Hore
Fórum » Pentax fórum
 

pentax k x

tonyskot
2011-04-18 20:53:21+02
ake mate skusenosti a osobny nazor na PENTAX K X dik
 
bonifacko
2011-04-18 21:01:44+02
príspevok od: tonyskot
ake mate skusenosti a osobny nazor na PENTAX K X dik
Čo konkretne ta zaujima. Už sa dopredava. Ideš don?
 
tonyskot
2011-04-19 19:54:08+02
príspevok od: bonifacko
Čo konkretne ta zaujima. Už sa dopredava. Ideš don?
chcem vediet iba tvoj nazor
 
ferofekete
2011-04-19 20:10:17+02
Duves je spokojny. mne nesadol
 
bonifacko
2011-04-19 20:20:24+02
príspevok od: ferofekete
Duves je spokojny. mne nesadol
Ja som predtym iny nepoznal
No ale takto. Na nenaročne fotografovanie je to momentalne najlacnejší model. Lepšie riešenie ako kupovať predraženy Nikon D3100, alebo Canon 1100D. Tonyskot, čo takto pozrieť nejake recenzie.
 
bolek
2011-04-19 20:39:07+02
Ja mám Kx presne rok a som spokojný . Škoda len že nemá utesnené telo, ale podľa mňa je zase výhodou stabilizácia v tele a možnosť natáčania videa.
 
divin99
2011-04-19 20:41:53+02
kamarat ma K-x, fotak na velmi slusnej urovni vo svojej triede, ale chabe prislusenstvo, skor by som siel canon, nikon. su to take otrepane znacky ale ludia vedia rpeco ich kupuju teda myslim ludi ktory sa rozumeju do fotografie. pentax viem ze ma vyhodu akurat v tom ze tam mozes namontovat aj starie optiky zo starych pentaxov lebo sa tam bajonet nemenil, ale neviem co je natom pravdy...
 
bolek
2011-04-19 20:50:19+02
príspevok od: divin99
kamarat ma K-x, fotak na velmi slusnej urovni vo svojej triede, ale chabe prislusenstvo, skor by som siel canon, nikon. su to take otrepane znacky ale ludia vedia rpeco ich kupuju teda myslim ludi ktory sa rozumeju do fotografie. pentax viem ze ma vyhodu akurat v tom ze tam mozes namontovat aj starie optiky zo starych pentaxov lebo sa tam bajonet nemenil, ale neviem co je natom pravdy...
neviem čo myslíš "chabé príslušenstvo", k Pentaxu máš všetko čo potrebuješ, či orig., alebo od iných výrobcov. Pravda je, že môžeš použiť aj staršie sklá s K-bajonetom. Pentax má ale slabé zastúpenie v kamenných obchodoch, tak že asi "obchytať" u kamaráta a objednať u dovozcu, alebo ide na nete.
 
ferofekete
2011-04-19 21:01:30+02
príspevok od: bolek
neviem čo myslíš "chabé príslušenstvo", k Pentaxu máš všetko čo potrebuješ, či orig., alebo od iných výrobcov. Pravda je, že môžeš použiť aj staršie sklá s K-bajonetom. Pentax má ale slabé zastúpenie v kamenných obchodoch, tak že asi "obchytať" u kamaráta a objednať u dovozcu, alebo ide na nete.
Presne prislusenstvo k Pentaxu je v pohode ja mam všetko čo potrebujem a nie je toho malo akurat ten marketing trochu asi zaspal . Kam sa pozres raklama Canon Nikon Panasonic a ine len Pentax nie asi bude pravda ze dobre sa chvali samo.
 
divin99
2011-04-19 21:01:42+02
nemyslel som to takto, myslel som to tak ze vyrobcovia optik nevyrabaju az tolko optik pre pentax ako pre canon alebo nikon, samozrejme nieje to nic take strasne,
 
ferofekete
2011-04-19 21:06:08+02
príspevok od: divin99
nemyslel som to takto, myslel som to tak ze vyrobcovia optik nevyrabaju az tolko optik pre pentax ako pre canon alebo nikon, samozrejme nieje to nic take strasne,
To mas pravdu nie je toho az tolko od Pentaxu ale Tamron a Sigma robia vsetko to iste pre vsetky znacky
 
ferofekete
2011-04-19 21:08:31+02
Pentaxu optiku robi Schneider-Kreuznach co si myslim je spicka medzi vyrobcami optiky
 
bonifacko
2011-04-19 21:27:03+02
príspevok od: bolek
neviem čo myslíš "chabé príslušenstvo", k Pentaxu máš všetko čo potrebuješ, či orig., alebo od iných výrobcov. Pravda je, že môžeš použiť aj staršie sklá s K-bajonetom. Pentax má ale slabé zastúpenie v kamenných obchodoch, tak že asi "obchytať" u kamaráta a objednať u dovozcu, alebo ide na nete.
Ta absencia v kamennych obchodoch je fakt zla reklama. Ja som do toho šiel naslepo. Zasa...chlapi na pentaxfore uviedli, že konečne ide k-x z kola von. Je to posledny model s tym pomalym AF (Safox VIII). Ak by som sa dnes rozhodoval, priplatim za model k-r, pretože ma novší AF (Safox IX) a ostriace body v hladačiku.
http://www.dpreview.com/reviews/pentaxkr/page2.asp
 
majster333
2011-04-19 21:55:04+02
príspevok od: divin99
nemyslel som to takto, myslel som to tak ze vyrobcovia optik nevyrabaju az tolko optik pre pentax ako pre canon alebo nikon, samozrejme nieje to nic take strasne,
zasa ale pentax vyrába niečo iné ako majú ostatné firmy a čo u nich nezoženieš. je to aj tým že sa specializujú na objektívy pre ne FF čipy
 
divin99
2011-04-19 21:58:00+02
ja som len chcel povedat ze toho niesu take kvanta ako u ostatnych znaciek
 
divin99
2011-04-19 21:58:14+02
a hlavne na SK kde sme 20 rokov za opicami
 
tonyskot
2011-04-19 22:08:50+02
príspevok od: bonifacko
Ja som predtym iny nepoznal
No ale takto. Na nenaročne fotografovanie je to momentalne najlacnejší model. Lepšie riešenie ako kupovať predraženy Nikon D3100, alebo Canon 1100D. Tonyskot, čo takto pozrieť nejake recenzie.
recenzie su jedna vec a nazor ludi druha ktoremu ja vtac verim a ked to das do kopy tak dostanes z toho gulas
 
ferofekete
2011-04-19 22:24:20+02
príspevok od: tonyskot
recenzie su jedna vec a nazor ludi druha ktoremu ja vtac verim a ked to das do kopy tak dostanes z toho gulas
Ja by som siel do toho K-r ten je o dost lepsi
 
ferofekete
2011-04-19 22:36:10+02
Co mi na nom vadilo: bol maly nesadol mi do ruky
nemal ostriace body v hladaciku
je na tuzkove baterky
nedal sa k nemu pripojit grip
pomale ostrenie mi vtedy nevadilo ine nebolo.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-04-19 22:39:34+02
Ako zaciatocnik asi nezistis, ktory fotak je lepsi. Aj tak ho nedokazes vyuzit naplno, pretoze najvacie rezervy budu v tebe. Kazdy sucasny model obrazovou kvalitou dosahuje dostatocny standard. Vacsina amaterov nevyuzije potencial fotoaparatu, pretoze neinvestuje do kvalitnych objektivov. naviac sa zbytocne zenie za sumomom a pod.
Aksi kupis Pentax, neurobis chybu, ze si si vybral zlu znacku. V ponuke maju mnoho velmi zaujimavych objektivov. Tvoja cesta ale bude trnistejsia, nez pri Nikone a Canone. Ak si ochotny ist do Pentaxu za cenu toho, ze na internete najdes menej informacii, v bazaroch takmer ziadne pouzite fotaky a objektivy, v obchodoch ziadne zasoby beuneho prislusenstvia (to je ta trnistejsia cesta), vsetkoé to prekonas a vyberies si slusne optiky, budes ako uzivatel spokojny. To, ze Pentax nema profesionalne fotoaparaty s FF ta na zaciatku nemusi trapit, az ked pokrocis.
Preto aj niektori skalni pentaxaci prechadzaju na inu znacku. Ale je to az po niekolkatich rokoch spokojneho vyuzivania portfolia Pentaxu, ked dorazia na jeho hranice a potrebuju upgradnut.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()