-10-29 13:11:13+02
Čaute , čo hovoríte na nové pevné sklo od Canonu ? Oplatí sa podla vás investovať ? Prevažne na fotenie krajiny . Ďakujem za vaše názory .
 
MagickVamp
2021-10-31 08:02:23+01
Testy na to sklo este nie su. Ale ocakaval by som podobnu kvalitu ako ma rf 50 f1,8. Takze na plnej diere to bude obstojne, po pricloneni o 1ev to uz bude velmi dobre a po pricloneni o 2ev by sa to mohlo kresbou vyrovnat top sklam. Na sirokac moc nefotim ale vzdy je fajn ked nieco take male pre pripad potreby ma clovek prihodene v batohu.
 
gytheio
2021-10-31 08:27:55+01
Myslim , ze Canon doda na trh seriu RF pancake objektivov a toto je prvy z nich. Akurat, ze budu drahsie ako EF pancake.
 
patrac00
2021-10-31 08:43:02+01
príspevok od: MagickVamp
Testy na to sklo este nie su. Ale ocakaval by som podobnu kvalitu ako ma rf 50 f1,8. Takze na plnej diere to bude obstojne, po pricloneni o 1ev to uz bude velmi dobre a po pricloneni o 2ev by sa to mohlo kresbou vyrovnat top sklam. Na sirokac moc nefotim ale vzdy je fajn ked nieco take male pre pripad potreby ma clovek prihodene v batohu.
Súhlasím, je to spratné a po ruke. Ideálne napr. na fotenie v úzkych uličkách stredomoria.....
 
jozef84
2021-10-31 09:02:23+01
príspevok od: jozef84
Máš DX alebo FF foťák? Fotíš Sigmou 18-35mm, takže asi DX?
Roka222, prečo mínusko? SIgma 18-35mm art je primárne vyrobená pre aps-C/DX formát, aj keď sa dá použiť aj na FF(ale nevidím v tom veľký zmysel). Rawan ak máš DX zvážil by som aj Tokinu 11-16mm, ak na FF, tak Gytheo radil dobre Samyang a nielen toto ohnisko, ale aj Saymang 12mm 2,8mm, ktorý ma pekvapil svojou ostrosťou a použiteľnosťou na fotenie nočnej oblohy, kreatívne zvýraznenie perpektívy. Napriek tomu, že to je rybie oko(ja som mal predsudky a skreslené predstavy) tak ma ten objektív veľmi príjemne prekvapil a zbavujem sa Sigmy 12-14mm. Samyang je o triedu ostrejší, ľahučký a zábavnejší. Veď urob si názor sámj na základe fotiek ako to fotí tu: https://www.juzaphoto.com/recensione.php?l=en&t=samyang_12fisheye
 
jozef84
2021-10-31 09:06:30+01
príspevok od: roka222
Hovoríme o tomto :
https://www.aqt.sk/objektivy-a-filtre/canon-rf-16mm-f-2-8-stm-objektiv/
Zatiaľ o ňom nie je veľa praktických skúseností. Cena je dobrá, ale myslím, že to zázrak nebude. Tu je niečo o ňom: https://www.juzaphoto.com/recensione.php?l=en&t=canon_rf16_f2-8stm
 
jozef84
2021-10-31 09:14:56+01
príspevok od: seifi
na krajinu, pre výcuc jednoduchého z toho veľa, mám najradšej 70-200; a rozsah 14-24 čo mám, pre krajinu prakticky nevyužívam
Ak máš otvorenú krajinu, tak z časti súhlasím. U nás je niekedy aj spodný koniec(70mm) zoomu dlhý. Pár krát som mal na turistike aj 70-200mm, 2,8mm - ale je to opacha a dosť obmedzená škála zachytenia krajiny. Choď to Tatier a pomaly nebudeš mať čo fotiť, jedine ak kamzíkov, horolezcov a modelky na vysokých opätkoch okolo Štrbského plesa.14-24 máš Nikona, alebo Sigmu?
 
seifi
2021-10-31 11:01:27+01
príspevok od: jozef84
Ak máš otvorenú krajinu, tak z časti súhlasím. U nás je niekedy aj spodný koniec(70mm) zoomu dlhý. Pár krát som mal na turistike aj 70-200mm, 2,8mm - ale je to opacha a dosť obmedzená škála zachytenia krajiny. Choď to Tatier a pomaly nebudeš mať čo fotiť, jedine ak kamzíkov, horolezcov a modelky na vysokých opätkoch okolo Štrbského plesa.14-24 máš Nikona, alebo Sigmu?
S tými Tatrami máš pravdu, Asi stále narazím do steny .
14-24 je Sigma, pozri parametre. Je na predaj. Cena dohodou . Teraz to skĺbujem s bicyklom a je pre mňa priťažký. Stav nový ... doveziem

https://opticallimits.com/canon_eos_ff/1053-sigma1424f28art
 
gytheio
2021-10-31 11:31:53+01
príspevok od: jozef84
Ak máš otvorenú krajinu, tak z časti súhlasím. U nás je niekedy aj spodný koniec(70mm) zoomu dlhý. Pár krát som mal na turistike aj 70-200mm, 2,8mm - ale je to opacha a dosť obmedzená škála zachytenia krajiny. Choď to Tatier a pomaly nebudeš mať čo fotiť, jedine ak kamzíkov, horolezcov a modelky na vysokých opätkoch okolo Štrbského plesa.14-24 máš Nikona, alebo Sigmu?
Vzdy je co fotit ked je fantazia. Treba vam k tomu otrepana klasika zrkadliaca sa v nejakom jazere?
 
jozef84
2021-10-31 11:56:50+01
príspevok od: seifi
S tými Tatrami máš pravdu, Asi stále narazím do steny .
14-24 je Sigma, pozri parametre. Je na predaj. Cena dohodou . Teraz to skĺbujem s bicyklom a je pre mňa priťažký. Stav nový ... doveziem

https://opticallimits.com/canon_eos_ff/1053-sigma1424f28art
Ďakujem. Parádny objektív, ale mám Nikon.D610. Asi ty inzeruješ tento na Bazoši, však? Pridaj tam fotky z neho - fotí fakt skvele, výborný pre profesionálov(vyskúšaný ho mám, aj Nikon 14-24- sú poriadne ťažké - na turistiku príliš veľa, Irix 11 a 15mm, Sigma 12-24mm, 3,5-4,5 ľahučká, slušná - tú dávam teraz na predaj - nahradil som Samyangom 12mm). Samyang som doteraz nebral do úvahy, ale musel som fakt zmeniť názor. Parádne ostrý, ľahký, cenovo veľmi prijateľný, vhodný aj na nočnú oblohu, zábavný.
 
jozef84
2021-10-31 12:00:53+01
príspevok od: gytheio
Vzdy je co fotit ked je fantazia. Treba vam k tomu otrepana klasika zrkadliaca sa v nejakom jazere?
Tá "otrepaná klasika" zrkadliaca sa sa na vode nás veru prežije.
 
gytheio
2021-10-31 12:14:52+01
príspevok od: jozef84
Tá "otrepaná klasika" zrkadliaca sa sa na vode nás veru prežije.
To bez debaty, je vela ludi ktori nevedia nic ine.
 
roka222
2021-10-31 12:17:56+01
príspevok od: jozef84
Roka222, prečo mínusko? SIgma 18-35mm art je primárne vyrobená pre aps-C/DX formát, aj keď sa dá použiť aj na FF(ale nevidím v tom veľký zmysel). Rawan ak máš DX zvážil by som aj Tokinu 11-16mm, ak na FF, tak Gytheo radil dobre Samyang a nielen toto ohnisko, ale aj Saymang 12mm 2,8mm, ktorý ma pekvapil svojou ostrosťou a použiteľnosťou na fotenie nočnej oblohy, kreatívne zvýraznenie perpektívy. Napriek tomu, že to je rybie oko(ja som mal predsudky a skreslené predstavy) tak ma ten objektív veľmi príjemne prekvapil a zbavujem sa Sigmy 12-14mm. Samyang je o triedu ostrejší, ľahučký a zábavnejší. Veď urob si názor sámj na základe fotiek ako to fotí tu: https://www.juzaphoto.com/recensione.php?l=en&t=samyang_12fisheye
Otázka od p. rawan znela :16mm 2,8F RF - Čaute , čo hovoríte na nové pevné sklo od Canonu ?
Canon RF optiky sú vyrobené zatial na telá Canon radu R ! Všetko FF . Otázka nebola či ja, ty,
alebo iný čo používa . Otázka bola ,, Oplatí sa podla vás investovať ,, do 16mm 2,8F RF .
Preto to mínusko .
 
jozef84
2021-10-31 14:35:36+01
príspevok od: roka222
Otázka od p. rawan znela :16mm 2,8F RF - Čaute , čo hovoríte na nové pevné sklo od Canonu ?
Canon RF optiky sú vyrobené zatial na telá Canon radu R ! Všetko FF . Otázka nebola či ja, ty,
alebo iný čo používa . Otázka bola ,, Oplatí sa podla vás investovať ,, do 16mm 2,8F RF .
Preto to mínusko .
To RF-ko som prehliadol, potom som si našiel. Bolo fakt oprávnené. Môj osobný názor je, že sa mu ten objektív aj napriek cene a váhe neoplatí. Šiel by som ešte viac do širších ohnísk, alebo ak mu nevadí váha a cena, tak od Seifiho nech kúpi zoom Sigmu 14-24mm, 2,8mm.Je fakt skvelá na FF. Gytheo mu poradil tiež dobrú alternatívu. Ale treba pozrieť ktorý 14mm, lebo je ich tam viac typov z toho ohniska, nie každý je vraj dobrý. Pri týchto ohniskách sa netreba báť manuálneho zaostrovania.
 
jozef84
2021-10-31 14:37:13+01
príspevok od: gytheio
To bez debaty, je vela ludi ktori nevedia nic ine.
No a ?
 
gytheio
2021-10-31 14:59:31+01
príspevok od: jozef84
To RF-ko som prehliadol, potom som si našiel. Bolo fakt oprávnené. Môj osobný názor je, že sa mu ten objektív aj napriek cene a váhe neoplatí. Šiel by som ešte viac do širších ohnísk, alebo ak mu nevadí váha a cena, tak od Seifiho nech kúpi zoom Sigmu 14-24mm, 2,8mm.Je fakt skvelá na FF. Gytheo mu poradil tiež dobrú alternatívu. Ale treba pozrieť ktorý 14mm, lebo je ich tam viac typov z toho ohniska, nie každý je vraj dobrý. Pri týchto ohniskách sa netreba báť manuálneho zaostrovania.
Preco manualneho zaostrovania?
 
jozef84
2021-10-31 15:11:56+01
príspevok od: gytheio
Preco manualneho zaostrovania?
Lebo u Irix a u väčšiny(možno u všetkých) Samyangov máš manuálne zaostrovanie. Ty máš aké? Ja mám manuálne s indikáciou zaostrenia.
 
gytheio
2021-10-31 15:20:40+01
príspevok od: jozef84
Lebo u Irix a u väčšiny(možno u všetkých) Samyangov máš manuálne zaostrovanie. Ty máš aké? Ja mám manuálne s indikáciou zaostrenia.
Ja mam plnu automatiku, uz by som nechcel manualny objektiv ani zadarmo. Mozno krajinkar ma cas sa tam hrajkat a aj tak si pri sirokom objektive nemoze byt nikto isty.
Mal som predtym Samyang EF 14mm manualny objektiv ale to bola vazne strata casu, tie nervy...
Ale jedna vec kde sa mi osvedcil ten manual bola infra fotografia, tam je automat uplne zbytocny. Okrem toho Samyang EF 14mm 2,8 je na FF infra fotografiu asi ten najlepsi objektiv. Ten Aston Martin v mojej galerii som s nim fotil.
 
jozef84
2021-10-31 15:44:41+01
"... a aj tak si pri sirokom objektive nemoze byt nikto isty". To si myslel vážne? Hyperfokálna vzialenosť ti asi nič nehovorí pravda? Zasa si ma pobavil..-D Fotku som si pozrel a s komentármi súhlasím. Dá sa to veru lepšie. Ale to by si musel ovládať aspoň Adobe RAW, aby si presvietil aj predok, vyjasnil tiene a ešte pár detailov upraviť. Kompozične dajme tomu, že ok. Inak niektoré Samyangy sú fakt skvelé, s tým súhlasím. Len u dlhších ohnísk ako 20-24mm by som ich veru nekupoval, pokiaľ nemajú aspoň indikáciu zaostrenia. Tam to je u zrkadlovky otrava, u CSC je to riešiteľné.
 
gytheio
2021-10-31 15:56:29+01
príspevok od: jozef84
"... a aj tak si pri sirokom objektive nemoze byt nikto isty". To si myslel vážne? Hyperfokálna vzialenosť ti asi nič nehovorí pravda? Zasa si ma pobavil..-D Fotku som si pozrel a s komentármi súhlasím. Dá sa to veru lepšie. Ale to by si musel ovládať aspoň Adobe RAW, aby si presvietil aj predok, vyjasnil tiene a ešte pár detailov upraviť. Kompozične dajme tomu, že ok. Inak niektoré Samyangy sú fakt skvelé, s tým súhlasím. Len u dlhších ohnísk ako 20-24mm by som ich veru nekupoval, pokiaľ nemajú aspoň indikáciu zaostrenia. Tam to je u zrkadlovky otrava, u CSC je to riešiteľné.
Ten predok bol v tieni, vobec nechapem preco by to malo byt presvetlene. A to, ze suhlasis s komentarmi ma vobec neprekvapuje. Ludia co su najmudrejsi nikdy IR nefotili ani si nevsimli, ze je to IR fotografia. Nefotil som to preto aby to vyzeralo ako reklama na plagate.
Ano myslel som to uplne vazne, ze u manualneho sirokaca si clovek nemoze byt nikdy isty. Presne ako s tym WB kapatkom tu trepete amaterske blbosti tak isto je to aj s tou hyperfokalnou ostrostou, zvlast u teba som si to vsimol, velakrat si to napisal ako radu, ze das na nekonecno a je vybavene. Velmi malo objektivov to dokaze.
 
jozef84
2021-10-31 16:29:06+01
príspevok od: gytheio
Ten predok bol v tieni, vobec nechapem preco by to malo byt presvetlene. A to, ze suhlasis s komentarmi ma vobec neprekvapuje. Ludia co su najmudrejsi nikdy IR nefotili ani si nevsimli, ze je to IR fotografia. Nefotil som to preto aby to vyzeralo ako reklama na plagate.
Ano myslel som to uplne vazne, ze u manualneho sirokaca si clovek nemoze byt nikdy isty. Presne ako s tym WB kapatkom tu trepete amaterske blbosti tak isto je to aj s tou hyperfokalnou ostrostou, zvlast u teba som si to vsimol, velakrat si to napisal ako radu, ze das na nekonecno a je vybavene. Velmi malo objektivov to dokaze.
No a čo, keď bol v tieni? No a čo, keď je to IR fotografia? To znamená, že s tým už nič netreba urobiť? Stačí tiahlom doprava vytiahnuť s citom detaily v tieňoch. S komentármi pri tej tvojej fotke z časti súhlasím. Dalo sa to lepšie, ale ty nečítaš pozorne, čo ti píšem. Nauč sa už konečne Adobe RAW(nielen kapátko bielej). Keď si to nefotil preto, aby to nevyzeralo ako reklama na plagáte, tak na aký účel si to potom fotil? Iba na kritiku? Tak, čo sa čuduješ, niektorým reakciám? No a s tým nekonečnom si mierne vedľa, aj keď pri clone -16-22 by to mohlo platiť. Veľakrát? Veľakrát sa niečo prisnije a potom to vydávaš za fakt. Prestaň snívať Gypseo. . A naštuduj si aspoň teóriu od akej vzdialenosti širokáče zaostrujú.
 
Strana 2 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()