Hore
Fórum » Pentax fórum
 

Kde kúpiť Pentax K-3 + 18-135WR

logout
2014-08-06 11:47:03+02
Čaká ma kúpa tohto setu(už som rozhodnutý), len ako tak pozerám, tak s nákupom to nebude také ľahké. Jednoznačne najlepšie vychádza dokonca aj s FluCard tu http://digimarket.sk/fotoaparat/pentax-k-3-18-135wr.php
Na dotaz mi potvrdili termín dodania do 4 dní. Bohužiaľ nie sú platcami DPH a ja by som to rád kúpil na firmu. Tak som pátral ďalej. Alza, Mall... o dosť drahšie, na objednávku... Priamo pentax.sk set nemá a jediná možnosť je komponenty samostatne s tým, že po nejakých zľavách sa dostanem na cca 10,-€ viac oproti setu. Bohužiaľ dodanie 2-3 týždne. Ephotoshop Pentax ani nedrží. To je naozaj taký problém?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-08-06 12:23:51+02
príspevok od: logout
Čaká ma kúpa tohto setu(už som rozhodnutý), len ako tak pozerám, tak s nákupom to nebude také ľahké. Jednoznačne najlepšie vychádza dokonca aj s FluCard tu http://digimarket.sk/fotoaparat/pentax-k-3-18-135wr.php
Na dotaz mi potvrdili termín dodania do 4 dní. Bohužiaľ nie sú platcami DPH a ja by som to rád kúpil na firmu. Tak som pátral ďalej. Alza, Mall... o dosť drahšie, na objednávku... Priamo pentax.sk set nemá a jediná možnosť je komponenty samostatne s tým, že po nejakých zľavách sa dostanem na cca 10,-€ viac oproti setu. Bohužiaľ dodanie 2-3 týždne. Ephotoshop Pentax ani nedrží. To je naozaj taký problém?
Pentax je na slovensku v troskach, coho dokazom su aj dlhe dodacie lehoty. Zaujem o tuto znacku je na bode mrazu. Roky bez podpory a marketingu sa podpisali na tom, ze aj najskalnejsi fanusikovia presli na NIkon alebo Canon, pripadne nejaky CSC. Roky sme tu sledovali, ako predavali svoje Pentax vybavenie. Tymto ta vobec nechcem od kupi odhovarat. Pentax robi vyborne fotaky, len ta distribucia v SR...
Velmi zvlastne je, ze dovozca umoznuje predaj za velkoobchodne ceny aj koncovemu spotrebitelovi. To potom nejaky malobchod, ak chce mat aj nejaky zisk, nemoze takejto cene konkurovat a nema pre neho zmysel tuto znacku predavat. Digimarket predava tento fotak za VOC. Zrejme im staci registracna zlava ako zisk.
V konecnom dosledku z toho tazi zakaznik, ktory si moze fotak kupit za minimalnu cenu. Pre malobchodnych predajcov je to ale nah....o. Tento sposob distribucie je akysi pomyleny.
 
logout
2014-08-06 13:53:43+02
Ja som pre K-3 už rozhodnutý. Mám dvojročný K-r + kopec príslušenstva a objektívov. Len ma trochu zaskočil problém s nákupom.
 
Rastislav
2014-08-06 14:16:44+02
Ja som kupoval na pentax.sk pred dvoma rokmi, všetko v pohode, dodané za niekoľko dní, všetko super. Nemám s tým problém, že predávajú za veľkoobchodné ceny, nakúpim lacnejšie a nemusím platiť aj blbé reklamy, prípadne marže veľkým elektro reťazcom, lebo tam sa viacmenej už dá len nakúpiť elektronika, teda okrem eshopov. Ono tak ako predáva pentax.sk je možno trošku neštandardné, ale má to svoje výhody, hlavne ak nemajú ambície byť masovou značkou, masovosť prináša aj tlak na ceny a tým úmerné zníženie úrovne kvality + iné problémy. Orientujú sa skôr asi na špecifickú menšinovú klientelu. Možno treba čakať práve na ten 18-135, asi moc ľudí oň nemá záujem, lebo asi nie je moc dobrý na to čo stojí. Práve naopak na ephotoshop bol problém s dodaním (aj niekoľko mesiacov) a aj s komunikáciou, ale nakoniec dopadlo všetko dobre, tovar dodali a upokojil som sa tým, že som pomohol môjmu obľúbenému portálu na ktorom sa môžem niečo naučiť. Už sa to zmenilo? Máte niekto skúsenosti z poslednej doby?
 
Martin Kurka
2014-08-06 14:34:04+02
príspevok od: Karol Srnec
Pentax je na slovensku v troskach, coho dokazom su aj dlhe dodacie lehoty. Zaujem o tuto znacku je na bode mrazu. Roky bez podpory a marketingu sa podpisali na tom, ze aj najskalnejsi fanusikovia presli na NIkon alebo Canon, pripadne nejaky CSC. Roky sme tu sledovali, ako predavali svoje Pentax vybavenie. Tymto ta vobec nechcem od kupi odhovarat. Pentax robi vyborne fotaky, len ta distribucia v SR...
Velmi zvlastne je, ze dovozca umoznuje predaj za velkoobchodne ceny aj koncovemu spotrebitelovi. To potom nejaky malobchod, ak chce mat aj nejaky zisk, nemoze takejto cene konkurovat a nema pre neho zmysel tuto znacku predavat. Digimarket predava tento fotak za VOC. Zrejme im staci registracna zlava ako zisk.
V konecnom dosledku z toho tazi zakaznik, ktory si moze fotak kupit za minimalnu cenu. Pre malobchodnych predajcov je to ale nah....o. Tento sposob distribucie je akysi pomyleny.
Karol, zo vzťahom pentaxu k zákazníkom na Sk máš úplnú pravdu... no i napriek tomu je to dobrá značka. Možno po po zmene majiteľa Pentax zmení svoju obchodnú politiku... Všetko príslušenstvo je k dispozíci tak isto ako u iných značiek. Najnovší model K3 môže smelo konkurovat canikonom...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-08-06 14:53:02+02
príspevok od: Martin Kurka
Karol, zo vzťahom pentaxu k zákazníkom na Sk máš úplnú pravdu... no i napriek tomu je to dobrá značka. Možno po po zmene majiteľa Pentax zmení svoju obchodnú politiku... Všetko príslušenstvo je k dispozíci tak isto ako u iných značiek. Najnovší model K3 môže smelo konkurovat canikonom...
Nic ine som ani nepisal. Nikdy som fotoaparaty Pentax nehanil. Dokonca som ich aj isty cas predaval. Pre maloobchodny predaj musia byt nastavene urcite podmienky. Nemozem ako predajca nakupovat fotaky drahsie, ako koncovy zakaznik. A bez reklamy a podpory neoslovias zakaznikov. S Rastislavovym nazorom nesuhlasim. Pentax nie je Hasselblad. Aka mensinova znacka? Predpokladam, ze Pentax-Ricoh, ma ine celosvetove plany. To ze tu dovozca zo seba urobil prakticky jedineho malopredajcu (monopol) je nezdrave. Najnizsia mozna cena nemusi byt pre zakaznika vzdy vyhrou, najma ak ma problemi s dodavkami tovaru a nemoze si vybrat z viacerych predajcov.
Keby vsetko fungovalo tak ak ma, mohlo tu byt niekolkonasone viac uzivatelov Pentaxu a aj predajcov. Tovar by sa lahsie zhanal, ponuka aj v bazaroch by bola vacsia. Bez podpory dovozcu nie su k dispozicii ziadne informacie. Ziaden firemny podrobny web, ziadne nezavisle recenzie. Vo fore sa k problemom prakticky nema kto vyjadrit.
Takyto stav moze vyhovovat len hrstke ludi.
 
d0d0
2014-08-11 18:27:43+02
príspevok od: logout
Ja som pre K-3 už rozhodnutý. Mám dvojročný K-r + kopec príslušenstva a objektívov. Len ma trochu zaskočil problém s nákupom.
Zdravím,

mozes prosim potom hodit info ako si pochodil ? Mam zaujem tiez, aj ked nie s tymto objektivom.

Nechcem riesit ako je dobry, je kopec info na webe, ale pises, ze mas objektivy na Pentax - mas nejaky speci dovod, preco prave tento objektiv ?

Dik.
 
Martin Kurka
2014-08-11 20:00:35+02
18-135 je univerzal zoom , pouzitelny na bezne ohniska.... jedno sklo pokryje bezne fotenie. V sete s k3 je to dobra kupa,samostatne je cena dost vysoka.
 
logout
2014-08-12 16:10:58+02
Aj tak ale nepochopím, ako moze mat tento set digimarket.sk lacnejsie(a dostupne) od oficialneho distributora?
 
d0d0
2014-08-12 16:25:12+02
mozno maju len tie Flu Card nejako 'lacnejsie' a ked to pridaju k setu, vyzera to ako celok lacnejsie
napr. ziskali ako bonus, alebo nejak ... obchodnik je tvor kreativny a to nemyslim teraz vo vztahu k tomu obchodu, len vseobecne

a ci je to dostupne uvidis, az ked to bude mat u seba a kolko to cele bude trvat - daj vediet





 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-08-12 16:26:17+02
príspevok od: logout
Aj tak ale nepochopím, ako moze mat tento set digimarket.sk lacnejsie(a dostupne) od oficialneho distributora?
Je to presne ta cena, za ktoru ti to preda Exapro (dovozca). Po registracii zlava 2%. To moze byt tvoj zisk, keby si to niekomu dalej predaval. Obchod tym neuzivis.
 
logout
2014-08-13 08:47:44+02
No pockat, ale digimarket dava k tomu v tejto cene aj FluCard a to uz je cena celkom inde.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-08-13 10:25:26+02
príspevok od: logout
No pockat, ale digimarket dava k tomu v tejto cene aj FluCard a to uz je cena celkom inde.
Proste si to kupte, kde sa vam to najviac oplati a nodr....u. vas. Co nad tym vymyslat. Pentax je skor nas problem (maloobchodnych predajcov, ktory by ho chceli ponukat).
 
lennyl
2014-08-13 13:06:34+02
ja sa malokedy pozeram na najnizsiu cenu, ako je fajn, ked mozem co to usetrit...pre mna je dolezitejsie aby eshop/obchod mal tovar na sklade a najlepsie keby som si ho vedel osobne vyzdvihnut (BA/TN/ZA).
takze pentaxy som kupoval v megafoto.sk, makrofoto.sk, alza.sk, pentax.sk (predtym exapro), dynax.sk....teda tela aj objektivy...vzdy spokojnost

btw je zaujimave, ze pentax.sk nema skoro nic na sklade (na K3 + DA*55 + FA31 som cakal 2tyzdne), ale v alza.sk som kupil K3 + 18-55WR okamzite.
 
bonifacko
2014-08-13 13:11:38+02
jo, alza je v pohode
 
logout
2014-12-30 09:32:21+01
Tak som nakoniec kúpil v alze. Mali zľavu cca 200,-€ za to, že bol rozbalený na predajni. Mal nacvakaných 28 záberov.
 
Tibor78
2014-12-30 10:44:49+01
príspevok od: logout
Tak som nakoniec kúpil v alze. Mali zľavu cca 200,-€ za to, že bol rozbalený na predajni. Mal nacvakaných 28 záberov.
solidna zlava
 
marcus_labeo
2014-12-30 13:25:10+01
Pozeral som nedávno počas Black Friday sa dala kúpiť K-3 (telo) za 799 USD a kombo s 18-135kou tuším za 1099 USD; ale to sa samozrejme oplatí iba ak by niekto kúpil priamo v US a doniesol sem, inak to daň a clo dorovná. Ja som pre zmenu pokukoval po K-5 IIs za necelých 500 dolárov (a aj by mi to mal kto priviezť, teda by vyšla cca. 400 eur), ale tento rok už som kúpil tri sklá a musím sa krotiť.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()