Hore
Fórum » Pentax fórum
 

vadny senzor k5

nighthawk787
2011-02-08 12:34:33+01
zdravim, riesil niekto problem s vadnym senzorom na pentaxe k5, ak ano ako ste pochodili?
menili len snimac alebo cele telo?
 
bonifacko
2011-02-08 12:37:02+01
príspevok od: nighthawk787
zdravim, riesil niekto problem s vadnym senzorom na pentaxe k5, ak ano ako ste pochodili?
menili len snimac alebo cele telo?
Mysliš tu špinu? Myslim, že im menia kus za kus, teda vymena tela.
Pozri sem
http://pentaxfriends.eu/viewtopic.php?f=43&t=2698
 
WildSammy
2011-02-08 12:37:38+01
http://pentaxfriends.eu/viewtopic.php?f=43&t=2698
 
nighthawk787
2011-02-08 14:01:34+01
dakujem za info, je to ta \"spina\" na snimaci,
tak to poslem do exapro nech to poriesia
 
bonifacko
2011-02-08 14:06:15+01
To je smola. To je na dlho, aspon čo som čítal na forach.

Pentax K-5 může mít výrobní vadu – špinavý snímač
......entax se v oznámení omlouvá všem uživatelům s tím, že pro příště budou používat zvýšené kontroly kvality aby zamezili dalším pochybnostem zákazníků o jejich výrobcích.

http://digiarena.e15.cz/pentax-k-5-muze-mit-vyrobni-vadu--spinavy-snimac
 
scoty
2011-02-14 16:38:07+01
senzor je od sony.... aj to mohol byt nejaky spinavy antireklamny tah od sony na pentax... konkurencia je svina a pokial viem menia to za nove tela... aj ja som mal z tej varky, bez problemov vymenili cele telo... ved Pentax to oficialne priznal...aj vela inych ludi z cz aj nejaky amici co pisali na www.dpreview.com mali tiez ... nevidim v tom problem... fotil som s nim dve svadby a uplne v pohode... snad by to mohlo vadit pri makre... alebo pri brutalnom oreze,ak bolo v pozadi tych bodiek na senzory nejaka obloha cista.... cize za to vsetko vinme sony
 
Paulie
2011-02-14 17:10:56+01
\"cize za to vsetko vinme sony\" ...alebo výstupnú kontrolu pentaxu
 
scoty
2011-02-14 20:40:16+01
príspevok od: Paulie
\"cize za to vsetko vinme sony\" ...alebo výstupnú kontrolu pentaxu
alebo vystupna kontrola senzorov u sony??
 
Paulie
2011-02-15 21:04:04+01
príspevok od: scoty
alebo vystupna kontrola senzorov u sony??
polemizovať by sa dalo donekonečna ale aj tak finálny výrobok je pentax, takže...
 
scoty
2011-02-16 08:49:11+01
nechapem na co vlatne utocis,ci co ti na pentaxe vadi...? KOLKO VADNYCH NIKONOV SA TU RIESILO??? a museli ich posielat do prahy,lebo tuna nemaju servis, co je smutne... narozdiel od pentaxu... servisovat mozem kedy sa mi zachce... sadnem do auta o o hodinku ho mam vycisteny... cele vnutro,-- profesionalne... verim ze takto si svoj nikon,ci canon nevicisti sam doma takmer nikto... viem o com hovorim... daval so niekedy cistit do fotosluzby fotografom-skusenym a v hladaciku som mal stale bodky, ak ked fotka bola cista... mne to vadilo... proste dobre vycistit vnutro ,kludne, ale posielajte si to do prahy , aj kadejaku malu poruchu... a fotak nevidite ako dlho?? viem ako sa chodia pytat canonaci aj nikonisti o vycistenie do Exapra ...no smola , servis si musi kazdy vyrobca zabezpecit sam... mne pentax vyhovuje, nebudem uz ratat obrazovu kvalitu u K5,ktora je lepsia ako u D300, a porovnatelna s D7000..., a ked vidim na fotostretkach ako maturuju v ang.jazyku ,ze kde to a to najdem, tak to je smutne... niet lepsej vyhody ako dokonale rozumiet svojmu fotoapatatu.... myslim ,ze si sa fakt sekol s tou vetou....poruchy su bezne.... stavaju sa ako na AUDI ,tak aj na BMW nic v zlom , si nejaky premudrerny...
 
scoty
2011-02-16 08:57:17+01
a teraz zautocim ja, olympus by som nekupil ani zadarmo.... to ti potvrdi kazdy lepsi fotograf
 
XonanymX
2011-02-16 08:59:12+01
príspevok od: scoty
senzor je od sony.... aj to mohol byt nejaky spinavy antireklamny tah od sony na pentax... konkurencia je svina a pokial viem menia to za nove tela... aj ja som mal z tej varky, bez problemov vymenili cele telo... ved Pentax to oficialne priznal...aj vela inych ludi z cz aj nejaky amici co pisali na www.dpreview.com mali tiez ... nevidim v tom problem... fotil som s nim dve svadby a uplne v pohode... snad by to mohlo vadit pri makre... alebo pri brutalnom oreze,ak bolo v pozadi tych bodiek na senzory nejaka obloha cista.... cize za to vsetko vinme sony
\"aj to mohol byt nejaky spinavy antireklamny tah od sony na pentax... konkurencia je svina\"

Jasne, a americania neboli na mesiaci, existuje magic bullet, ktora zabila JFK a dvojicky odpalilo sionisticke hnutie.
 
zelovoc
2011-02-16 09:12:44+01
kedze Nikon d7000 pouziva ten isty snimac nieco evil stalo zrejme v pentaxe. sice zamrzi, ale tie tela vymenia bez problemov. inak je to problem len pri foteni na vysokych clonach 16 a vyssie.
btw, olympusy by som zadarmo nakupil aj za kamion.)
 
martin9113
2011-02-16 09:19:42+01
tato debata je zaujimava. mne osobne je jedno nech mi fotak poslu aj do japonska maju nato mesiac. kedze C a N zrkadloviek sa preda najviac zo vsetkyh je vecia pravdepodobnost riesenia poruchy...
 
minor
2011-02-23 10:03:22+01
v tomto je Exapro zasa dobre, ta podpora uzivatela je na urovni, vidno, ze je tu zaujem o zakaznika v pre-sales aj post-sales obdobi... priam ukazkovy... este tak vylepsit web, co maju, a spokojnost by nemala konca kraja
 
bonifacko
2011-03-11 05:59:38+01
Vraj uplne nove vyrobene tela už nemaju ten problem. No predpokladam, že ne trhu kde-kade sa staršie telo môže vyskytnúť.
 
ZoVa
2011-03-13 20:08:11+01
Ahoj, mal som problém tiež so znečisteným senzorom. Zbadal som to až pri fotení snehových plání pri clone nad 16. Inak v pohode. Napriek tomu som to zaniesol do Exapra v Michalovciach. Majú tam profesionálny prístup, môžem len chváliť. Vymenili mi celý fotoaparát za nový, v relatívne krátkej dobe, myslím, že to bolo do troch týždňov. A len tak mimochodom, mnohí sa navážajú do Pentaxu, lebo Pentax má asi menej agresívny marketing. Konštrukciou a kvalitou sa Pentax ale radí k špičkovým fotoaparátom, s vynikajúcou kvalitou prevedenia stroja aj výsledných obrázkov. A za relatívne prijateľnú cenu.
 
bonifacko
2011-04-28 21:04:20+02
príspevok od: ZoVa
Ahoj, mal som problém tiež so znečisteným senzorom. Zbadal som to až pri fotení snehových plání pri clone nad 16. Inak v pohode. Napriek tomu som to zaniesol do Exapra v Michalovciach. Majú tam profesionálny prístup, môžem len chváliť. Vymenili mi celý fotoaparát za nový, v relatívne krátkej dobe, myslím, že to bolo do troch týždňov. A len tak mimochodom, mnohí sa navážajú do Pentaxu, lebo Pentax má asi menej agresívny marketing. Konštrukciou a kvalitou sa Pentax ale radí k špičkovým fotoaparátom, s vynikajúcou kvalitou prevedenia stroja aj výsledných obrázkov. A za relatívne prijateľnú cenu.
K-5 je určite slušnou konkurenciou na D7000, 60D, resp. 7D. Len ta distribucia a marketing!
 
ZoVa
2011-04-29 23:03:51+02
Máš pravdu, marketing je mizerný. Ale je otázka, či je potrebný. Kvalita sa väčšinou nemusí tak agresívne propagovať. Kde je reklama na papiere Ilford, reklama na Haselblady, Laiky, Linhofy atď. Pritom ide o špičkovú techniku. Myslím si, že Pentaxy patria do špičkovej techniky svojej triedy na konkrétne spôsoby použitia. Určite sú kvalitné, s dlhou životnosťou a spoľahlivosťou v prevádzke. Aj značky Canon, Nikon atď. má svoje problémy a nie vždy sú zanedbateľné. Ale agresívna metóda marketingu nedostatky prekričia. Často u týchto výrobkov v porovnateľnej cenovej relácie s Pentaxom sú bakelitové hračky nie práve vysokej kvality a životnosti tak do najbližšieho vydania nového modelu. Tým ale nechcem povedať, že Canon a Nikon sú horšie ako Pentax. Majú vynikajúce výrobky, ale v cenovej kategórie už nie pre každého smrteľníka. Aje tiež otázka ich využitia pre "amatérske" fotografovanie. Veď kdo z amatérov robí väčšie fotky ako 30 x 45 cm a koľko ich urobí do roka? Má tam význam plný formát? Dnes sú fotoaparáty podľa môjho názoru všetkých značiek na dobrej úrovni, veľmi dobrej využiteľnosti. A kdo sa fotkou živí, ten potom bude hľadať skôr stredný formát, resp. sa zameria na špičkové objektívy. Dnes keby sme spravili fotku s obyčajnou Praktikou 40 rokov starou, správne exponovanou a spracovanou, dostaneme možno lepšie výsledky, ako s Canonmi Markami a plnoformátovými Nikonmi s neviem akými drahými objektívmi. Samozrejme tiež do určitej veľkosti fotky. Ale na výstavu by to stačilo. Len s takými aparátmi, prípadne lepšími ako je napr. Nikon FM2 a pod. dnes už fotí len málo ľudí a náklady idú prudko hore.. V každom prípade tento dnešný boj a polemiky o značkách a ich kvalitách nahráva len komerčným cieľom výrobcov, resp. ich obchodníkom.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()