Hore
Fórum » Pentax fórum
 

Pentax tam tamy

bonifacko
bonifacko 2012-01-31 12:07:04+01
http://www.stuff-review.com/2012-01/pentax-k-01-mirrorless-camera-marc-newson-be-announced-february-2/1/
 
marcus_labeo
2017-01-26 11:17:38+01
príspevok od: MagickVamp
Pentax robi pekne masinky v pomerece cena vykon snad bezkonkurencne, este mu chyba lahke FF a z mojho pohladu mu chybaju aj profi teleobjektivy. Inak palec hore, jeho APSC su ako site pre outdoor aktivity a take nieco mat tak skoro nebude zrejme ani Nikon ani Canon, lahke utesnene APSC s 5 osovou stabilizaciou a profi parametrami.
Na Pentaxfóre sa vo veľkom rieši, že toto nie je ešte topmodel, viacerými parametrami zaostáva za K-3 II (menší buffer, len slot na 1 SD kartu, nižšie fps, nemá LCD...), teda skutočný nástupca K-3 II a nová APSC vlajková loď ešte len príde. A keď model strednej triedy je už takto nabitý, tak sa dá očakávať, že topmodel bude namierený na D500 a 7D II. To by práve mohol byť ten ideálny Pentax na wildlife.
 
bonifacko
2017-01-26 13:15:25+01
príspevok od: marcus_labeo
KP oficiálne predstavený: http://www.dpreview.com/news/5120223341/hands-on-with-ricohs-compact-pentax-kp
ma nahradiť k-3II a nema stavovy displej? To je nejaka nova revolucia?
 
exnito
2017-01-26 14:28:48+01
príspevok od: bonifacko
ma nahradiť k-3II a nema stavovy displej? To je nejaka nova revolucia?
Praveze nema
Je to nieco mix K3 a K1 (Mozno nova modelova rada,, mozno len taky vystrelok, zalezi ci bude dopyt)
 
bonifacko
2017-01-26 15:48:24+01
to nem dobre
 
marcus_labeo
2017-01-26 16:18:22+01
príspevok od: bonifacko
to nem dobre
Ako som písal vyššie, K-3 II dostane nástupcu o niečo neskôr, toto nie je topmodel, ale taká stredná trieda s nadštandardnými parametrami, niečo medzi K-70 a K-3 II a ešte aj trochu bokom s poukazom na špecifický dizajn (viď tiež odlišné označenie od štandardných číselných radov), skrátka taký pokus o retro, mimo prísne účelových klasických DSLR.
Tipujem, že nástupca K-3 II bude mať ten istý senzor, ale všetky parametre na vyššej úrovni (viac fps, väčší buffer, dva SD sloty, vrchný LCD, väčší zadný displej...), tipujem tiež, že prevezme väčšinu vecí, s ktorými prišla K-1 (napr. ten displej na tyčkách á la Apollo moon lander). A tiež to bude vyššie cenovo, tipujem na úrovni 1500 eur.
 
bonifacko
2017-01-26 16:31:49+01
Nechapem, ako možu napisať, že je to kríženec K3 a K1, ked to nema stavovy displej.
http://www.digineff.cz/clanek/pentax/pentax-kp-uvedeni-prvni-dojmy
 
exnito
2017-01-26 16:51:01+01
príspevok od: bonifacko
Nechapem, ako možu napisať, že je to kríženec K3 a K1, ked to nema stavovy displej.
http://www.digineff.cz/clanek/pentax/pentax-kp-uvedeni-prvni-dojmy
To preto, že máju rovnakú stabilizáciu.. Inak asi podobnosť končí

Ja sa len čudujem, že im Sony dodalo taký senzor a oni ho nepoužili ako prvý
 
bonifacko
2017-01-26 18:16:18+01
príspevok od: exnito
To preto, že máju rovnakú stabilizáciu.. Inak asi podobnosť končí

Ja sa len čudujem, že im Sony dodalo taký senzor a oni ho nepoužili ako prvý
možno vedeli, že prečo
 
exnito
2017-02-23 19:34:59+01
Co hovorite na tu novu 50tku a 85tku ?
 
helmiczka
2018-02-22 12:37:43+01
https://www.pentaxforums.com/articles/pentax-news/pentax-k-1-ii-officially-announced.html

Maximum ISO increased to 819,200 (+2 stops)
Image Accelerator Unit reduces high-ISO noise and increases color accuracy in RAW and JPEG files
Pixel Shift Resolution System II, increases handheld image resolution thanks to SR integration

 
marcus_labeo
2018-02-22 14:37:44+01
príspevok od: exnito
Co hovorite na tu novu 50tku a 85tku ?
Pozerám, že si to písal presne pred rokom a ani 50ka, tak ani 85mm ešte stále nie sú predstavené. Detto širokouhlý zoom 11-18mm, ktorý avizujú v roadmape už roky a na ktorý čakám.
 
roka222
2018-02-22 15:35:43+01
https://www.fotovideoshop.sk/shop/pentax-k-1-mark-ii-black-body/p-2008708.xhtml
 
velislav
2018-02-22 19:05:14+01
Teraz pekne vidieť prečo CaNi inovuju pomaly... Napchať všetko čo môžem do jednej krabičky a niekoľko rokov sa potom nieje kam posúvať... Px by mal naozaj trochu urýchliť vývoj skiel. Veď takmer každý vážnejší Px fotograf má len 31,43 a 77... Popr 100 macro a da300... A keď už aj sigma a tamron nepredstavuju novinky s px bajonetom.....
 
marianr
2018-02-23 10:25:26+01
Objektívy:

https://www.pentaxforums.com/articles/gear-guides/current-k-mount-prime-lenses.html

https://www.pentaxforums.com/articles/gear-guides/current-k-mount-zoom-lenses.html

 
marcus_labeo
2018-02-23 11:43:46+01
príspevok od: velislav
Teraz pekne vidieť prečo CaNi inovuju pomaly... Napchať všetko čo môžem do jednej krabičky a niekoľko rokov sa potom nieje kam posúvať... Px by mal naozaj trochu urýchliť vývoj skiel. Veď takmer každý vážnejší Px fotograf má len 31,43 a 77... Popr 100 macro a da300... A keď už aj sigma a tamron nepredstavuju novinky s px bajonetom.....
Jj, K-1 bola v dobe predstavenia tak nadupaná, že vôbec ešte nepotrebovala novú generáciu (ostatne Mk II je skôr firmware). Treba urýchliť vývoj skiel, keď sa nedá spoliehať na Tamron ani Sigmu, ktorí svoje najnovšie špičkové sklá robia len pre C/N. Tá základná zostava svetelných zoomov tu je (širokáč 15-30, záklaďák 24-70 a tele 70-200), ale sú to pomerne veľké obludky a kto chce pevné sklá, okrem tej trojice limited skiel plus makráč toho moc nie je. Staré sklá z kinofilmovej éry (ako je FA 50/1,4) proste nedávajú 36 MPx a napr. nič širšie ako 31mm nie je (tu sa úplne pýtajú Sigmy 20mm či 24mm, ale holt nie sú, manuálne sklá ako Irix sú okrajová záležitosť). Ako som písal vyššie, nové moderné sklá (50mm/1,4 a 85mm/1,4) sú už rok avizované a furt nič a iné nie sú ešte ani len v roadmape.
Toto je podľa mňa vyššia priorita ako nepatrné vylepšenie relatívne nového foťáku.
 
aesace
2018-02-23 12:26:18+01
Mne by sa pacilo, keby Px ponukol aj realnu CSC cestu. Tento fullframe je sice super, ale osobne by som bral nieco mensie. Viem,ze sa o to pokusali a dopadlo to biedne. Je to skoda, ze prave Px nema CSC..i ked chapem, ze pre nich je tazsie pri tom obmedzenom rozpocte inovovat ich hlavnu vetvu..ci uz skla,alebo tela. Pritom obvykle ked nieco vydaju, stoji to za to. S tym ich toy Q-bajonetom to pohnojili...no nejaka CSC alternativa s APSC by sa hodila. Skor ci neskor i tak budu musiet to zrkadlo odhodit aj z normalnych zrkadloviek.
 
portvis
2018-02-23 16:35:08+01
Ani C/N nemá schopné csc a myslím si že momentálne dávať peniaze na vývoj csc by bola strata penazí, treba hlavne dotvoriť portfolio FF skiel až potom skúšať niečo nové, aj tak pri csc je už veľká konkurencia.. hovorí sa o novom GR s FF snímačom, to by bola možno cesta ako získať zákazníkov...
 
aesace
2018-02-23 20:54:14+01
príspevok od: portvis
Ani C/N nemá schopné csc a myslím si že momentálne dávať peniaze na vývoj csc by bola strata penazí, treba hlavne dotvoriť portfolio FF skiel až potom skúšať niečo nové, aj tak pri csc je už veľká konkurencia.. hovorí sa o novom GR s FF snímačom, to by bola možno cesta ako získať zákazníkov...
Konkurencia v CSC sice je, ale uz hladam asi 2 roky nieco, co by malo dobru ergonomiu v tele fotaku, co nebude vyzerat ako uplne mydlo ale pritom mat skladne rozmery, najlepsie APSC chip , stabilizator obrazu, utesnene telo a dobre porieseny sum aspon do iso3200. Jasne,ze som narocny a mam obmedzeny rozpocet Co viac by si clovek prial Nejaky hybrid medzi Fuji T20(chyba stabilizacia a utesnenie) + Panasonic G80(najhorsi sum) + Olympus E-M5 II(najhorsia ergonomia) do tisicky s objektivom..
 
fatality
2018-02-23 23:23:18+01
príspevok od: aesace
Konkurencia v CSC sice je, ale uz hladam asi 2 roky nieco, co by malo dobru ergonomiu v tele fotaku, co nebude vyzerat ako uplne mydlo ale pritom mat skladne rozmery, najlepsie APSC chip , stabilizator obrazu, utesnene telo a dobre porieseny sum aspon do iso3200. Jasne,ze som narocny a mam obmedzeny rozpocet Co viac by si clovek prial Nejaky hybrid medzi Fuji T20(chyba stabilizacia a utesnenie) + Panasonic G80(najhorsi sum) + Olympus E-M5 II(najhorsia ergonomia) do tisicky s objektivom..
g1xm3 len objektiv nevymenis
 
exnito
2018-02-24 08:48:43+01
príspevok od: marcus_labeo
Jj, K-1 bola v dobe predstavenia tak nadupaná, že vôbec ešte nepotrebovala novú generáciu (ostatne Mk II je skôr firmware). Treba urýchliť vývoj skiel, keď sa nedá spoliehať na Tamron ani Sigmu, ktorí svoje najnovšie špičkové sklá robia len pre C/N. Tá základná zostava svetelných zoomov tu je (širokáč 15-30, záklaďák 24-70 a tele 70-200), ale sú to pomerne veľké obludky a kto chce pevné sklá, okrem tej trojice limited skiel plus makráč toho moc nie je. Staré sklá z kinofilmovej éry (ako je FA 50/1,4) proste nedávajú 36 MPx a napr. nič širšie ako 31mm nie je (tu sa úplne pýtajú Sigmy 20mm či 24mm, ale holt nie sú, manuálne sklá ako Irix sú okrajová záležitosť). Ako som písal vyššie, nové moderné sklá (50mm/1,4 a 85mm/1,4) sú už rok avizované a furt nič a iné nie sú ešte ani len v roadmape.
Toto je podľa mňa vyššia priorita ako nepatrné vylepšenie relatívne nového foťáku.
No pockal by som si, podla mna teraz na CP+ bude kopec predstaveni.
Vies ako funguje Pentax... ticho ticho ticho ticho a bum.. zrazu to vsetko vyklopia.
Boli sice spekulacie ze pride nieco nove,,, kazdy cakal nahradu za K3-ii a keby nechtiac na Pentax.cz Facebooku nepustili info (ktore potom do dna stiahli), ze K1 dostane update tak by sme len vsetci v den predstavenia vedeli o tejto novinke.

Takze si uz len pockam na recenzie a ak to bude tak si ju doprajem (nasetrene uz skoro mam) a konecne tu 70-200 budem moc naplno vyuzit
 
Strana 18 z 19
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()