Hore
Fórum » Canon fórum
 

Canon EOS 7D - Snímek nelze přehrát

PaDoX
2011-03-26 21:06:40+01
Zdravím. Pred pár dňami som si kúpil Canon EOS 7D + EF-S 18-135 IS. Pri niektorých snímkach alebo videu sa mi stane, že keď vypnem zrkadlovku a zapnem, nedajú sa zobraziť/prehrať. Na displeji sa mi zobrazí "Snímek nelze přehrát". So zrkadlovkou som mal zo začiatku nejaké problémy, momentálne mám doma tretí kus a je už v poriadku až teda na niektoré "poškodené obrázky/videá". Karta bola k tomu Transcend 16GB 133x. Na tom prvom modely mi to robilo tiež, preto mám podozrenie na kartu. Fotky vyzerajú ako keby neboli dokončené (vždy spodok fotky). Poškodené fotky posielam nižšie. Čo myslíte?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-03-26 21:12:16+01
To je vacsinou problem s kartou. Odporucam nesetrit a kupovat znackove Sandisky.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-03-26 21:19:22+01
nato si dam pozor aj ja
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-03-26 22:04:12+01
asi karta..
 
MatoBello
2011-03-26 23:43:10+01
Tiež sa mi to raz stalo na 7D, ale bola to na 99% chyba karty - Sandisk. Bolo to ale video a tiež napísalo že snímek nelze prehrát. Kartu som vo foťáku naformátoval a od vtedy ( musím si zaklopať) šlape ako hodinky aj na video aj na fotky . Na fotkách sa mi nestalo nikdy nič také.

Ak sa ti to ešte stane tak skús možno prehrať firmvér na foťáku.
 
rbr69
2011-03-26 23:55:59+01
Vzdy sa drz zasady, formatovat pamaetovu kartu v tom type zariadenia v ktorom to budes pouzivat ... v pripade potencialnej moznosti pri variabilite niektorych firmware, ktore svojou zmenou verzie by mohli ovplyvnovat aj funkciu format / citanie / zapis na kartu, tak v takom pripade aj po zmene firmware ... a to sa tyka vsetkych zariadeni pracujucich s pamaet.kartou nevynimajuc fotoaparaty.
 
PaDoX
2011-03-27 21:51:30+02
Okey. Ďakujem Vám. Mám doma 1GB kartu Sandisk Ultra II a vyzerá, že tam je to v poriadku. Takže si musím kúpiť takú kartu, samozrejme s väčšou kapacitou.
 
djpali
2011-03-27 22:02:56+02
príspevok od: PaDoX
Zdravím. Pred pár dňami som si kúpil Canon EOS 7D + EF-S 18-135 IS. Pri niektorých snímkach alebo videu sa mi stane, že keď vypnem zrkadlovku a zapnem, nedajú sa zobraziť/prehrať. Na displeji sa mi zobrazí "Snímek nelze přehrát". So zrkadlovkou som mal zo začiatku nejaké problémy, momentálne mám doma tretí kus a je už v poriadku až teda na niektoré "poškodené obrázky/videá". Karta bola k tomu Transcend 16GB 133x. Na tom prvom modely mi to robilo tiež, preto mám podozrenie na kartu. Fotky vyzerajú ako keby neboli dokončené (vždy spodok fotky). Poškodené fotky posielam nižšie. Čo myslíte?
Je to karta, mne sa to stalo tiez. A este poznamka, ked budes nakrucat video a kupis si kartu 133x alebo do 200 x speed, das nahravat a nahra ti 7 sekund a vypne sam, je to zas prilis pomala karta, ktora nestiha nahravat. Dam ti radu, karta je zakald, kup poriadnu kvalitnu drahu kartu radsej usetri velkost a uprednosti kvalitu a rychlost, a 100 x sa ti to vrati. Predstav si ze sa ti toto stane pocas nejakej pre teba dolezitej udalosti. Ja som hentu kartu rovno vyhodil do kosa...
 
ErikDuris
2011-03-28 00:09:52+02
Toto sa mi tiez obcas stane pouzivam vyhradne sandisk ale ani to nepomoze...
Ja teda osobne az take super skusenosti s nimi nemam..
 
wolfino
2011-03-28 09:22:42+02
pri kupe 7D som bral aj kartu sandisk extrem IV 8GB, mam ich teda spolu uz skoro rok a pol a nic podobne sa mi nikdy nestalo, 7D je proste rychle a narocne na ulozny priestor (resp. rychlost zapisu) karta je draha ale mas pokoj a neriesis podobne vypadky
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-03-28 10:42:51+02
ja mám veľmi dobré skúsenosti s 8 a 16GB CF Kingston (všetko len 133x), zatiaľ klop klop - ani raz ma nesklamamli ani HD video nemali problem z 5D II, keby vsetko tak fungovalo... Podľa mna nemá zmysle kúpiť kartu za 4x vyššiu cenu - nie je to automaticky záruka kvality.

mal som aj CF Sandisk Extreme II 1, 2 a Extreme III 4GB ešte na D200 ale občas mi urobilo tiež chybný zápis na tých 1 a 2 gb. 4GB Sandsik používam dodnes.

Práve špekulujem nad dokupením 36GB 400x kingston kvoli 7D ktoré dokáže robiť neskutočne veľlé súbory možno aj preto to blbne..
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()